Bebeğimin kalp atışını göremedim şoktayım üzgünüm

seherrr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2008
478
0
43
Büyük bir heyecanla cumartesi günü bebeğimizin kalp atışlarını görmeye gittik.Doktorumun dediğine göre son adet tarihine göre 6+3 günlük hamileydim cumartesi itibariyle.Vajinal ultrasonla bakmasına rağmen bebeği göremedi.Daha oluşmamış sadece kese ve yolk sac kesesi vardı ama embriyo yoktu.Bayramdan sonra tekrar çağırdı.Çok üzgünüm nasıl bekleyeceğim 15 gün bilemiyorumm.Sizce boş gebelik olabilirmi?Ayrıca benim hesaplarıma göre 5 haftalık çıkıyor.Doktorlar son adeti baz alarak hesaplıyorlar.Acaba tarihtemi bir yanlışlık var anlamadım.İlk gittiğimde 4+5 günlüktü ve sadece kese vardı.Bu kez kese büyümüş ve yolk keseside oluşmuş ama embriyo yokk.Çok üzgünüm günler geçmek bilmiyor.Bu ilk hamileliğimm ve tedirginim.:çok üzgünüm:

Büyük bir heyecanla cumartesi günü bebeğimizin kalp atışlarını görmeye gittik.Doktorumun dediğine göre son adet tarihine göre 6+3 günlük hamileydim cumartesi itibariyle.Vajinal ultrasonla bakmasına rağmen bebeği göremedi.Daha oluşmamış sadece kese ve yolk sac kesesi vardı ama embriyo yoktu.Bayramdan sonra tekrar çağırdı.Çok üzgünüm nasıl bekleyeceğim 15 gün bilemiyorumm.Sizce boş gebelik olabilirmi?Ayrıca benim hesaplarıma göre 5 haftalık çıkıyor.Doktorlar son adeti baz alarak hesaplıyorlar.Acaba tarihtemi bir yanlışlık var anlamadım.İlk gittiğimde 4+5 günlüktü ve sadece kese vardı.Bu kez kese büyümüş ve yolk keseside oluşmuş ama embriyo yokk.Çok üzgünüm günler geçmek bilmiyor.Bu ilk hamileliğimm ve tedirginim.:çok üzgünüm:

üzülme cnm. kendine stres yapma daha rken kalp atışı için kiminin geç canlanırmış sıkma canını stres yapıpta daha kötü yapma..hayırlısı olsun düşünme cnm.kendine iyi bak..

Düşünmiyeyim diyorum ama elimde değil olmuyor.Sabahtan berii okumadığım gebelik sitesi kalmadı.Doktorda tam sınırdasın erken olabilir bekleyelim biraz dedi.Ama araştırdığımm kadarıyla bu haftalarda özellikle vajinal ultrasonla görünmesi lazımm offf

sehercim olumlu düşünmek ve moralini yüksek tutmak zorundasın olabiliyor böyle şeyler bünyeye ve gebeliğe göre değişiyor adet tarihi baz alınıyor ama belki geç yumurtlama ve geç döllenme oldu arada 10 15 gün oynuyor ve bu da embriyo gelişimi için inan bana çok uzun bir süre.umarım herşey yoluna girer sabır diliyorum sana ama dediğim gibi bu esnada moral çok önemli...

canım yolk kesesi göründüyse üzülme boş gebeliklerde yolk salç gözlenemedi yazıyor başımdan geçti biliyorumm

sağol sema43, benimde tek ümidim yolk kesesinin olması zaten.Bir arkadaşım daha boş gebelik geçirdi onunda yolk kesesi oluşmamıştı.Hemşirede üzülme yolk kesesi varsa yüzde 90 oluşur dedi ama 6+3 günlük olduğu için bebeğin görünmemesi üstelik vajinal ultrasonla beni çok üzdü.Bayram öncesii moralim sıfır

sehercim dur hele bi canım hemen bu kadar üzüntüye kapılırsan ebbeğine zarar verebilirsin.benimde öleydi canım.kese var fakat 6 haftalık olmama rağmen tam görünmemişti.1 hafta sonra gittiğimde herşey normale dönmüştü.bu normal bir durum hayatım hemen görünecek diye birşey yok.merak edip kendini dahada stres sokmaa hayatım.inşallah hayırlsıyla herşey yolunda gidecek.

