Sabah egzersizi ve örneği

antrenor

Profesyonel Sporcu
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2006
1.336
5
1) Düzenli olarak egzersiz yapan insanların yüzde 90’ından fazlası bunu sabahları yapmaktadır.

2) Sabah erken yapılan egzersiz metabolizmanızı hareketlendirir ve saatlerce hızlı çalışmasını sağlar.

3)Egzersizinizi sabah yaptığınız zaman gün boyu enerjik olursunuz

4) Sabah egzersizi iştahınızı gün boyu düzenler; kendinizi fazla aç hissetmenizi engeller ve daha sağlıklı beslenirsiniz.

5)Her sabah aynı saatte egzersiz yapar ve düzenli olarak yaklaşık aynı saatte uyanırsanız, vücudunuzun endokrin ve dolaşım sistemleri daha düzenli çalışmaya başlar

6)Sabah egzersizi zihninizin daha iyi çalışmasını sağlar

Sabahları uyandığınızda kalkmaya üşenip tavana,sağa,sola bakma devrini kapatıp,en azından evde uygulayabileceğimiz egzersizleri yapma vakti artık geldi diye düşünüyorum.CADIARZU

Çalışan bayanlarda mümkünse yarım saat önceden kalkıp güne zinde başlayabilirler.yerimseniben

Örnek olması açısından basit bir egzersiz koyuyorum,isteyen olursa yardımcı olabilirim..

Saygılar
Antrenör...

strecing1ty6.gif
[/IMG]

antrenör çok kötü bişey oldu,ben 5 gün önce sabah kalktım bu hareketleri biraz yaptım yani çok az yaptım hızlı da değil.sonra yattım.1 saat sonra saatim çaldı kalkmak istedim ve kalkamadım.başım öyle döndü ki,felç oldum sandım.2 gün acillerde gezdim,tesadüf mü bilmiyorum.ben çok hareketli hastalanmayan bir tipim.beyin emarı bile çektirdim hiçbirşey çıkmadı,yarın kbb ye gidicem.
3-4 gün öncesi canım sıkkındı ondan mı ben de anlayamadım.şu an sırtüstü yatabili
yorum yan dönemiyorum,vertigo olabilir diyorlar.bir fikrin var mı?

antrenörcüm çok teşekkürler gerçekten de ben egzersizleri göremiyorum:S biranne54 sanada çok geçmiş olsun...

antrenör çok kötü bişey oldu,ben 5 gün önce sabah kalktım bu hareketleri biraz yaptım yani çok az yaptım hızlı da değil.sonra yattım.1 saat sonra saatim çaldı kalkmak istedim ve kalkamadım.başım öyle döndü ki,felç oldum sandım.2 gün acillerde gezdim,tesadüf mü bilmiyorum.ben çok hareketli hastalanmayan bir tipim.beyin emarı bile çektirdim hiçbirşey çıkmadı,yarın kbb ye gidicem.
3-4 gün öncesi canım sıkkındı ondan mı ben de anlayamadım.şu an sırtüstü yatabili
yorum yan dönemiyorum,vertigo olabilir diyorlar.bir fikrin var mı?

Öncelikle çok geçmiş olsun..:1hug:
Rahatsızlığınızın olmasında bu egzersizlerin bir etkisinin olacağını sanmıyorum.
Bunlar o kadar basit egzersizler ki günlük hayatta insanlar bu hareketlerden daha fazlasını yapıyor ister istemez.a.s.

tesekkurler antrenor hareketlerı kacar kez yapıyoruz.

1,2,3,4,5,6,7 no.lu hareketler 5 kez(daha sonraki günler arttırılabilir)

8. harekette 15 sn bekleyin.(1 ve ya 2 kez yapılabilir)

9,10,11 5 kez(daha sonra arttırılabilir)

12. hareket 15 sn bekleterek yapın.(1 ve ya 2 kez)
yerimseniben

benim bir sorum olacak antrenör günlük ısınma hareketleri yapmadan sabah 50 mekik akşam 50 mekik ceksem göbek için faydasını görürümüym karın kaslarım güçlenirmi göbekten kurtulmak istiyorum ama saatlerce egsersiz yapmaya fırsatım yok günlük100 mekik başka hareket olmaksızın bir faydasını görürmüyüm

benim bir sorum olacak antrenör günlük ısınma hareketleri yapmadan sabah 50 mekik akşam 50 mekik ceksem göbek için faydasını görürümüym karın kaslarım güçlenirmi göbekten kurtulmak istiyorum ama saatlerce egsersiz yapmaya fırsatım yok günlük100 mekik başka hareket olmaksızın bir faydasını görürmüyüm

Isınma olmadan egzersiz yapılmaz.
Isınma ve egzersiz bir bütündür.
Sadece mekik çekecek olsanız bile boyun,kol,bel bölgenizi ısınma hareketleriyle egzersize hazırlamalısınz
a.s.

Teşekür ederim ısınma kaç dakika olmalı peki sadece karın kasımı çalıştırmak için mekik yeterlimi göbekten kurtulabilirmiyim ne gibi hareketler yapmamı tavsiye edersin canım ilgin için teşekürler

Rica ederim..
Isınma en az 15-20 dakika olmalı.
Düz mekik,yan mekik,ters mekik yapabilirsiniz..
Sırt üstü yatar pozisyonda bacaklarınızı yere deydirmeden yukarı aşağı çıkarıp indirin,yan dönüp bacakları aynı anda yukarı aşağı çıkarıp indirin.
Bacaklarınızı yerden bir karış yukarıya kaldırıp dayanabildiğiniz kadar dayanın(sırt üstü yatış pozisyonunda,kollar dirseklere kadar yere destek olarak konulabilir.)

Ayrıca buradanda yaralanabilirsiniz

http://www.kadinlarkulubu.com/spor-...-kaslariabdominal-icin-egzersizler-video.html a.s.

Sevgili Antrenör,
Bu verdiğiniz hareketler çok güzel bunları hayatıma katmaya çalışacağım.Ben de ileri derecede boyun fıtığı var belimde de fıtık var.Mekik çekmek istiyorum ama zararı olur mu?Tavsiye edeceğiniz hareketler olursa çok sevinirim.Ya da hangi hareketleri asla yapma malıyım? Şimdiden teşekkürler...a.s.

verdiğin bu güzel bilgiler için teşekkür ederim antrenör arkadaşım. ben bişey danışmak istiyorum sakıncası yoksa, koşu bantında yağ yakmak istiyorum bunu nasıl gerçekleştireceğim yardımcı olurmusun?

Bugün bende başladım artık
Diyet+elma sirkesi+egzersiz
Umarım istediğim kiloya inebilirim...

canım süpersin...dediklerini uyguluyorum ben zati...demek o %90 lığın içindeyima.s....ve aynen dediklerine katılıyorum...

X