Sunı sancı ıle normal dogum yapan anneler tecrubelerınızı beklıyorum.

yagmur77

Guru
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2008
1.122
2
KIZLAR HERKESE MERHABA.BUGUN SON KONTROLUM VARDI.DR.UM YARINA YATIS VERDI.P.TESI SABAHA KARSI 4 TE SUNI SANCI VERECEKLER.OLDU OLDU OLMADI DR.UM GELDIGINDE AMELIYATA ALACAKLAR.BANA DUA EDIN BEKLEDIGIME DEGSIN VE NORMAL DOGUM YAPAYIM.hihoyyyt

SUNI SANCI VERILEREK NORMAL DOGUM YAPAN ANNELER TECRUBELERINIZI AKTARIRSANIZ SEVINIRIM.

canım ben tam da dediğin gibi doğum yaptım 22 gün önce
önecelikle sunu söyliim, 40 haftam tam dolduğu gün kontrol için gitmiştim. nst ultrason ve vajinal muayene sonrasında yatış yapmama karar verdi doktorlar 2cm acılma az bişey kanama ve benim hissetmediğim nst de cıkan bolca sancı vardı. neyse yattım ama sancı hissetmiyordum. sabah 10 yattım. akşam 5e kadar suni sancı verilmedi acılma 3cm olmuştu. doktor ilk doğum olduğu için cok yavaş ilerlediğini söyledi beklersek 3-4 günde anca doğurursun dedi. cok az bir suni sancı vererek başladılar. bi makine var damar yolu takılıydı zaten o makineden dozu ayarlayıp başladılar. 36 yazıyodu makinede ne anlama geliyor tam olarak bilemiyorum. bu dozla 4 saat daha bekledim ama yeterli olmadı galiba anca 1cm daha acılmam olmuştu. doktor gelip dozajı artıralım dedi. artırdırlar ve makinede artık 50 yazıyodu. bununla beraber suyumuda patlattılar. bu ana kadar doğum sancısı nedir hiç hissetmemiştim. makinede 50 yazdıktan yarım saat sonra siddetili sekilde hissetmeye başladım ve acılmada hızlandı. bu sekilde 5 saat daha gecti son 3 saat cok cok siddetliydi sancılar. acılma tam oldu ve bu sürenin sonunda doğum 5dk içinde gerçekleşti.
anlican bu son 2-3 saat cok siddetli sancı hissettim. suni sancının son 2-3 saati zordu yani gerisi cok da kötü değildi. ve düşünüyorum suni sancı diye bişey olmasaydı ben bu acıyı 3-4 gün cekmek zorunda kalacaktım.
hiç korkma bence, doktorlar senin ve bebğin sağlığı acısından en doğrusu neyse onu yapıyolar. sana da azıcık dişini sıkmak kalıyo.
inşallah hayırlısıyla ve sorunsuz bir sekilde alırsın bebeği kucağına. Allah yardımcın olsun...

elifdemcim cok tesekkur ederim.bebegini gule gule buyut insallah.Allah anabababali buyutsun.verdigin bilgiler icin cok tesekkur ederim.bende ne yasayacagimi cok merak ediyorum.bana hic vajenden bakmadilar acilma varmi yokmu diye.insallah hayirlisiyla bebisimi normal kucagima aliyim sanciyi da cekmek gerekirse cekerim ne yapim.bu da anneligin bir lutfudur sanirsam.:nazar::nazar::nazar:

bende 2 saat kadar bi suni sancı aldım ama değişen bişey olmadı sezeryana aldılar

ben nisan annesiyim canım suni sancıyla doğum yaptım ama benimki biraz daha farklı doğumuma 1 ay vardı daha doktora kontrole gittim kadıncağız kızım senin 6 cm açılman var hiç mi farketmiyosun dedi :) ama bende ne sancı ne bişey ...hiç hissetmiyorum.acil beni doğuma aldı inanırmısınız son 10 dk ya kadar hiç birşey anlamadım artık serum bitmek üzereyken baktım tmm sancı böle bişeymiş:1shok: ehh hem erken hem de minicik bir bebek olunca kolay doğum yaptım ben şimdi kocaman oldu maşallah...:ecrin_bebek:

bende 2 saat kadar bi suni sancı aldım ama değişen bişey olmadı sezeryana aldılar

asortiecim insallah bende ole olmaz.sabaha karsi 4 gibi vereceklerine gore sanirim dozu az dan baslatacaklar.ama ins bebegimi kucagima almam uzun surmez.

