Genital bölgede çiban! yardım edin!

J

jelibon17

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi jelibon17
arkadaşlar son 3 senedir ataklar halinde genital bölgede yada bacağın genital bölgeye yakın bölgelerinde kocaman çibanlar çıkıyor,yürüyemiyorum oturamıyorum.dayanılmayacakk derecede acı veriyor,hijyene aşırı derecede dikkat ediyorum fakat bir türlü geçmiyor.
bir bilgisi olan varmı?:1no2:

• Konu Sahibi jelibon17
kıl dönmesi olabilir mi ki bazen ince deride olan ve dipte olan kıllar böyle yapabiliyor. bende de olmuştu bi kere acıdan kımıldayamıyodum ve şişmişti deli gibi sonra hafiften sıkmamla birlikte nohut kadar iltihap çıkmıştı acaba böyle birşey mi?

• Konu Sahibi jelibon17
arkadaşlar son 3 senedir ataklar halinde genital bölgede yada bacağın genital bölgeye yakın bölgelerinde kocaman çibanlar çıkıyor,yürüyemiyorum oturamıyorum.dayanılmayacakk derecede acı veriyor,hijyene aşırı derecede dikkat ediyorum fakat bir türlü geçmiyor.
bir bilgisi olan varmı?:1no2:

ah canım ya, :KK43:( ablamda bi kere bacağına yakın yerde çıkmıştı tam çamaşırın lastiğinin geldiği yerde, çok acıyormuş. zamanla kendiliğinden geçti ama bence üstüne baticon veya biokadin falan sür, daha çok mikrop kapmasın. doktora gittn mi canım ?

• Konu Sahibi jelibon17
ben bi ay evvel ameliyat oldum bendekide atherom dedi doktor tam bacagimda veya lastigin geldigi yerde degil tam icinde yani vulvanin yakinlarinda bence doktora gitmen lazim
onlari syk syk bitmez onun acaip bi kökü var onu sen cikaramazsin cokda pis kokar syktikca ooff kurtuldum cok sükür.

gecmis olsun arkadas

• Konu Sahibi jelibon17
arkadaşlar ilgi göstermişssiniz sağolun,doktora gidemedim utancımdan,şişiyor kımıldayamıyorum,çok acı veriyordu.bugün sıktım arkadaşın dediği gibi nohut kadar iltihap toplamış göçük oldu bacaklaırım mayın tarlasına döndü :KK43:

• Konu Sahibi jelibon17
:KK43:offf.. keske gitsen doktora ameliyat ettirsen
benim dok dediki aldirmazsan bu bütün vajina na sicrar dedi!

bak kendin dion mayin tarlasi diye .
ay mutlaka git nolursun!

• Konu Sahibi jelibon17
Canım , belki abartmış olucam ama, kardeşimde de oluyordu yıllar önce, hala da oluyor ara sıra.. Sebebi behçet hastalığı çıktı...Vücudun da özellikle sırt bölgende sivilceler var mı? Ağzında sık sık aft çıkıyor mu? Az bi iş yapsan bile yoruluyor musun? Bu gibi belirtilerin de varsa , bi devlet yada üniversite hastanesine git bence, detaylı araşırma yapılsın..
Dediğim gbi ben abartıyor olabilirim , panik olma sakın.. Başımızdan geçtiği için paylaşmak istedim , biz kardeşimin olayında behçetten olduğunu anlamamştık, yıllar sonra hastalık gözüne vurduğunda anladık..

• Konu Sahibi jelibon17
canım hiç utanma sıklıma ya hemen doktora git yazık cektiğin acıya canım.acıl şifalar diliyorum canım sonra haber ver oldu mu bak beklıyoruzzz

