bir aylık bebegim uyumuyor yardım

butterfly83

KÜBRANURUM PAMUK KIZIM
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2008
333
3
41
kızlar bebegim 33 gunluk fakat cok zor uyutuyorum uyuyor gibi oluyor sonra hemen uyanıyor
ne yapacagımı sasırdım uykusu cok hafif 5 dk uyuyor iki saat uyumuyor gozleri kıpkırmızı uykusuzluktan ne yapmam lazım lutf yardım edin

:)canım aramıza hosgeldin..:) insan kafayı yicekmiş gibi oluyor değilmi..ama geçici ...3 aya kadar hergun bir değişiklik oluyor bebeklerde..1 gun uyuyor 1 hafta duzensiz oluyor..belli olmuyor ...ama 3. aydan itibaren duzene giriyor ...biraz sabret cnm ...normal

canım gunde 30mılım olmak uzere mılupanın papatya ve rezene cayını karıstır ıcır bebegıne. allah kolaylık versın.

merhaba... öncelikle bebeğiniz hayırlı osun.. benden üç gün önce doğum yapmışsınız.. ben de 30 günlük anneyim.. bebeğinize gelince... bir aylık bir bebeğin hiç uyumaması normal bir durum değil..çünkü emerlerken bile yorulup, sızıp kalıyorlar... benim ilk çocuğum da henüz bir aylıktı ve hiç uyumuyordu..meğerse sütüm yetmiyormuş yavrucak aç kalıyormuş... size tavsiyem, emziriyorsanız sütünüzün yettiğinden emin olun.. sütüm yetiyor diyorsanız, gaz sancısı olabilir.. gaz sancısıyla baş edemiyorsanız, eczanelerde zinco damlalar satılıyor bebeklerin gaz sancıları için.. ben bebeğime bu damlayı kullanıyorum ve yararını gördüm.. gazı da yok diyorsanız şayet bezini kontrol edin.. bezi de temiz diyorsanız, üzerindeki kıyafetleri kontrol edin.. belki bir çorap vs. bileğini sıkıyor olabilir.. bebekler üşürlerse de uyuyamazlar.. üşümediğinden emin olun.. tüm bunlardan da emin oldunuz, fakat sonuç alamadınız, o zaman bir hekimle konuşmanızda yarar var.. allah tüm annelere ve bizlere kolaylık versin canım...

selamlar araniza yeni katildim. benimde bebegim 11 gunluk oldu bugun sut arsizi diyebilirim forumdaki mesajlari inceledigimde cogu annenin ayni dertten yakindigi gordum. benim bebegimde uyumuyor devamli goguste kalmak istiyor ama uzun arastirmalarim sonunda bu durumun gecici oldugunu anladim yani bebeklerin 3 aya kadar her ne sekilde olursa olsun anneye sevgi besledikleri icin kucaklarindan ayrilmadiklarini ogrendim gecici davranislar bunlar benim icim rahat zamanla gunduzleri uyumayip artik geceye doneceklerinide biliyorum

allah hepimizin yardimcisi olsun

Benim bebeğim şimdi 4 aylık, 3,5 adan sonra herşeyi düzene girdi. 3 aya kadar hep kucakta uyuttuk diyebilirim. İlk zamanlar yani 1 aya kadar kendini güvende hissetmek, kokuna yakın olmak için yapışıyorlar. 1 aydan sonra da gaz sancılarımız başladı biz metsil kullandık çok yararını gördük, gaz için bir sürü şurup var her bebek üzerinde farklı bir şurubun daha fazla faydası olabiliyormuş. 1-3 ay arası da gaz sancısından (benimki kolikti hergün akşam 6-9 arası hiç durmadan ağlıyordu, ilaçlar ancak hafifletebiliyordu) dolayı hep kucakta uyudu bırakınca uyandı, bütün günüm o kucağımda geçerdi hiç iş yapamazdım. Herkes kucağa alıştı falan diyecek hiç aldırma, onun sana ihtiyacı var ve ilk 3 ay alışkanlık edinmiyorlar. Bu günler geçici bir daha gelmeyecek, senin kokun ve sıcaklığın büyün ilaçların ötesinde, tüm sevgini ver ona rahatlasın yavrucak. Benim kızım yeni yeni gün içinde 20 dk.dan fazla uyumaya, akşamları ağlamadan sorunsuz uyumaya başladı, zor günlerdi 1,5-2 saat uyutmaya çalıştığımı bilirim. El bileklerimlerin ağırıyor tendomların zedelendio dönemde atel kullanıyoru şimdi.
Bir de bir yerde okumuştum, bebekler 20 dk.dan sonra deliksiz uyukuya geçebiliyorlarmış, eğer 20 dk. yerinden kıpırdatmazsanız daha uzun uyur diyorlar, yani 20 dk. kucağında uyuttuysan kucağında tut, sonra yatır uyuyabilir, biz de zaman zaman işe yarıyordu. Bebeklerinize bol uykular diliyorum.

