Genital bölgede çiban! yardım edin!

elmasım......benimde ayni senin dediğin yerdeydi , hatta nohuttan biraz daha büyüktü,dr. bartolin apsesi dedi ilaçlar verdi , bunları kullan eğer geçmezse oraya kesi yapıp boşaltacaz dedi , bereket ilaçlar iyi geldi şişlik indi , ama her an tekrarlama riski varmış,,dikkatli ol cnm...

sağol canım.çok geçmiş olsun.benimde bartolin kisti galiba zaten internettende araştırdım onu gösteriyo.inşallah banada sadece ilaç verir ya.diğer türlü müdahalelerden feci korkuyorum ben yabenneyaptımki

evet cnm, bende öyle tahmin ediyorum,,muhtemelen sanada ilk önce ilaç verecektir,inşallah seninde geçer müdehaleye gerek kalmaz.bendede ayni merve gibi olmuştu ve laçlarla düzelmişti....

Son düzenleme:
benimde tam oturduğum yerde ve kasık arasında çıkmıştı ama benimki bildiğimiz çıban önce hafif ağrıyla başlıyrdu sonra gitgide şişiyor ve ağrıları artıyordu ağrıdan ağladığımı bilirim yürüyemiyor oturamıyordum bir hafta boyunca ben lokman denilen siyah bi ilaçla çıbanın toplanmasını hızlandırıp iltihabı dışarı vermesini sağladım çok şükür kaç senedir yok bende çok sık olmazo ra öyle çekmiştim
size geçmiş olsun

kızlar benımde kasıgımda cıkıyo sıvılce gıbı bısı ıcı sıyahh
yanlız benımkısı agrı yada acı yapmıyor.
sadece goruntuden ıbaret
zaman zaman sısıp zaman zaman sonuyo ama ızı kalıyo
sureklı camasırımı kirletıyo
doktora gıdıcem ama genel cerrahıye mı yoksa cıldıyeye mı gıdecegım bılmıyorum
acıkcası kasıgımda oldugu ıcın cekınıyorum doktora gıtmeye:tomato::tomato:

kızlar öencelikle ilginiz için teşekkür ederim,öss programım yüzünden uzun süre girememiştim nete.
doktoora gidememin bir diğer sebebide sosyal güvencenin olmaması gerçi 18 yaş altına acilde ücret almıyorlar ama normal polikliniklerde alıyorlarmı bilmiyorum.
arkadaşlar bi düşünün kan testine 20 lira muayneye 10 lira yani baya baya masraf oluyo en az 50 lirada ilaçlar tutuyo,şu polikilniklerde muayne ücretlimi 91 doğumluyum bilgisi olan varmı????

kızlar öencelikle ilginiz için teşekkür ederim,öss programım yüzünden uzun süre girememiştim nete.
Doktoora gidememin bir diğer sebebide sosyal güvencenin olmaması gerçi 18 yaş altına acilde ücret almıyorlar ama normal polikliniklerde alıyorlarmı bilmiyorum.
Arkadaşlar bi düşünün kan testine 20 lira muayneye 10 lira yani baya baya masraf oluyo en az 50 lirada ilaçlar tutuyo,şu polikilniklerde muayne ücretlimi 91 doğumluyum bilgisi olan varmı????

canım hastaneye git sor.muayene fiyatlarını.bende sağlık sektöründe çalışıyorum.perianal abse dedikleri diye birşey var.anlattığın inşallah öyle değildir.internetten araştırabilirsin tanısı fornier gangreni.ilk önce sivilce gibi başlıyor.büyüyor gizlice deri altından internetten görsellerden araştır.çok kötü birşey.geç kalma 3-5 kuruş için değmez.

Bendede çıktı aynıları hemde vajınada..Cok kötü oldular.kasıklarımdaydı özellikle çok canımı yakıyordu.Furacin sürdüm günde üç defa doktora gittim şırıngayla boşalttı biraz anca o şekilde düzeldi.Şuanda minik minik tekrar ediyor ama birde mor mor benekleri kaldı:KK43: Size tavsiyem fazla jilet kullanmamanız ve o olay oldugunda boxer kullanmanız daha saglıklı..

Ya aynı dert bedne de var ama benim ki bartolin kist değil sanırım.Çünkü vajen ağzında değil.Tam ortada,bizim dil diye tabir ettiğim yerde çıkıyor.

