Öksürük için bilgilerimiz...

öksürük otu aktarlarda rahatlıkla bulabileceğin çok iyi bir balgam söktürücü.bir tatlı kaşığı öksürük otunu 1 bardak suda haşlayıp 4-5 dk dinlendirdikten sonra balla tatlandırıp ılık ılık içir.. umarım iyi gelir geçmiş olsun..

Argentocum seni uyarayım öksürük otu için şunlar yazıyor kitapta:
Bitkideki etken maddelerin karaciğere zarar verdiği saptanmış, çok çok düşük dozda alınması gerekiyor. Ayırca yılda 4-6 haftadan daha uzun süre kullanılmamalıdır. Bu kullanması riskli bir bitki. Ben bunu bilerek listeye eklemedim. Bence alternatifleri dene bu bitkiden önce...

Argentocum seni uyarayım öksürük otu için şunlar yazıyor kitapta:
Bitkideki etken maddelerin karaciğere zarar verdiği saptanmış, çok çok düşük dozda alınması gerekiyor. Ayırca yılda 4-6 haftadan daha uzun süre kullanılmamalıdır. Bu kullanması riskli bir bitki. Ben bunu bilerek listeye eklemedim. Bence alternatifleri dene bu bitkiden önce...

saol canım uyarın için

canım ben dört çocuğumuda keten tohumuyla büyüttüm çok olurdu balgam benim kilerde
önce bi su bardağına bi tatlı kaşığı keten tohumu koyup kaynatıyosun demlenince suyunu süzüm içir tadı kokusu pek yok rahat içer daha yoğun kullanman gerekiyorsa toz keten tohumunu balla karıştırıp sabah akşam tatlı kaşığınla yedir yiyebilirse tabi tadı kötü değil ama ağzında ğütürü rahatsız ediyo çocukları ben oğlanlara bir çay kaşığı kadar toz keten tohumunu az ıslatım hap gibi yapar bu kuvvet hapı çocuklar hemen yutun derdim yazık canlarım yutarmış sende dene hangisini içe bilirse artık

endenizcim uyarıların ve özellikle verdiğin bilgiler için teşekkür ederim,aslında hangi bölümde okuyorsun merak ettim,elinde kitap olduğuna göre ya eczacı,ya doktor diye düşündüm .yanılıyor olabilirim tabi...keşke bitkilerin yararları ve nerede kullanılabileceğine dair bi bölüm olsa da rahatlasak....

canım ben dört çocuğumuda keten tohumuyla büyüttüm çok olurdu balgam benim kilerde
önce bi su bardağına bi tatlı kaşığı keten tohumu koyup kaynatıyosun demlenince suyunu süzüm içir tadı kokusu pek yok rahat içer daha yoğun kullanman gerekiyorsa toz keten tohumunu balla karıştırıp sabah akşam tatlı kaşığınla yedir yiyebilirse tabi tadı kötü değil ama ağzında ğütürü rahatsız ediyo çocukları ben oğlanlara bir çay kaşığı kadar toz keten tohumunu az ıslatım hap gibi yapar bu kuvvet hapı çocuklar hemen yutun derdim yazık canlarım yutarmış sende dene hangisini içe bilirse artık

keten tohumunu da duydum ama hiç denemedim,daha doğrusu nasıl kullanılacağını bilmiyordum tarifin için teşekkür ederima.s.

canım öncelikle çok geçmiş olsun.bende kendimi bildim bileli faranjitim vardır.çok çekiyorum öksürüp öksürüp rahatlayamamaktan.şimdide sigaradan dolayı astım başlamış.bi tanıdığım bana bıldırcın yumurtası ve arı poleni sütle karıştırıp sabahları aç karnına içmemi önerdi.3 gündür içiyorum rahatlattı boğazımı.bence mutlaka bunu denemelisin.ama çocuklarda bıldırcın yumurtası 2dk sıcak suda bekletip kullanılmalıymış.inşallah faydasını görürsünüz.

canım öncelikle çok geçmiş olsun.bende kendimi bildim bileli faranjitim vardır.çok çekiyorum öksürüp öksürüp rahatlayamamaktan.şimdide sigaradan dolayı astım başlamış.bi tanıdığım bana bıldırcın yumurtası ve arı poleni sütle karıştırıp sabahları aç karnına içmemi önerdi.3 gündür içiyorum rahatlattı boğazımı.bence mutlaka bunu denemelisin.ama çocuklarda bıldırcın yumurtası 2dk sıcak suda bekletip kullanılmalıymış.inşallah faydasını görürsünüz.

