Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç Kestirmek Dökülmeyi durdurur mu?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
E

ela

Ziyaretçi
arkadaşlar acil bilgilerinize ihtiyacım var saçı kestirmek dökülmeyi bir nebzede olsa durdurur mu?

arkadaşlar acil bilgilerinize ihtiyacım var saçı kestirmek dökülmeyi bir nebzede olsa durdurur mu?

evet inanıyorum saçım uzunken banyo yaptığımda çok zorlanıyordum taramakta bir sürü taragın arasına giriyordu ama kısa kestirdiğimde daha kolay tarıyordum fazlada kopmuyordu....şimdi saçlarım çok uzun kestireyim diyorum taraması kolay olur diye...bi taraftanda kıyamıyorum uzun saçı çok seviyorum ne yapiyim...fisfisfis

anlık durdurur ama 2-3 yıkamadan sonra yeniden başlar.çünkü saçlar yeniden uzamaya başlar dökülen saçtaki saç kökü zaten zayıf demektir.dolayısıyla,dipten gelen keratin benzeri maddeler eksikse saçın tamamına yetişemez kopmaya dökülmeye başlar.yani geçici iyileşmedir,dipten ve içten beslenmedikçe hiçbir şey çare değil:nazar:

evet inanıyorum saçım uzunken banyo yaptığımda çok zorlanıyordum taramakta bir sürü taragın arasına giriyordu ama kısa kestirdiğimde daha kolay tarıyordum fazlada kopmuyordu....şimdi saçlarım çok uzun kestireyim diyorum taraması kolay olur diye...bi taraftanda kıyamıyorum uzun saçı çok seviyorum ne yapiyim...fisfisfis

sadece uçlarından kestir canım zaten dolaşma uçta olur,dipte değil,kestirince uçları kurtulursun:eek:

kesinlikle içten beslenmeme çok dikkat ediyorum bende kansızlık olduğu için düzenli pekmez tüketimine priorin ve kansızlık ilacıma ve dıştan bakıma gelince ısırgan otu yılan yağı kullanıyorum ama devam ediyor herelde kan değerlerim normale dönene kadar etcek sizin bildiğiniz etkili saç dökülmesini duurduran bişey var mı

Kesinlikle durdurmuyor kestirmeyle alakası yok olsaydı benim saçımın dökülmesi azalırdı çünki belime kadar uzanan saçımı kısacık kestirdim hala dökülüyor :))

canım kansızlık var galiba sendede bende ilaçlarımın yanısaıra pekmez içiyorum düzenli beslendikten sonra inş bu dökülmelerimiz durur.

Asla durdurmuyor, ben de gül gibi saçlarım dökülüyor diye kestirdim belki dökülmesi durur diye, ah ah aptal kafam :eek:klava: dökülmesi durmadı, kısacık saçlarla kaldım, uzun olsa belki toplardım falan daha çok görünürdü saçım. şimdi de uzatmak için çabala dur :eek:klava:

kesinlikle durdurmuyo ve azaltmıyo.bu konuda piyasada dönen müthiş bi yalan var.kaç defa ianıp saçlarımı hersene kestirdim ama bunu anca 2 yıl önce son kestimemde anladım.cansız olan yer uçları saçların bu adamlar makası eline aldığında gözleri hiçbişeyi görmüyo,burası cansız alıyorum burasu gitmiş zaten burası solmuş diye diye saç bırakmıyolar.kesinlikle kanmayın.bende 2 yıldır artık kuaföre falan gitmiyorum gitmicemde uçlarını zaman zaman kendim kesiyorum.

dökülme konusuna gelince.saç uzunkende kısaykende aslında aynı miktarda saç dökülüyo yalnızca uzunken saçlar uzun olduğu için dökülen saçlar size kısayken döküldüğünden fazla geliyo.kısaykende aaaaa az dökülüyo yaşasın falan diyip havalara zıplıyoruz ama boşuna.bununla ilgili bi yazı okumuştum.saçlar kökten cansızlaşıp dökülüyor saçın uzunun kısalmasının köke hiçbi faydası yok kökten gitmişse saç ister kestir ister kestirme gene dökülcek gene dökülcek.bu konuda çok doluydum valla içimi dökmüşüm.valla ister cansız desinler ister ölmüş desiler uzun saçı açık bıraktığımda bana mutluluk veriyo.

dilacım doğru diyosun ama bende çok düşündüm bugün kuaföre gidip gitmeme konusunda demir eksikliğinden dolayı yoğun bir dökülme yaşıyorum ben kuaför saolsun hem çok morel verdi beslenmeme düzelince saçlarım yine eski gürlüğüne kavuşcak kel kadın yoktur diye açıkcası morale ihtiyacım vardı birde kestirmeye gelince uzunken uçları o kadar berbattı röfleli kuru uçlarını düşün artık bir kesim yaptı kuaförüm hayran kaldım kırtma kesti önlerime alnım geniş olduğu için çok yakıştı ilk defa kestirdim bu yaşıma kadar hafifledim hiç kırığım kalmadı bence kestirmek kötü bişey değil kuaförün doğruysa tabi.