ben nisan annesiyim canım suni sancıyla doğum yaptım ama benimki biraz daha farklı doğumuma 1 ay vardı daha doktora kontrole gittim kadıncağız kızım senin 6 cm açılman var hiç mi farketmiyosun dedi :) ama bende ne sancı ne bişey ...hiç hissetmiyorum.acil beni doğuma aldı inanırmısınız son 10 dk ya kadar hiç birşey anlamadım artık serum bitmek üzereyken baktım tmm sancı böle bişeymiş:1shok: ehh hem erken hem de minicik bir bebek olunca kolay doğum yaptım ben şimdi kocaman oldu maşallah...:ecrin_bebek:

percikcim senin dogumun masallah cok rahat olmus ama benim sipam eminim artik kucuk bir tosun olmustur.ins bende senin gibi rahat bir dogum yapabilirim.

canım şimdiden kolay doğumlar diliyorum
bende suni sancı yardımıyla normal doğum yaptım allaha şükür, benim suyum geldiği için verdiler toplamda 5 saat kadar sancı yaşadım önce hafif oldu pek birşey anlamadım laylaylom fotoğraf falan çektik sacı hatırası ama iki saat falan sonra sıklaştı ve şiddetlendi epidural anestezi yapıldı sonra ve yine bir rahatlama, benim tam açılmadan sonra yarım saat sürdü doğumum ama sorunlar vardı, bebeğimin kordonu boynuna dolanmıştı ve 3 cmlik iki tane miyom nedeniyle uzun sürmüş herkesin daha kolay ve çabuk oluyor
tekrardan hayırlısıyla bebişini kucağına alman dileğiyle, dualarım seninle

canım bende kontrole gıttım 3 cm açıgım varmış ama ben hıç hıssetmedım sonra sunı sancıyı verdıler 1saat kadar hıç hıssetmedım sonra yavas yavas sancılandı toplam 5saat sunı sancı dan sonra dogum yaptım.

KIZLAR HERKESE MERHABA.BUGUN SON KONTROLUM VARDI.DR.UM YARINA YATIS VERDI.P.TESI SABAHA KARSI 4 TE SUNI SANCI VERECEKLER.OLDU OLDU OLMADI DR.UM GELDIGINDE AMELIYATA ALACAKLAR.BANA DUA EDIN BEKLEDIGIME DEGSIN VE NORMAL DOGUM YAPAYIM.hihoyyyt

SUNI SANCI VERILEREK NORMAL DOGUM YAPAN ANNELER TECRUBELERINIZI AKTARIRSANIZ SEVINIRIM.

canım hayırlısı olur inş senin için bana da suni sancı verildi ama açılma tam olmadı ve bebeğimin kalp atışları düzensizleşti ve sezeryana alındım. şimdiki aklım olsaydı direk sezeryan olurdum çünkü sancı çekip çekip sezeryan olmak çok zor. ama tabi herkesin bünyesi farklı, sen yine de doktoruna kulak ver, güven. hayırlı doğumlar dilerim. sonrası çok güzelll, herşeyi unutuyor insan:)

ben iki gün suni sanci cektim burda hemen olmadi diye sezeryan yapmiyorlar benimki cok zordu ama sen yine dene derim bakarlar bir ilerleme yok sezeryan olursun

valla bende oğlumu sunni sancıyla doğurdumm zor olduu şimdi kızım varr sancı bekliyorumm ama bu gidişle sunni sancı yiyecem ben evlatlar karnımı seviyorlarr :)

Merhabalar bugün bende 40+1 oldum.Çatı muayenemde 3 cm acılma görüldü,ama hiç sancım yok bebekte kanala inmemiş .Yarın doktor suni sancıyla doğumu başlatacak ve inanılmaz korkuyorum:KK57::KK43: umarım herşey yolunda gider ve bebeğimi sağlıklı bi şekilde kucağıma alırım.Allah hepimizin yardımcısı olsun kızlar..

