Öksürük için bilgilerimiz...

ben balla zencefil tozu karıştırıp içiyorum iyi geliyor 1kahve fincanı bala 1 tatlı kaşığı zencefil tozu

Ihlamur elma kabuğu tarcın vede limonu kaynatıp içiyorum zencefilde koyabilirsin.Ama kesinlikle elma kabuğu önemli

bende zencefil çayı hazırlayıp içerisine 1 kaşık bal ve bolca karabiber ekleyip kullanıyorum çok etkili oluyor denemeni tavsiye ederima.s

Bakın bu tarifi bu gün yaptım oldukçada yararını gördüm alerjik bünyeler dikkatli olsunlar ...BİR BEZİN ARASINA KOLONYA VE KARABİBER SERPİN BOLCA GÖĞSE YERLEŞTİRİN CANINIZ BİRAZ YANIYOR AMA BRONŞLARIN AÇILDIĞINI HİSSEDİYOSUNUZ.

Bakın bu tarifi bu gün yaptım oldukçada yararını gördüm alerjik bünyeler dikkatli olsunlar ...BİR BEZİN ARASINA KOLONYA VE KARABİBER SERPİN BOLCA GÖĞSE YERLEŞTİRİN CANINIZ BİRAZ YANIYOR AMA BRONŞLARIN AÇILDIĞINI HİSSEDİYOSUNUZ.

BU TARİF AYNI ZAMANDA MİGRENEDE İYİ GELİYOR.

ÖKSÜRÜK İÇİN AKTARDAN GÜNLÜK SAKIZI ALACAKSIN.HERGÜN 1 TANE YUTACAKSIN.

Ihlamuru kaynatıyorum,içine bi güzel elma kabuğu ekleyip biraz daha kaynatıyorum..Sonra balla tatlandırıp içiyorum..Özellikle oğluma çok iyi geliyor..

Ayrıca yumşak bir tülbente zeytinyağı damlatıp üstüne karabiber serpiyorum,oğluma yada kendime sırt ve göğsüme koyup terlemeyi bekliyorum..Ardından ılık bir duş..Güzel oluyor..

mrb arkadaşlar, komşumdan öğrendiğim ve denediğim bir iksiri sizinle paylaşmak istedim.
1 tatlı kaşığı bal (sızma)
1 kurusoğanın sütü (kurusoğanı çilli kısmından kesince sütü çıkıyor.kaşığa sıyırın ve tekrar ince ince keserek bir kaç kez deneyin)
karıştırıp yiyin öksürüğü anında kesiyor. Tadı iğrenç ama faydası çok.

Bende soğanın suyunu sıkıp balla karışıtırıp veriyorum ama pek de bir faydasını görmedim. Zencefille balı karıştırıp veriyorum o da fayda etmiyor.:1no2:

Soğanın suyu etkili olmuyormuş zaten. kurusoğanı çilli olan tarafından kesince sütü çıkıyor ya onu yapacaksın. çok az çıkıyor tekrar ince ince keserek alıyorum sütünü. rendeleyip yada doğrayıp suyu olmuyormuş. ben kızıma denemiştim 6-7 aylıktı gece vermiştim çay kaşığı ile çocuk 1 kez bile öksürmedi anında kesildi ama sabaha kadar su içmişti.

Ya benim kızım şu anda berbat öksürüyor...okur okumaz soganı aldım elime ama çilli kısmı neresi ben anlamadım ya...bana bi anlatırsanız sevinirimmm...

öksürünce bana annem zeytinyağı içirirdi veya karabiberli pekmez ısıtır onu içirirdi ve geçer ama bunu duymamıştım tşkler

Ya benim kızım şu anda berbat öksürüyor...okur okumaz soganı aldım elime ama çilli kısmı neresi ben anlamadım ya...bana bi anlatırsanız sevinirimmm...

Tekrar açıklamasını yazdım. çocuğun çok küçükse çay kaşığı ile ver fazlası ağır gelebilir. Hani kurusoğanı soyarken çilli olan başını kestiğimizde suyu akar birkaç damla, onu balla karıştırıp ver. suyu az olursa tekrar ince bir tabaka kes yine çıkıyor suyu. ama soğanı rendeleyipte çıkan suyundan bahsetmiyorum. Geçmiş olsun...

keçibonuzu pekmezi de öksürüğe çok iyi geliyor ben faydasını gördüm
bunu duymamıştım umarım gerekmez ama gerekirse eğer , bir de bunu denerim daha etkili mi diye

öksürük ve balgam için birebir arkadaşlar kara turpun içini biraz alın bir yemek kaşığı bal koyun turp kendi suyunu bala bırakıyor bu suyu için

öksürük ve balgam için birebir arkadaşlar kara turpun içini biraz alın bir yemek kaşığı bal koyun turp kendi suyunu bala bırakıyor bu suyu için

bunuda görümcemden duymuştum. karaturpu oyup iğne ile altına delik açıyormuş balı içine koyduğunda bal turp suyu ile delikten süzülüyormuş. onu içirdiğindede öksürüğü kesiyormuş. benim bahsettiğiminde balgama etkisi varmış.

arkadaşlar benimde kızım kesik kesik öksürüyordu.komşumdan bal ve limon karışımını duymuştum.yaptım iyi geldi.haberiniz olsun

X