İlk çıktığında doktora gitmiştim.İlk beni gören doktor,görmez olsaydı.Hiç uyuşturmadan yarıp çıkarmaya açlıştı ama bir iki güne kalmadı yine aynı oldu.En sonunda tam ameliyat oldum.Yine de zaman zaman tekrar ediyor.Artık doktora gitmiyorum.

Olgunlaşmasını sağlayıp patlamasını bekliyorum.Sanırım kesin bir tedavisi yok :sinifsinif: O bögede kıl da yok ki kıl dönmesi olsun :uhm: Bahsettiğiniz merhemden alıcam.

Her şey biz bayanların başına gelir.Okadar hijyene dikkat etmemize rağmen.Yani düşünün işyerinde aman milrop kapmayayım diye tuvalete bile girmemeye özen gösteriyorum.;Bu adını koyamadıgımız şişkinlikten en çok ben muzdaripim. sağ ve sol koltuk altımda başladı bu şişkinlikler.yazın çıkması hele atrı bir dert.çok fazla ilaç kullanmaktan yana değil antibiyotik vs.dr antibiyotik vermişti suan adını hatırlayamadıgım kullandım fakar bir işe yaramadı.
sonra çok sevdiğim Biricik annem bu rahatsızlığımdan Ananeme bahsettiğinde ananem koca karı ılaçları denilen ilaçlardan bahsetmişti.Damarotu diye birşey var bağ bahçeden toplanılan.Onun iyi geldiğini ve iltihap çözücü oldugunu söylemişti.Aynı durum abimde var kılkökü iltihabından dolayı kuyruk sokumu kısmından vardı şişlik.bunu kullandıktan sonra geçmişti şişliği ve yıllardır hiç bir şikayeti olmadı ama birazda bünyeyle alakalı.bende yapıyorum koltuk altımdakilerdeki kurudu herhangi bir şey kalmadı sadece biraz iz kaldı.şimdi annem köye gitti damar otu toplama denemek isterseniz yapılısını aşağıda yazılan gibi.
* Damar otlarını küçük küçük koparıp eski kullanmadıgınız bir tava içersine atın.
* Üzerine Beyaz sabun rendeleyip,cok az da zeytın yagı veya sıvı yağ ile sabunlar eriyip yapraklar biraz ölene kadar kavurup sıcakken sivilce olan kısıma bir peçetenin üzerine koyup sivilcenizin üzerine koyup bir iki gün bu işlemi yapın.içerdeki irini akıtmaya yardımçı oluyor ben koltuk altımada kullandım kuruttu özel bölgemdede aynı etkiyi görürüm sizlerinde denemenizi tavsiye ediyorum.

Arkadaşlar yaklaşık 6 yıldır folikül iltihabı ile savaşan biri olarak ( ki 3 defa ameliyat ilk ameliyatımda artık kistleşmiş olan bölgede kazı yaptılar resmen 3 defa da kesi şeklinde müdahale çünkü yürüyemiyordum bile) tek tavsiyem lazer epilasyon. o bile kesin çözüm değil yine tekrarlamalar oluyor ancak eskisi kadar büyük ve can yakacak şekilde değil, kıl kökleri tamamen tükendiğinde ise hiçbirşey olmuyor o nedenle epilasyon yaptıracaksanız tamamen bitiş üzerine anlaşın. Lazer eilasyon dışında kesinlikle iç çamaşırlarınızı pamuklu ve kaliteli tercih edin. yıkamadan sonra mutlaka ütüleyin asla naylonumsu ya da dantel tercih etmeyin. çok dar pantolonlardan uzak durun özllikle terleten kumaşlardan. elinizden geldiğince kuru tutun. her gün duş alamıyorsanız dahi o bölgenin dengesini bozmayacak şekilde yıkayın (çok sabun vs kullanmadan sadece su bile olur) tuvalet sonrası temizliğinizi arkadan öne değil önden arkaya doğru yapın. Ankarada yaşayanlara benim gittiğim epilasyonu tavsiye edebilirim. 2 yıldır gidiyorum. seans başı değil en baştan ücreti verdim. beyaz tenli ve kıllarımın ince olmasından dolayı sonucu yavaş alıyorum ben ancak eşim de gitti koltuk altı için tam sonuç aldı.

Son düzenleme:
X