Demir hapı olarak doktorunuz size ne önerdi?

aysun444

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
1.547
21
17 haftalık hamileyim, doktorum bana demir hapı olarak şurup mu istersin hapmı dedi. Bende şurup olsun dedim bana "Ferimakx" yazdı... Siz ne kullanıyordunuz.

Bu arada hatırlatmak istiyorum bu demir ilaçlarını süt,çay, yoğurt tarzı şeylerle almamanız gerekiyor yani yemeği yediğinizde bunlar varsa bu öğünde almayın. Demirin emilimi azalıyormuş.En az 2 saat geçmesi lazımmış sanırım. Portakal suyu gibi C vitamini ile alırsanız demir emilimi artıyormuş.

Son düzenleme:
banada surup mu hap mı dedi hap istedim maltofer diye bir çiğneme tableti verdi ama ben yutuyorum ölede kullanılıyor

slm hanımlar bende 25 haftalık gebeyim 16, haftadan itibaren ferro sanol duodenal kullanıyorum,

ben de gynoferon kullanıyorum.diğer arkadaşın dediği gibi içinde folik asit takviyesi de var.bana doktorum demir hapını hemen başladı.bir de folik asit (folbiol) verdi.bir gün birinden bir gün diğerinden içiyorum.şu an 7 buçuk hftlığı.20 gün sonraki kontrolde birini keseceğini söyledi doktorum.hangisi olduğunu da söylemişti ama şu an hatırlamıyorum..

hayatta ilaç yutamadığım için şurup istemiştim
Ferplex Fol kullanıyorumm

Arkadaşlar dünya sağlık örgütü WHO sadece gyno ferro sanolü öneriyor.Gebeliğinizde bu ilaçtan başka herhangi birşey kullanmayın.Tek başına hem demir,hem folik asit hem de b12 içeriyor.Bebeğiniz ve sizin için en sağlıklısı bu.

Banada dr gyno ferro sanol yazdı onu kullanıyorum.Aç karnına içmenin iyi olduğunu biliyorum 7 de eşimi uyandırdığımda içiyorum 1 saat kadar uyuyup kendim kalkıyorum işe gitmek için 9 gibide kahvaltımı yapıyorum :)

X