sezaryen dogum yapan anneler normal doğum yapabilir mi?

1ay once bir program izlemistim turk tv oradaki dr yapilabilir ama bizim tercihimiz degil ilk sezaryansa 2.de sezaryan oneriyoruz zaten rahim ilk sezaryanda butunlugu kaybedip kesildigi icin 2.normal doguma buyuk ihtimalle izin vermiyormus ama benim yasadigim yerde eger bir risk yoksa sezaryani asla ama asla yapmiyorlar benimde bebegim ters donmustu 39.haftada epidural sez. olmustum cok rahat bir dogum olmustu simdi 2.de soorun yoksa normal olmali dediler ve ben bunu dusunmuyorum cesaretimi yitirdim dr konusunca eger birgun 2.yaparsam gtelip Turkiye de epidural sezaryan olurum sanirim esimin bir arkadasinin hanimi gecen hafta 5.yi dogurdu ve hep sirayla bir normal bir sezaryan olmus kadin sorun olmadi dedi ama ben kim ne derse desin cesaretimi yitirdim

teşekkürler canım.bende araştırıyorum.allah hepimize yardım etsin.ben ama cesaretimi toplayacam buna eminim.tabiiiiiii allahim yardim ederse.
yabancı oldum için yanlişyazarsam kusura bakmaın.
bir azeri kizi ancak buyle yazar :)

bende bu konuyla ilgili bir başlık açmıştım.bende sezeryan oldum 2. normal istiyoruym araştırdım olabiliyomuş asma özel hast.pek ilgilenmiyomuş.araştırma yada üniversite hastanelerinde yapıyorlarmış.

benim bir arkadasim gectigimiz hafta dogum yapti sezeryanla..ikinci cocuguydu ilki de sezeryanla olmustu.basi asagiya donmus ama dr dikis yerlerin acilabir tehlikeli demis o yuzden yine sezeryan oldu...

ilk doğumumu sezeryan yaptım 2. doğumum kısmetse 1 ay sonra 4 tane jinekolog değiştirdim hiçbirisi ilk doğumum sezeryan olduğu için normal doğuma sıcak bakmadılar 4üde biz risk alamayız dediler şu an gittiğim dr'umda normal doğuramazmıyım diyince ben doğumunu üstlenmem dedi sezeryandan başka altarnatif düşünme dedi:çok üzgünüm:

biz 3 kardesiz ve benim annem ilk dogumunda sezaryen yapmis bende ve kardesimde de normal dogum yapmis. bi zorluguda riskide olmamis.
bende nacizane bi örnek vermek istedim :)

sezeryandan sonra 2. sini ben de normal doğum isterim.galiba,bu olasılık ülkemiz şartlarında çok düşük.sezeryan ağrılarından dolayı ben 2. doğumdan çok korkuyorum.ve bu korkunun bütün hevesimi alıp götüreceğini düşünüyorum.bu nedenle 2.bir bebeğe cesaretim yok.

merhaba zeynep.benmide ilk sezeryan ikinciyi düşünüyorum ama normal istiyorum araştırıyorum.sen naptın normal yapabildinmi?bana lütfen yazarmısın.özel mesaj kabul etmiyosun.

Bende ilk kızımı sezeryanla dogum yaptım mecburen terst oldugu için 2 normal dogum yapmak istiyorun kısmett nadip olursa allh büyük benm amcmın karısı sezeryandı ilk oglu sonrakiler normal dogum yaptı allh izn vermese dogmazdı ben buna inanırım arkadaşlar. Bende 2 ci bebeyim de bekliyecem normal dogurmak için bir gün. Hamile kalırsam devamını yazarım size

Bende ilk kızımı sezeryanla dogum yaptım mecburen terst oldugu için 2 normal dogum yapmak istiyorun kısmett nadip olursa allh büyük benm amcmın karısı sezeryandı ilk oglu sonrakiler normal dogum yaptı allh izn vermese dogmazdı ben buna inanırım arkadaşlar. Bende 2 ci bebeyim de bekliyecem normal dogurmak için bir gün. Hamile kalırsam devamını yazarım size

bu mümkün artık
aynen bende normal istiyorum hatta
sezeryandan sonra normal dogum yapanların grubuna üyeyim
yapan çok kişi var artık

X