• Konu Sahibi jelibon17
slm kızlar aynı sorunları bende yaşıyorum vajina dudağında ise büyük ihtimal bartolin kistidir devamlı tekrarlar ben artık dayanılmaz boyutlara gelince doktara gittim sadece iltihabı boşaltılar iyileştiktn sonra bzesi kalıyor ve devamlı tekrarlıyor kesin cözümü yok netten araştır bartolin kistisenağlama

slm kızlar aynı sorunları bende yaşıyorum vajina dudağında ise büyük ihtimal bartolin kistidir devamlı tekrarlar ben artık dayanılmaz boyutlara gelince doktara gittim sadece iltihabı boşaltılar iyileştiktn sonra bzesi kalıyor ve devamlı tekrarlıyor kesin cözümü yok netten araştır bartolin kistisenağlama[/QUOT

ben on yıldır çekiyorum bu bartolinden, şişiyor ve apseye dönüşüyor. 2 kez ameliyat oldum en az 3 kez patladı ve defalarca da ilaç tedavisi, yine tekrarlıyor çok kötü çok dayanılmaz bişey bu konuda başlık açılmışmı ya da ben açmak istiyorum bunu yaşayanlar var mı aranızda çok muzdaribim bu dertten...

kızlar bendede oldu küçük bı apse.sıktım onu.sımdı kucucuk bı beze kaldı.ama ben doktora gosterdım bartolın degıl dedı.sanırım mantar oldugu ıcın mıkrop kaptı yada baska bı sebeple.bakalım beklıyorum gecer ınsallahhhhh..............

slm kızlar aynı sorunları bende yaşıyorum vajina dudağında ise büyük ihtimal bartolin kistidir devamlı tekrarlar ben artık dayanılmaz boyutlara gelince doktara gittim sadece iltihabı boşaltılar iyileştiktn sonra bzesi kalıyor ve devamlı tekrarlıyor kesin cözümü yok netten araştır bartolin kistisenağlama[/QUOT

ben on yıldır çekiyorum bu bartolinden, şişiyor ve apseye dönüşüyor. 2 kez ameliyat oldum en az 3 kez patladı ve defalarca da ilaç tedavisi, yine tekrarlıyor çok kötü çok dayanılmaz bişey bu konuda başlık açılmışmı ya da ben açmak istiyorum bunu yaşayanlar var mı aranızda çok muzdaribim bu dertten...

merhaba Fguler ,
bendede ona benzer birşey var.yani tam adı nedir vs bilmiyorum ama tam vajina girişinde deri altında nohut büyüklüğünde bir şişlik.ara sıra kaşıntı yapıyor ve acıyor.deri altında olması beni endişelendiriyor aslında.en kısa zamanda dr gideceğim ama bu sorunu yaşayan birileri varsada tedavisini bilmek isterim.açıkcası hem çekiniyor hem korkuyorum:KK43:

3 senedir neden bekliyorsun genital siğiller hastalık habercisi olabilir bunun utanması sıkılmasımı olur hemen hiç beklemeden doktora git ve göster burda arkadaşlar ve ben sana ne kadar yardımcı olabilirizki gormeden bilmeden biz doktor değiliz sonuçta... doktor bile görmeden karar veremez...

Slm herkese,

Ne yazık ki ben de aynı dertten muzdaribim, bu hastalığın adı kıl kökü iltihabı (folikülit) ve ne yazık ki çözümü yok. Birkaç arkadaş bartolin kisti demiş ama bartolin kistiyle folikülit farklı şeyler. Bartolin kisti dıştan görünmüyor, folikülit ise tam olarak çıban gibi bir şey, ya da iri ötesi sivilce gibi de düşünebiliriz. Ben doktora -dermatolağa- gittim ve çözüm için önerdiği şu: Epilasyon, dar pantalonlar giymemek, bacak bacak üstüne atmamak, hijyene dikkat etmek...Bu illet bi kere çıktı mı tekrar tekrar çıkıyor, hem de farklı noktalardan. Sanırım en iyi çözüm epilasyon. Hatta ben doktora gittikten sonra bu siteye kaydoldum ve epilsayonla ilgili başlıkta sorularımı sordum. Ancak hala epilasyona başlamış değilim, sebebi de içime sinecek bir epilasyon merkezi bulamamam ve epilasyonun birçok çeşidi olması sebebiyle kafamın karışmış olması...Ne yapacağıma da henüz karar vermedim. Şu anda bile bu illet mevcut bende ve acısı anlatılacak gibi değil. Bu derdi çeken bilir...Ne diyeyim umarım birileri etkili bir çare bulur da bizimle paylaşır...Ben bir çözüm bulursam mutlaka yazarım buradan. Lütfen siz de yazın. Geçmiş olsun herkese...