Benim bebeğim şimdi 4 aylık, 3,5 adan sonra herşeyi düzene girdi. 3 aya kadar hep kucakta uyuttuk diyebilirim. İlk zamanlar yani 1 aya kadar kendini güvende hissetmek, kokuna yakın olmak için yapışıyorlar. 1 aydan sonra da gaz sancılarımız başladı biz metsil kullandık çok yararını gördük, gaz için bir sürü şurup var her bebek üzerinde farklı bir şurubun daha fazla faydası olabiliyormuş. 1-3 ay arası da gaz sancısından (benimki kolikti hergün akşam 6-9 arası hiç durmadan ağlıyordu, ilaçlar ancak hafifletebiliyordu) dolayı hep kucakta uyudu bırakınca uyandı, bütün günüm o kucağımda geçerdi hiç iş yapamazdım. Herkes kucağa alıştı falan diyecek hiç aldırma, onun sana ihtiyacı var ve ilk 3 ay alışkanlık edinmiyorlar. Bu günler geçici bir daha gelmeyecek, senin kokun ve sıcaklığın büyün ilaçların ötesinde, tüm sevgini ver ona rahatlasın yavrucak. Benim kızım yeni yeni gün içinde 20 dk.dan fazla uyumaya, akşamları ağlamadan sorunsuz uyumaya başladı, zor günlerdi 1,5-2 saat uyutmaya çalıştığımı bilirim. El bileklerimlerin ağırıyor tendomların zedelendio dönemde atel kullanıyoru şimdi.
Bir de bir yerde okumuştum, bebekler 20 dk.dan sonra deliksiz uyukuya geçebiliyorlarmış, eğer 20 dk. yerinden kıpırdatmazsanız daha uzun uyur diyorlar, yani 20 dk. kucağında uyuttuysan kucağında tut, sonra yatır uyuyabilir, biz de zaman zaman işe yarıyordu. Bebeklerinize bol uykular diliyorum.

cnm beni cok rahattlattın tesekkur ederim . aynen dedigin gibi herkes kucaga alıstıgını soyluyordu bende korkuyordum eyvah ne yapıcam ben diyordum ama simdi korkmuyorum sizin gibi deneyimli annelerle paylasmak ve cevap almak beni rahatlatıyor
bebegime simdi daha sıkı sarılacagım...

Evet canım biraz emek istiyor özellikle gazlı bebekler daha çok. Bebeğim bugün tam 4 ay 1 hafta 3 günlük ve ben bugün ilk defa 1,5 saatliğine anneme bırakıp dışarı çıkabildim yani ancak rahatlamaya başladım.

Benim bebeğimde 3.5 aylık ve gündüzleri uyutmakta güçlük çekiyorum uyuduğu zamanda en fazla 10 dk uyuyor ne yapmalıyım tecrübeli annelerden öneri bekliyorum şimdiden tşk:)

Benim bebeğimde çok gazlı.Sadece ağzında emzikle ve ya kucakta uyuyor.Sabah 5 e kadar ayaktayız.Kucağıma alıyorum o da bir yere kadar.Göğsümde uyumayı seviyor ama yüzükoyun uyuması ani bebek ölümü diye bir sendroma neden oluyor bebeklerde.Kalbe baskı yapılması vs.. nedenlerden.Birde ben de uyuya kalıyorum korkuyorum o zaman bir şey olur diye.Bir kaç defa susturamayınca yaptım.Kalktığımda göğsüm ağrıyordu çok.Yazıları okuyunca rahatladım.Önceden biraz kendi kendine durmaya alışsın diye almıyordum.Şimdi düşüncelerim farklılaştı...

