Dolguda sızlama normal mi ?

E

EU3

Ziyaretçi
hanımlar , 3 hafta önce arka kök dişimi dolgu yaptırdım fakat sanki içinde hava dolaşıyomuş gibi bir sızlama oluyor arada . 3 hafta geçti devam ediyor. dolgularda bu sızlamalar normal mi ?:kahve:

bildiğim kadarıyla normal değil.... diş doktorunuza danışmanızı önerim....

bende dolgu yaptirdim olmadi aldilar dolguyu bir hafta acik durdu daha sonra yeniden yapildi ama ara ara agriyor neden oldugunu anlamadim...cok kötü bir agrisi var basladimi bir hafta gecmiyor randevulerde ileri tarihlerde oldugundan henüz gidemedim.cok merak ediyorum bu hep böylemi olacak diye..

sızlama normal birşey değil.
boşluk bırakılmış olabilir, ya da iyi dolgu malzemesi değildir
ama uzmanı arkadaşlar daha iyi bilir.
bence hemen doktora gidin

ben doktoruma sormuştum, " ağzında başka çürükler olduğu için normal kabnul edicez dedi , zamanla geçer" evet biraz azaldı ama bazı gün sürekli sızlıyo bazen hiç sızlamıyor. bende anlamadım. bide o dişin üstüne köprü olucak, :S

bende dün yaptırdım dün gece çok fena ağrdı,bugün de hafif bi ağrı var...
ilk günler normal mi acaba bilgisi olan varsa yazsn..yoksa tekrar gitmek zorunda kalıcam ve hiç vaktim yok:KK43:

bende de dolgu var ve sızlama yapıyo soguk şeyler yiyince özellikle dondurma dehşett
dr sordum beyaz dolgu bazen hassaslaştırır dedi bi tane de yanında çürük var belki de o sızlatıyodur dedi
kesin bişi demedi

bende dün yaptırdım dün gece çok fena ağrdı,bugün de hafif bi ağrı var...
ilk günler normal mi acaba bilgisi olan varsa yazsn..yoksa tekrar gitmek zorunda kalıcam ve hiç vaktim yok:KK43:

bende hiç agrı fln olmadı ilk günler bilmem herkeste aynımıdır:sm_confused:

benim de diş doktorum, derin dolgularda sızlama/hassasiyet başta normal, 1 ay içinde azalarak kaybolmalı ama dolgular sıcak ve soğua karşı hassasiyet yaratabiliyor demişti. beni soğuk değil de sıcak etkiliyor. bir tarafımdakilerde hiç sızı yok, diğer tarafta var mesela, dişten dişe göre de değişebiliyor sanırım ama yine de dr'a danışmakta fayda var bence.

benimde dolgu derindi hatta kanala girmemek için çok uğraştı. böyle bakınca dolguda çok güzel oldu ,sızlama da geçer inş. dişte çürükken herhangi bi sızlama ağrı yoktu ,dolgu yapınca olduu :):)

bende 10 gün önce yaptırmıştım doktorum bana ağrının olması normal demişti bazen sıcak soğuk gittiğindede ağrı oluyor ama ilk gnler olabilir dedi 3 ay sonundada devam ederse tekrar gel demişti yani benimde ara ara oluyor ağrı

benimde dolgu derindi hatta kanala girmemek için çok uğraştı. böyle bakınca dolguda çok güzel oldu ,sızlama da geçer inş. dişte çürükken herhangi bi sızlama ağrı yoktu ,dolgu yapınca olduu :):)

aynen bana da kanala gidebilir bu dedi
sonra kurtardık tmm dedi ama bana kurtulmuş gibi gelmedi sızlaması geçmedi çünkü bi türlü
şimdi dr gitsem sökelim fln dicek korkuyorum:eek:

bende 10 gün önce yaptırmıştım doktorum bana ağrının olması normal demişti bazen sıcak soğuk gittiğindede ağrı oluyor ama ilk gnler olabilir dedi 3 ay sonundada devam ederse tekrar gel demişti yani benimde ara ara oluyor ağrı

benim de geçti 3 ayı
gidicekmisin dr a

ben hala ağrı çekiyorum bide sanki iki diş arası tam doldurulmadı gibi hisediyorum dilim giriyo...
bi dişe yapılan 3. dolgu bu..hep iki diş arasından açılıyo...
daha dün yaptırdım sanki bu da olmadı gibi geliyo veya pskolojik....

arkadaşalr kendi doktoruma değilde başka bir diş hekimine sordum ,
;
"dişin üzerine kalemin tersi ile tıkladığınız zaman ağrı yapıyosa hemen hekimine başvur kanal teavisine gider , eğer önceden ağrı sızı yoktu dolgudan sonra başladıysa ve yine kalemle kontrol yaptığında ağrı yoksa birkaç hafta beklemenin mahsuru yoktur " dedi ..

insanın kendi dişi gibi yok, çok iyi bakmak gerek

xtanem birkaç hafta beklemenin mahsuru yoktur ne anlama geliyo ?

Telefon açıp sorun canım bana normal gibi gelmedi. Kanal tedavisi yapılması gerekiyordur.
Geçmiş olsun.

hayır normal değil diye bilioyurum ..ya dolgunuz hava alıyor yani küçük boşluklar çökmeler oluşmuştur denir ya da diş dibinde iltihap vardır oraay etkiyen ...dolgu problemlerinin araksından zanediyorum kanal tedavisi oluyor dişi kurtarmak için ..ama doktora giderseniz çaresini heemn bulacaktır geçmiş olsun..

xtanem birkaç hafta beklemenin mahsuru yoktur ne anlama geliyo ?

canım.. sızlamaya devam etsede bikaç hafta bekleyin sakıncası yok , zamanla geçer .. demek istedi...

benim sızlayan dişin üstünde bi çürük diş daha vardı , gidip onu da dolgu yaptırdım ve şimdi sızlamalar çok azaldı. zaten doktorum demişti önceden ağzında başka çürükler var ondan sızlayabilir. hem 1 ... 1,5 ay beklicez dedi o zaman geçmezse k. tedavisine gidicez..neyse biraz rahatladım ben , :dance:

X