Bende 16 ağustosta doğum yaptim o gece sancilarim 10 dkda bir geldi önce yemek yedik evi toparladim dildim camasirlari attim düşümü aldim haber verdim eşime zekai tahir burak hastanesine gittik 20 dkda oradaki ilk muayenede 5 cm aciklik % 70-80 silinme vardi ve sancilar 3 dkda bir geliyordu yinede bagirmadan sanci geldiğinde tutunup geçmesini bekliyordum zaten 1 dk filan sürüyordu sanci odasina alinir alinmaz doktorların hakaretlerine maruz kaldim önce sanci geldiği için yatağa yatamadim hemen yatsana ne bekliyordum diye azarlandim niye azarliyorsunuz ne hakkiniz var diyince de krs sesini karsilik verme gerizekali diyerek ustume yurundu bende sizsiniz dedim tabi yarim saat sonra tekrar muayene yapildi ve acilmam olduğu halde vajenden JEL seklinde dini sanci vermisler o saatten sonra sancilar dayanılmaz bir hal aldi ayni zamanda lavman yaptilar fakat birdure sonra tuvalete dahi gidemedim ayağa kalkamiyordum sürgü verdiler ve tüm yalvarmalarima rağmen ne surguyu aldilar altimdan nede muayene ettiler sebebi ise ben çok bagiriyormusum bebeğinin kafasi yariya kadar cikinca kafasi cikti diye bagirdim ancak o zaman basima toplandılar bacaklarimi sikistirip dogumhaneye götürdüler masaya nazil ciktigimi bile hatirlamiyorum kendimden gecmisim ikin dediler onu duydum kes demişler ama onu duymadim çocuk birden firlamis düşüyormuş havada yakaladılar bunun üzerine hem doktor hem de hemşireden yeniden hakaretler başladı bunların okumusuda okumamisida bir gerizekali hepsi seklinde orada da yetti bu hakaretler diye cikistim tartistik biraz masada yatarken bir basksida bos bos durma karnini ovala dedi bir doktor diğerine sen gormedinmi kafasinin çektiğini deyince diğerinin verdiği cevap çok bagiriyorya ilgilenmek istemedim oldu mahkemeye verdim kovuşturmaya yer yok diye cevap geldi delil yokmuş ama itiraz edicem ben 13 sene ebelik yaptim 1 kişiye bile sesimi dahi yukseltmedim böylesi zor bir süreçte nasil yapilirdiki bu özelde calistim isimi kaybetme pahasına gebeye bagiran ebeyle tartistim peki ben bunu niye yasadim kabul le nemi yorum lütfen ama lütfen korkmayin boyle durumlarla karşılaşan kişilere destek olun sizlerde sesinizi cikartin bir sağlık personeli olarak hastanelerde ses kaydinin olmasini istiyorum cani gönülden evet saglikciya şiddet var ama hastaya da var ne yazikki hasta ispatlayamiyor

canım ben tam da dediğin gibi doğum yaptım 22 gün önce
önecelikle sunu söyliim, 40 haftam tam dolduğu gün kontrol için gitmiştim. nst ultrason ve vajinal muayene sonrasında yatış yapmama karar verdi doktorlar 2cm acılma az bişey kanama ve benim hissetmediğim nst de cıkan bolca sancı vardı. neyse yattım ama sancı hissetmiyordum. sabah 10 yattım. akşam 5e kadar suni sancı verilmedi acılma 3cm olmuştu. doktor ilk doğum olduğu için cok yavaş ilerlediğini söyledi beklersek 3-4 günde anca doğurursun dedi. cok az bir suni sancı vererek başladılar. bi makine var damar yolu takılıydı zaten o makineden dozu ayarlayıp başladılar. 36 yazıyodu makinede ne anlama geliyor tam olarak bilemiyorum. bu dozla 4 saat daha bekledim ama yeterli olmadı galiba anca 1cm daha acılmam olmuştu. doktor gelip dozajı artıralım dedi. artırdırlar ve makinede artık 50 yazıyodu. bununla beraber suyumuda patlattılar. bu ana kadar doğum sancısı nedir hiç hissetmemiştim. makinede 50 yazdıktan yarım saat sonra siddetili sekilde hissetmeye başladım ve acılmada hızlandı. bu sekilde 5 saat daha gecti son 3 saat cok cok siddetliydi sancılar. acılma tam oldu ve bu sürenin sonunda doğum 5dk içinde gerçekleşti.
anlican bu son 2-3 saat cok siddetli sancı hissettim. suni sancının son 2-3 saati zordu yani gerisi cok da kötü değildi. ve düşünüyorum suni sancı diye bişey olmasaydı ben bu acıyı 3-4 gün cekmek zorunda kalacaktım.
hiç korkma bence, doktorlar senin ve bebğin sağlığı acısından en doğrusu neyse onu yapıyolar. sana da azıcık dişini sıkmak kalıyo.
inşallah hayırlısıyla ve sorunsuz bir sekilde alırsın bebeği kucağına. Allah yardımcın olsun...
Hay Allah razı olsun sizden.☺️ demekki suni sancı bile olsa normal doğumu engellemiyor. Bende çok heyecanlıyım 2 gun sonra

X