merhabalar Balgam söktürücü:2,5 bardak suya 2 tane keçiboynuzu meyvesini atın kaynamaya başlayınca 2dak. daha kaynatın 5dak. demleyip için.inanın çok faydalı

bir arkadaşımın 7 aylık oğlu var..doğduğundan beri inanılmaz öksürüyordu...
doktor ne ilaç verdiyse olmadı geçmedi.çocuk balgamı atamadı...
öksürünce ciğeri sökülüyordu sanki..
birisi tavsiye etmiş..aktarda GÜNLÜK diye bişey aldılar...
kaya tuzuna benziyor...onu suya koyup çıkan dumanı üstünde pamuk bekletip aldılar..
çocuğun döşüne sırtına koydular...
çocuk bir kaka yaptı sırf balgam..çok şükür o günden beri hiç öksürmüyor..
üstelik 1,5 ytl...
çok geçmiş olsun.

bir tane elmayı kabuklarıyla haşlayıp içiriyorsun üstten söküyor balla tereyağı kahvaltılarda sürekli yedirdiğindede alttan söktürüyor geçmiş olsun

:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:arkadaşlar yardımlarınız ve fikirleriniz için hepinize tek tek çok teşekkür ederim ama bundan sonra bu konunun benim için hiç bir öneminin kalmadığını söylemek istedim sadece...Çünkü, hayatımın anlamı,hayata dair herşeyi güzelleştiren dünya güzeli, küçücük meleğim artık şu an gerçek bir melek...Allah Onu benden daha çok seviyormuş,yanına aldı.Ama maalesef hayat tüm süratiyle devam ediyor,buna katlanabilmek inanın çok zor bişiy,Allah kimseye evlat acısı göstermesin.Tek tesellim,çocuğum artık acı ve eziyet çekmiyor,huzura kavuştu ve inanıyorumki şu anda tüm sağlıklı insanların yaptığı gibi rahat rahat nefes alabiliyor.Yaşadığı 4 sene boyunca hiç bir zaman rahat nefes alamamıştı,bazen soluduğum havayı dahi içime çekmek çok acı geliyordu bana,çünkü yavrum o havayı içine çekebilmek için çok zorlanıyor,sürekli kan-ter içinde kalıyordu.Allahın rahmetine kavuştu küçük prensesim, ''bebeğim seni çok seviyorum''.

gultenyagmur basin sagolsun ..gercekten bir melek...bende yillar evvel 2 yasinda bir oglumu kaybetmistim..hala cigerim yanar..ama ulu rabbim oyle guzel sabir veriyor ki..onlarin oradaki mekanlarinin cennet oldugunu ve gun gelecek birbirimize kavusacagiz guzelligini bile icimize sokup ferahlatiyor..seni oyle iyi anliyorum ki..benim evladimda bir ev kazasinda vefat etmisti ama vefat öncesi epey solunum yetersizligi cekmisti. o kisacik anlarda bile ben yok olmustum ki, sen cok daha fazlasini yasamissin..canim kardesim..gercekten allah evlat acisini kimseye vermesin.insanin cigeri yaniyor burnu sizliyor.bu kelimeleri gun icinde mecazi olarak kullanir insanlar ama..ben evladimi kaybettigimde bunlari bedenim de bire bir yasadim...sevgili kardesim...melegin icin binlerce kez basin sagolsun..allah bu acini unutturacak baska acilar vermesin..allah sabir ve metanedini bollastirsin..seni sevgimle opuyor ve kucakliyorum...

Başın sağolsun gülten yağmur,Allah sabır versin.Ne kadar üzüldüm anlatamam.O melek sizin şefaatçiniz olacak inşallah

başın sağolsun canım kızın nur içinde yatsın..

Son düzenleyen: Moderatör:
tm cevapları okumadım yazıldımı bilmiyorum ama keçiboynuzu çok iyi geliyormuş,
hatta bugün üstkat komşum söyledi kendisi uygulamış ve
çok memnun kalmış,kesin sonuç diyor,keçiboynuzunu suda kaynatıp suyu içilecek,
allah şifa versin

X