ya sonuçta dökülmeye iyi gelir mi bilmem ama sağlıksız saçların atılması gerekiyor...zaten en eski saçlar oduğu için uçlardaki saçlar (en yıpranmış saç her zaman uç kısımlarda oluyor, istisna bir durum yoksa) arada bir kestirilip temizlenmesi gerekir....

dilacım doğru diyosun ama bende çok düşündüm bugün kuaföre gidip gitmeme konusunda demir eksikliğinden dolayı yoğun bir dökülme yaşıyorum ben kuaför saolsun hem çok morel verdi beslenmeme düzelince saçlarım yine eski gürlüğüne kavuşcak kel kadın yoktur diye açıkcası morale ihtiyacım vardı birde kestirmeye gelince uzunken uçları o kadar berbattı röfleli kuru uçlarını düşün artık bir kesim yaptı kuaförüm hayran kaldım kırtma kesti önlerime alnım geniş olduğu için çok yakıştı ilk defa kestirdim bu yaşıma kadar hafifledim hiç kırığım kalmadı bence kestirmek kötü bişey değil kuaförün doğruysa tabi.

yok anacım yoooooookkk kestimek bana göre kötü bişey.yani düzenli gittiğim iyi bi kuaförümde vardı bi ara bende onun kesimini çok beğenirdim.ama gerçekten kestirmek dökülmeyi durdurmuyo ve azaltmıyo.cansız saçlarını beslenmenle düzeltebilir hatta kurtarabilirsin ama bunun için kesitirerek bi başlangıç yapmak gerekmiyo bence çünkü hifi faydasını görmedim.kuaförler gerçekten çok yalancı.banada bi boyamaya gittiğimde çok güzel moral verdiler öyle güzel dolduruşa geliyosunki sonra o fönün bozulup banyo yapıp çıktıktan sonra her defasında pişman oldum ben.

valla dilacım sanki dökülme azaldı şu an ve çok hafifledim eskiden olsa hep topuz yapardım şimdi salıyorum saçlarımı,dökülmesi devam etsede saçlarımı yolmucam açarken ona sevniyorum hem benim saçlarım irsi galiba 2 ayda 4 cm uzuyor röfleli ölçtüm şuan o sorun değil de canım dökülmeme tamamen dursa dünyalar benim olcak bu arada kuaför morel verdi derken hastalığımla verdi demir eksikliğimle ama inan bu morale ihtiyacım varmış birde 30 yıllık tecrübeli birinden.

bende kestirme kararı almıştım dökülüo die madem alakası yok kestirmicem zaten pek de kestirmek istemyordum baya uzadı kıyamıorum

bende durdurduğunu söyleyebilirim yani bende öyle oldu en azından uzunken yastık yorgan saç kalkıyodum gün içinde heryerim saç oluyodu kestirdim hemde erkek gibi ve sonuç değişti yani ben bile inanamadım:) o kadar diyorum şimdi bi kaç tel :)

bende durdurduğunu söyleyebilirim yani bende öyle oldu en azından uzunken yastık yorgan saç kalkıyodum gün içinde heryerim saç oluyodu kestirdim hemde erkek gibi ve sonuç değişti yani ben bile inanamadım:) o kadar diyorum şimdi bi kaç tel :)

canım erkek gibi kestirdim diyosun saç dökülse bile göremessiinki.benim sçım belimde mesela dökülüyo yerde iki metre saç duruyo gözüne batyıo ama sen erkek gibi kestirdiysen saç en fazla 5-6 cm dir.oda benimki kadar batmaz göze.

yani arkadaşlar benim demek istediğim şey saç uzunken döküldüğünde uzunluğundan dolayı böyle bi tomar görünür toplayıp döküleni elinize aldığınızda.kısayken döküldüğündeyse dökülenleri topladığınızda az bişey görünür.burda bi azalma yoktur aslında oturup saysanız kestime ncesi ve sonrası dökülme adedi aynı çıkar.buna aldanıp uzun saç seviyosanız boşuna kestirmeyin diyorum.ama yanmış saçlara bişey diyemem onların kesilmesi şart haralde

yok walla benım saçlarım belımdeydı cok dokuluodu cokta kırık wardı . kestırıyım dedım 4-5 parmak hem kırıklar gitsin hem hızlı uzar saglıklı uzar...
kestırmez olaydım lanet ettım kestırdıgım gune..ııce yıpranmıslar zaten hıc uzamıolar we aynı yogunlukta da dokulmeye dewam edıolar.

kıslar saçlarımı kestirdiğimden beri inanılmaz ama dökülmem yok denecek kadar azaldı keşke daha önce kestirseydim..

sen birçok konu açtın daha önce açılmış konularda paylaşımda bulundun we hala dökülmen durmadıysa 1dakika dahi durma saçlarını kestir hem de radikal bir şekilde kestirmeden sonra da dökülmen durmazsa son kozum var sana onu yazacam

benim demir eksikliğim çok düşük olduğu için epey bir saç dökülmesi yaşadım 2 gün oldu kestirdim ama durdu şuan banyoya girip yıkanmaktan da korkmuyor değilim açıkcası evet son kozunuzu bilmek isterim.

X