Maske Tarifleri Porselen gibi cilt iin Maya maskesi

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

LoLLa

Nirvana
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2007
102
78
internetten bunu buldum, işe yarayacak gibi duruyor. 3. gün oldu, sivilcelerim kurudu :)

1 çorba kaşığı maya u 1 çorba kaşığı süt
[FONT=&quot]maya ile sütü karıştırıp yüzünüzü kapatacak şekilde yayın, 20 dakika bekletin. Maya sertleşeceği için önce ıslak bir havluyla kompres yapıp yumuşatın. Maskeyi çıkartın. Önce sıcak, sonra soğuk suyla yıkayın. Bunu göz etrafı dahil tüm yüzünüze uygulayın.[/FONT]

sen uyguladın mı arkadaşım?sonuçları söyelersen iyi olur.

yukarda yazmıştım arkadaşım, benim sivilcelerimi kuruttu tamamen ve iz bile kalmadı. Bu sabah beşinci gündeyim. Dün değil evvelsi gün yanaklarımdaki ve boynumdaki sivilcelerimin kuruduğunu gördüm.

yaş maya canimcim. kadife gibi oldu benim yüzüm.

Arkadaşım ben de bu maskeyi duyup uygulayanlardanım...Ama bana iyi gelmedi cildim tariş oldu, kırmızılıklar oluştu.:1no2:Galiba her cilt tipine uygun değil.benneyaptımkiBir de göz altları için mayalı tarif vardı o da göz altımı kıpkırmız yaptı-tatlicadiarzu-Diyeceğim o ki herkeste aynı etkiyi göstermeyebiliyor.ben artık mayalı tariflere yanaşamıyorum:1no2:

:) canlar denedim ben azcık böle kuruttu sanki cildimi baktım hafif soyuluo belirtisi bende nemlendirici sürdüm ozaman ii oldu bide benim maske fazla sulu olmus :KK70:

ben maya ve sıcak suyu karıştırarak haftada üç kere kullanıyorum ve 20 dk bekletiyorum.

süt kullanmıyorum cildim karma olduğu için

ve çok faydasını gördüm yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum tavsiye ederim

kuru mayayla arkadaşlar cildiye doktoru söledi yüzünüz kuruysa sütle yağlıysa suyla yapılıyo bide çok sert olmayacak biraz cıwık bir karışım yapmanız lazım kii yüzünüz kızarmasın bende kullanıyorum ama elma sirkesi katıyorum

ben dün banyodan sonra uyguladım tarif şu:

(suna dumankaya nın tarifi)
1paket pak maya
1 yumutanın akı
1çay kaşığı limon suyu
1çay kaşığı bal

hepsini iyice çırptım yüzüme sürdüm ilk biraz damladı ama sonra dondu yüzümde..20dk bekletip ılık suyla yüzümü temizledim.sonra hafif bir nemlendirici losyon sürdüm..
benim cildim yağlı ve zaman zaman sivilcelenme yapıyor..siyah nokta ve iri gözenek problemi de var aşırı yağlı olduğu için.ve aynı zamanda hassas...

inanılmaz iyi geldi temizledi kan dolaşımı arttı resmen.. artan karışımı dolaba koydum atmadım yine sürücem.devamlı yapmayı düşünüyorum..

ben dün banyodan sonra uyguladım tarif şu:

(suna dumankaya nın tarifi)
1paket pak maya
1 yumutanın akı
1çay kaşığı limon suyu
1çay kaşığı bal

hepsini iyice çırptım yüzüme sürdüm ilk biraz damladı ama sonra dondu yüzümde..20dk bekletip ılık suyla yüzümü temizledim.sonra hafif bir nemlendirici losyon sürdüm..
benim cildim yağlı ve zaman zaman sivilcelenme yapıyor..siyah nokta ve iri gözenek problemi de var aşırı yağlı olduğu için.ve aynı zamanda hassas...

inanılmaz iyi geldi temizledi kan dolaşımı arttı resmen.. artan karışımı dolaba koydum atmadım yine sürücem.devamlı yapmayı düşünüyorum..

slm arkadaşım, nasıl gidiyo maske işleri, devam ediyor musun bu maskeye, memnun musun ?
ben mayayı yapıodum bi süredir, şimdi bu tarifi de denedim, bakalım nasıl olacak.senin de yorumunu alırsan bundan sonra bu şekilde uygularım artık.

bu maskeyi geçen sene falan denemiştim .yüzümü acayyipp gerdi ve bir hafta yüzüm acı.. bende korkumdan bi daha yapmadım..

slm arkadaşım, nasıl gidiyo maske işleri, devam ediyor musun bu maskeye, memnun musun ?
ben mayayı yapıodum bi süredir, şimdi bu tarifi de denedim, bakalım nasıl olacak.senin de yorumunu alırsan bundan sonra bu şekilde uygularım artık.

evet cnm 2 kere uyguladın evvelki hafta hatta bugün yine yapıcam..gerçekten yağlı ciltler için güzel bi maske. maya yoğun b vitamini içeriomuş. çok güzel sıkılaştırıyo.yağlı ciltlerde sarkma sorunu vardır.bu sarkma yaşlılık sarkması değilde yüzünüz ağırlaşır böyle .çok güzel sıkılaştırıyo..maya zaten organik bir madde ..sanki sürünce yüzümdeki kötü bakterileri yok edio gibi eldi bna. ben kil maskesini de seviyorum oda gözenekleri iyi temizliyor.
kırışıklıklar içinde öneriyolar maya maskesiini: yağlı ciltler maya ve ılık su, kuru ciltler maya ve ılık süt karışımını maske kullanmalıymış

X