Öksürük için bilgilerimiz...

zerdecal +zencefıl + bal karıstırın yıyın her gun bı tatlı kasıgı sabah aksam balgqam soktururu her hasta oldugumda yaparım yerım ( faransıt olanlar bılır sureklı bogazda bı takılma oldugu ıcın oksuruk oluyo )

gazeteden maksat sıcak tutması..ondan öyle söylemiştir..bende limon kolonyasını gazeteye döküyorum..çocuğumun sırtına koyuyorum(bazen bende kendime de uyguluyorum)sabaha kadar kalıyo..öksürüğü geçiriyo..denenmiştir...

slm cnm ben yeniyim oğlum 6 aylık çok öksürüyor balgamıda var ilaçlarda fayda etmedi araştırırken senin yazını gördüm ve diğer yazıda bal sırtına ve göğsüne sürün diyor denemelimiyim aceba 6 aylık oğlum olurmu daha küçük kıyamıyorumki kullansammı aceba?...

dün kızım öksürürken yaşlı bir teyze bana :''bir gece göğsüne ,ikinci gece sırtına,üçüncü gece yine göğsüne bal sür ve üzerine gazete kağıdını kapat..üç günde geçer öksürüğü'' dedi.hemen o gece denedim ve her hastalandığında iyileşse bile öksürüğü çok zor geçen kızım,inanın 3 günde öksürükten kurtuldu.ama ben gazete kapatmadım,mürekkebi tenine değmesin diye; temiz bir bez koydum balın üstüne...tavsiye ederim,herşeyi denemiş olan benim bundan sonraki formülüm bu!!
kızınız ne kadarlık oğlum 6 aylık denesemmi aceba çok öksürüyor...

slm cnm ben yeniyim oğlum 6 aylık çok öksürüyor balgamıda var ilaçlarda fayda etmedi araştırırken senin yazını gördüm ve diğer yazıda bal sırtına ve göğsüne sürün diyor denemelimiyim aceba 6 aylık oğlum olurmu daha küçük kıyamıyorumki kullansammı aceba?...

arkadaşım öncelikle Allah şifasını versin inş. benim oğlumda öksürdüğü zaman ben ayak tabanlarına vicks sürüp çorap giydiriyorum günde 2-3 kez yapabilirsin.oğlumda faydasını gördüm ve bazen bende de işe yarıyor.

Bende soganı halka halka dogruyorum uzerıne ıkı uc kasık seker koyuyorum seker soganın suyunu cıkarıyor ve kokusunu alıyor bır kac saat sonra seker erımıs soganların suyuda cıkmıs oluyor bunu ıcırıyorum ogluma .Bırde balın ıcıne karabıber ve lımon sıkıyorum buda ıyı gelıyor ....

merhaba kızzzlarr öksürükten bu ay çok çektim kırmızı turpa bir delik açıp içine bir kaşık bal bırakın bal sulanınca yani bir saat kadar sonra için mükemmel sonuç veriyor...

saraçoğlunun soğan kürü öksürük ve balgamada çok iyi geliyor tavsiye ederim

yada marankinin turp kürü var onuda deneyebilirsini

1 tane turbun içini oyuyorsunuz ters çevirip iğneyle altına delikler açıyosunuz balı içine koyup 4-5 saat bir bardakta bekletiyosunuz çıkan suyu içiyosunuz

Söz konusu besleyici gıdalar olunca, hiçbir şey çikolatanın yerini tutamaz.

Sağlıklı besinlerin sıkıcı olduğunu kim söylüyor? Birbiri ardına yapılan çalışmalar, bu alabildiğine leziz ve zengin dokulu gıdanın, kırık kalpleri tamir etmekten daha fazlasını yaptığını ortaya koyuyor.

Sağlıklı bir kalp için yiyin
Araştırmalar çikolatanın damar esnekliğini arttırarak tansiyonu azalttığını, kalp krizi riskini önlediğini ortaya çıkardı. Bu özgür radikallerle savaşan bir antioksidan çeşidi olan flavonoidler sayesinde gerçekleşiyor. Atina Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma çikolatanın içeriğinde bulunan yararlı antioksidanların sadece flavonoidlerle sınırlı olmadığını gösterdi. Araştırmacılar diğer maddeleri de ortaya çıkarmak için çalışmalara devam ediyor. Bir elma, bir çikolata barında bulunan flavonoid oranının yüzde 20’sini içeriyor.