slm anneler..benim oğlum 44 günlük.allaha şükür maşallahı var uyku sorunu pek yaşamadık..
ama bu günler gazlı dönemin alevlı oldugu bir süreçmiş.biraz sıkıntı yaşıyoruz bu yüzden..
uyku sorunu için saç kurutma makınasını calıstırıp bırakın yanına anında uyuyor..
dönencelerın muzıklerı de aynı sekılde rahatlatıyor..
ve kolik mp3 yazıp o müziklerı ındırın bunlar anne karnındakı seslere yakın seslermıiş bunlarda rahatlatıyor...sakınlestırıyor...
denemekte fayda var...

benim kız dün tam 2 aylık oldu.yaklaşık 1aydır gaz sancılarımız var zinco metsil vs..çoğu şeyi denedik en sonunda marangoza tahtadan hamak beşik tarzı bişey yaptırdık anca onda sakinleşio ve uyuyo çok şükür.ama şimdiki sıkıntıda ancak sallarsak uyuyo içinde.sallamayı bırakınca en fazla 1 dk.sonra kıpırdanmaya başlıo.yani 24 saatim onun başucuda geçiyo.tamam o benim bitanecik kuzum onun bana ihtiyacı var biliyorum ama benimde 2 dk. nefes almaya ihtiyacım var.hep böyle devam edecek diye çok korkuyorum.ben yine sabredip bekliyorum başında yarın öbürgün ben işe dönünce bakııcı sabredecek mi?

benim kız dün tam 2 aylık oldu.yaklaşık 1aydır gaz sancılarımız var zinco metsil vs..çoğu şeyi denedik en sonunda marangoza tahtadan hamak beşik tarzı bişey yaptırdık anca onda sakinleşio ve uyuyo çok şükür.ama şimdiki sıkıntıda ancak sallarsak uyuyo içinde.sallamayı bırakınca en fazla 1 dk.sonra kıpırdanmaya başlıo.yani 24 saatim onun başucuda geçiyo.tamam o benim bitanecik kuzum onun bana ihtiyacı var biliyorum ama benimde 2 dk. nefes almaya ihtiyacım var.hep böyle devam edecek diye çok korkuyorum.ben yine sabredip bekliyorum başında yarın öbürgün ben işe dönünce bakııcı sabredecek mi?

Benim kizim da 24 gunluk ve sabah 06:30 dan beri uyumuyordu biraz once sızdı. Surekli emmek istiyor. Tam delircektim ki sızdı. Buyuk kizim da uyku sevmezdi ama ilk aylar uyumustu en azından.

arkadaşlar öncelikle herkese sabır diliyorum benim oğlumun tam bir buçuk yaşına kadar uykusu düzene girmedi ayağımda sabahlara kadar salladığımı bilirim en sonunda ikimizde sızardık o bacaklarımda ben arkama yaslanmış bir şekilde çünkü koyduğum anda uyanıyordu ne beşik ne başka birşey ne yaptısam ne denediysem başarılı olmadık şimdide uyandıramyorum keratayı yani çocukların her evresinin bir zorluğu oluyor mutlaka annelerin tek çıkar yolu var sabır sabır sabıııır dilemek

canım benimkide hiç uyumazdı ben sabah ezanının okundugunu biliyorum hep aglardı komsular duyardı sesini artık ama 3.5 aylık oldugunda düzeldi ve uykusuda düzene bindi

Benim bebeğim 2 aylik gündüzleri hiç uyumuyor geceleride sallanarak uykuya dalıyor uykusuzluktan gözleri kıpkırmızı oluyor uyumuyor benim gibi olan varmı aranızda ne önerirsiniz rahat bisekilde uyumasi için bebegimin

4 ayımız bitecek uyumuyor süt yetmiyor mu acaba diyorum mama veriyorum değişen birşey yok. Uyku yok sürekli ağlıyor nasıl bir çözüm bulacam ben acaba ya

X