Aşılama Aşılama hakkında bilginiz varmı?

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

meslem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2008
39
0
slm arkadaşlar aslında ben buraya geni katıdım site nasıl kullanılıyor nasıl mesajlaşılıyor bilmiyorm açıkcası ben 2senedir evleyim çok istememize rağmen bebeğimiz olmuyor doktor sebebi bilineyen kısırlık diyor aşılama yaptırmayı istiyorm adetimin 3çü günü gel dedi ama ben bayrama denk geliyor diye gitmedim bilen varsa aşılamanın aşamlarını ban yazarmısınz bekliyorm

slm ben ilk aşılamamı yaptırdım korkulacak bişey yok ilkinde tutmadı ve ikincisi için dün doktora gittim bayrama denk geldiği için bi daha ki ay başlayacağız.

Selamlar... benim 2. aşılamam tuttu şuanda 7 haftalık hamileyim allah isteyen herkese nasip etsin inş.

ayçacığım biraz bahsedermisin neler oldu.aşamaları neler ve ne kadara mal oldu.hangi ilaçları kullandın

Ayça çok sevindim aşılaman tuttuğu için inşallah benimde ikincisinde tutarda biran önce tadarım bu duyguyu sorun neydi sende neden aşılama önerdi doktorun mesela sende yumurtlama takibi yapıldımı çatlatma iğnesi falan kullandımı doktor ayrıntıları neler?

ayça çok sevindim sende sorun neydi aşılama yapıldı neler yapılıyor aşılama için anlatırmısın ayrıca çok sevindim inşallah bizede nasib olur

Adetin 3. günü GONAL - f isimli iğneye başladım kalem tipi diye tabir ediliyor bu nedenle kullanımı kolay evde kendim yaptım her gün. yumurtaların çatlaması için adetimin 10. günü preglyn yapıldı ve 11. günü aşılama yapıldı.Aşılamada korkulcak bişey yok malum masaya yatıp :) spermler enjekte ediliyor.Benim ve eşimin bir problemi yoktu dr aşılamanın gerekmediğini söylemişti ancak ben acele ettim ve aşılama istedim. 1. aşılamada iğneden korktum ve hapla yumurta büyütelim istedim 5 yumurta oluştu ancak o aşılama da olmadı. 2. aşılamada ise iğne kullandım doz düşüktü ve 1 yumurta oluştu çok şükür bu aşılama tuttu allah isteyen herkese nasip etsin...aşılamadan 1 hafta sonra akşamları ateş ve üşüme mide bulantısı kasıklarda batma gibi belirtiler oldu ben adet olucam sanmıştım adet günüm geçince kan testi yaptırdım 1498 çıktı hcg ...dr düşük olmasın diye ilaç verdi onu kullanıyorum kasık ağrılarım devam ediyor dr yolculuğu ve iş yapmayı yasakladı :) 12 aralıkta kalp atışlarını duyucaz inşallah...

Ayça çok sevindim aşılaman tuttuğu için inşallah benimde ikincisinde tutarda biran önce tadarım bu duyguyu sorun neydi sende neden aşılama önerdi doktorun mesela sende yumurtlama takibi yapıldımı çatlatma iğnesi falan kullandımı doktor ayrıntıları neler?

Yumurta takibi yapıldı ancak onlarda bir çok yumurta olmasına rağmen tutmadı . Aşılamayı dr um istemedi hiç gerek olmadığını söyledi ben biraz aceleci davranıp hemen yapılmasını istedim...İnşallah sizlerinde tutar. Allah herkese nasip etsin...

Benim Aşılamamdan farklı olmuş seninki ayça ben adetin 3. günü kontrole gittim. Ultrason muayenesinde rahmin yapısını kontrol etti doktorum durum iyi dedi ve bebek aspirini verdi rahmin iç tabakası kalınlaşması için ve bana gonaphene ilacı verdi yumurta destekleyici bi ilaç daha sonra gün aşırı doktora gidip geldim yumurta takibi yaptı ilkinde yumurta büyümedi 20-22 ml olması gerekliymiş aşılama için sonra ikincisinde yumurta 21ml olunca çatlatma iğnesi verdi onu vurundum ertesi gün aşılamam yapıldı ve yaklaşık 35dk dinlendirdi beni yani ben iğne falan kullanmadım.

Adetin 3. günü GONAL - f isimli iğneye başladım kalem tipi diye tabir ediliyor bu nedenle kullanımı kolay evde kendim yaptım her gün. yumurtaların çatlaması için adetimin 10. günü preglyn yapıldı ve 11. günü aşılama yapıldı.Aşılamada korkulcak bişey yok malum masaya yatıp :) spermler enjekte ediliyor.Benim ve eşimin bir problemi yoktu dr aşılamanın gerekmediğini söylemişti ancak ben acele ettim ve aşılama istedim. 1. aşılamada iğneden korktum ve hapla yumurta büyütelim istedim 5 yumurta oluştu ancak o aşılama da olmadı. 2. aşılamada ise iğne kullandım doz düşüktü ve 1 yumurta oluştu çok şükür bu aşılama tuttu allah isteyen herkese nasip etsin...aşılamadan 1 hafta sonra akşamları ateş ve üşüme mide bulantısı kasıklarda batma gibi belirtiler oldu ben adet olucam sanmıştım adet günüm geçince kan testi yaptırdım 1498 çıktı hcg ...dr düşük olmasın diye ilaç verdi onu kullanıyorum kasık ağrılarım devam ediyor dr yolculuğu ve iş yapmayı yasakladı :) 12 aralıkta kalp atışlarını duyucaz inşallah...

ayçacım ben bayramdan sonra gitcem doktorun bana nasıl bir tedavi uygulayacak bilmiyorm acaba bana iğne vermesini istesem olur mu daha dogrusu bana aşılama yapacakmı onuda bilmiyorm bana adetin 3cü günü gel demişti utrasyondan baktı kist çıktı diyer ay gitcem o zamn bişey çıkmazsa sanırım aşılama yapacak allahım ne olur isteyen herkese çocuk nasib et

Benim doktorum iğnenin daha etkili olduğunu söylemişti.Gerçi bende yumurta büyütme ve çatlatma konusunda bi sıkıntı yoktu .Çok fazla kafanıza takmayın Allah bir gün bana da nasip edicek deyin kendinizi rahatlatın . Duaların sizinle allah tez zamanda bebişlerinize kavuştursun inş.

ayçacım ben bayramdan sonra gitcem doktorun bana nasıl bir tedavi uygulayacak bilmiyorm acaba bana iğne vermesini istesem olur mu daha dogrusu bana aşılama yapacakmı onuda bilmiyorm bana adetin 3cü günü gel demişti utrasyondan baktı kist çıktı diyer ay gitcem o zamn bişey çıkmazsa sanırım aşılama yapacak allahım ne olur isteyen herkese çocuk nasib et

Aşılamadan önce 3 kere ilaç tedavisi uygulanıyor.Sen bu tedaviyi gördünmü ?

Aşılamadan önce 3 kere ilaç tedavisi uygulanıyor.Sen bu tedaviyi gördünmü ?

hayır ayça ben hiç ilaç tedavisi görmedim ama ben ilaç kullanmak istemiyorum direk aşılama yaptırmak istiyorum olmazmı öyle acaba sebebsiz kısırlık dedildi yumurtlamamda bi sorun yok ama ne olcak bilmiyorm

X