Öksürüğü kesiyor
Bir araştırmaya göre çikolata, içeriğindeki theobromine sayesinde, aynı kodein gibi öksürüğü kesiyormuş. Çikolatanın mutluluk verici özelliğinden sorumlu bu kimyasal, beynin vagus sinirindeki aktiviteleri etkileyebiliyor. Londra’daki Milli Kalp ve Ciğer Araştırmaları Enstitüsü’nde görev yapan Farmakolojist Maria Belvisi, çikolatanın hiçbir yan etkisi bulunmadığına inanıyor. Uyku ve yorgunluk hissi veren kodeinden çok daha lezzetli olan çikolatayı tercih etmelisiniz!

Mutlu annelerin mutlu çocukları oluyor
Hamileyken her gün çikolata tüketen anneler, diğerlerine göre daha az stresli bir gebelik ve lohusalık dönemi geçirirmiş. Finlandiya’da yapılan bir araştırmada bu annelerden doğan bebeklerin daha mutlu ve güler yüzlü olduğu ortaya çıkmış. Çikolata yemek ağlayan bir bebeğin emziğini kemirmekten çok daha iyidir!

Diyabetle de savaşıyor
Diyabetle başa çıkmak için şekerli bir gıdayla müttefik mi olacağız? Tabii ki. İtalya’da yapılan bir araştırmada, 15 gün boyunca her gün bir bar bitter çikolata yiyen katılımcılar, insülin direncinin yarı yarıya düştüğünü hissetmiş. L’aquila Üniversitesi’nde araştırmayı yürüten Profesör Claudio Ferri, floavonoidlerin nitrik oksit üretimini hızlandırdığını ve bunun da insülin direncini kontrol altında tuttuğunu belirtiyor. Kirazda, çikolatada bulunan flavonoid oranının sadece yüzde 18’i bulunuyor.

ben bal limon kullanıyorum, yarım limon bir tatlı kaşığı bal, ılık su ile bir kupa haırlıyorum öksürdükçe yudum yudum içiyorum dr. kadir tuğcunun önerisidir ve işe yarar.

Kronik faranjitim var hatmi çiçeği ve adaçayını demleyip içtiğimden beri baya azaldı öksürüğüm tavsiye ederim.

Soğuk algınlığa ve öksürüğe 7 hızlı çözüm

Kışın hastalanmak istemiyorsanız bu önerilerimizi uygulamanız yeterli.

Kış mevsiminde soğuk algınlığı ve öksürük bazen kaçınılmaz olur. Bu yüzden önleminizi baştan almalısınız. Vücudunuza hastalıklara karşı dirençli hale getirebilmeniz için bu önerilere kulak verin.

İşte size özel 7 basit öneri:

Zencefil çayı

Ilık bir çayın içine zencefil katabilirsiniz ya da kaynamış suyun içerisine zencefil atabilirsiniz. Kaynamış suyun içine attığınızda tam olarak karışması için beklemelisiniz. İçine bal ve şeker atmayın.

Limon ve diğer turunçgil meyveler

Kendinize limonata yapabilirsiniz ya da portakal soyup yemeniz yeterli. Portakal öksürüğü önler ve olan öksürüğünüzü ise azaltır.

Okaliptüs yağı

Okaliptüs yağını sürdüğünüzde cildiniz hemen yağı emer. Eğer masaj yaparsanız, tüm kas ağrılarınızı geçirir.

Buharlaşan mentollü krem

Göğüs bölgenize bu kremi sürdüğünüzde boğazınızı rahatlatır.

Sıcak duş

Kendinizi kötü hissettiğinizde hemen duşa girin. Özellikle gripken sıcak duş size iyi gelecektir.

Sırt masajı

Eğer okaliptüs yağınız yoksa üzülmeyin bu yağ olmadan da masaj yaptırabilirsiniz. Sıcak duştan sonra yüz üstü yatın ve masaj yaptırın. Bu size çok iyi gelecek.

Temiz hava

Temiz havayı içinize çekebileceğiniz bir yere gidin, yavaş yavaş yürüyün ve düzenli nefes alışverişi yapın bu size çok iyi gelecektir.(milliyet)

Öksürüğe Ne İyi Gelir? Öksürüğe Doğal Çözümler Tıklayınız

12.jpg

X