canım bebek hiçmi görünmedi nokta kadar bile olsa..gebelik belirtilerin devam ediyor mu..ayrıca üzülme benimde sat'a göre 6.4 günlükken gittim kalp atışını göremedi doktor,bebek nokta kadar gözükmüyordu bile.bir hafta sonra gittik kalp atışı gayet güzeldi..gerçi benimkinin devamı gelmedi ama ilk kalp atışını duyduktan sonra 15 gün sonra tekrar gittik kalp atışı durmuştu bebeğin ,şimdi kürtaj için 4 aralığı bekliyoruz..geç yumurtlama veya rahme geç tutunmadan olabiliyor böyle şeyler..şimdiden kendini yıpratma bol bol dua et canım ..Allah'ım inşallah dualarını geri çevirmez

Son düzenleme:
bence cuma günü git derim .çünkü ben de 7+3 günlükken gördüm kalp atışını.inşallah herşey yolundadır üzülme..öpüyorum.

jeyannd, benim hiç görünmedi nokta kadar bile görünmedi.Çok fazla bulantım falanda yok.Arada hafif olup geçiyor..

sehercim ama sana tavsiyem çok fazla vajinal utrasona girme sonuçta bebeğin varsa ona bi şekilde zarar veriyor ve benim bi arkadaşımın 8haftalıklen görünmüştü acele etme bol bol dua et

seher canım benim ,sakın kendini strese sokma biliyorsun stres etkiliyor bebişleri..inşallah duyarsın bir dahakine kalp atşını..dediğim gibi geç yumurtlama veya rahme geç tutunma nedeniyle olabiliyor böyle şeyler..eğer 8 haftaya kadar sürebiliyor kimininki..sekizinci haftaya kadar kalp sesi duyulamayabiliyor

Ya kafam o kadar karışıkki acaba bayramdan sonraya kadar beklemeyip bu hafta sonu 7+3 olacak.Gitsemmi??vajinal ultrasonla kesin belli olur heralde ne yapayım bilemiyorum haftasonumu gitsem 15 gün beklesemmi??

Canım benimde 3 haftalıkken kalp atışlarını duymamıştı doktor.Senin gibi çok endişelenmiştim..Ama doktor normal demişti..Vajinal ultrasona sakın girmeisakıncalı olabilir.Ama seni çok iyi anlıyorum,ben hemen 4,5 gün sonra başka bir doktora gittim ve kalp atışlarını duyduk tık tık..:1rolleyes: Bence sende eğer çok huzursuzsan başka bir doktora daha görün,bende sabırsızım çünkü senin gibi..İnşallah duyarsın bebişinin kalp atışlarını,rahatlarsın..:Saruboceq::teselli:

yolk kesesi sağlıklı gebelik belirtisi olarak görülüyor bebeğin görülmediği yerde yolk kesesini arıyor doktorlar.endişelenme bence yada başka doktora git.

canım gec döllenme olabilir...içini rahat tut stres yapmakı bebek olussun...bol bol dua et

yolk kesesi varsa boş olmuyor sanırım cnm kalp atışı için erken 8 haftayı bekle derim

belki geç döllenmee olmuşturr canımm
olumsuzz olsaydı dr zaman vermezdi die düşünüyorumm

canım ümitsizliğe kapılma hemen.belki bebişin küçüktür daha.stres herşeyi dahada kötüye götürü.içini ferah tut sen.inşalah bebişinin kalp atışını duyarsın

X