geçmiş olsun.bir dönem benim alnımda çıktı çıbanın çeşitleri varmış.benimki küçüktü ama inanılmaz ağrıyordu.alnımda çıktı.alında çıban başkasında çıktımı bilmiyorum ben ilkim herhalde içi iltihaplıydı.taze üzüm yaprağı yapıtırdım sürekli iltihabını çetki çok şükür izi kalmadı.kardeşiminde seninle aynı bölgede çıktı onun çıbanının içini oydular temizlediler başka türlü geçmedi:1no2:birde çıban aileyi gezer derler.bizde çıktığında annem babam kardeşim ben peşpeşe çıktı.kötü haber verdim ama bildiklerimi paylaşmak istedim.çok geçmiş olsun.bir an önce doktora gitmelisin

merhaba Fguler ,
bendede ona benzer birşey var.yani tam adı nedir vs bilmiyorum ama tam vajina girişinde deri altında nohut büyüklüğünde bir şişlik.ara sıra kaşıntı yapıyor ve acıyor.deri altında olması beni endişelendiriyor aslında.en kısa zamanda dr gideceğim ama bu sorunu yaşayan birileri varsada tedavisini bilmek isterim.açıkcası hem çekiniyor hem korkuyorum:KK43:

tabiki en iyisini doktor bilir ama bahsettiğin bencede bartolin kisti,vajina girişinde kayganlığı sağlayan bart.bezlerinin olduğunu biliyorum tıkandığı zaman salgı yapamadığı için,tabiki deri altında şişme oluyor ,eğer önlem alınmazsa dahada şişebiliyor , fguler,in başına gelen sorunlar ortaya çıkıyor , bendede ayni durum 1 kere oldu ve dr. tedavisiyle atlattım,inşallah bidaha olmaz,bence ihmal etme ........

tabiki en iyisini doktor bilir ama bahsettiğin bencede bartolin kisti,vajina girişinde kayganlığı sağlayan bart.bezlerinin olduğunu biliyorum tıkandığı zaman salgı yapamadığı için,tabiki deri altında şişme oluyor ,eğer önlem alınmazsa dahada şişebiliyor , fguler,in başına gelen sorunlar ortaya çıkıyor , bendede ayni durum 1 kere oldu ve dr. tedavisiyle atlattım,inşallah bidaha olmaz,bence ihmal etme ........

sağol canım geçmiş olsun sanada.en kısa zamanda gideceğim zaten.
tedavi derken sen ilaç tedavisimi gördün yoksa cerrahi bir müdahale mi oldu ?

bendede geçen sene çok sık birşekilde oluyodu.aynı anda 3-4 tane kocaman kocaman çıkıyodu.sıkıyodum geçti zannederken ağrılı birşekilde yeniden başka yerde çıkıyodu.sonradan okuduğuma göre bunları kendi kafamıza göre sıkmamamız,o bölgeden kıl çekmememiz gerekiyomuş.çünkü bunlar yayılmasına neden oluyor.üzerine sıcak suya batırılmış pamukla pansuman yapılıp yumaşatıp kendi kendine çıkması sağlanmalıymış.nitekim en sonunda bende öyle yaptım,irin çıkar çıkmaz batikonla temizledim,ellerimi hemen yıkayıp üzeni yine batikonlu pamuk ve yarabandıyla kapattım bir süre,bulaşıp başka yerlere yayılmasın diye.ve çok şükür birdaha yinelemedi a.s

elmasım......benimde ayni senin dediğin yerdeydi , hatta nohuttan biraz daha büyüktü,dr. bartolin apsesi dedi ilaçlar verdi , bunları kullan eğer geçmezse oraya kesi yapıp boşaltacaz dedi , bereket ilaçlar iyi geldi şişlik indi , ama her an tekrarlama riski varmış,,dikkatli ol cnm...

benımde boynumda cıktı cıban:çok üzgünüm: :çok üzgünüm: cok agrıo kızlar yarın doktora gıtcem ne kadar surede gecer:çok üzgünüm:

X