hamilelikte baş ağrısı

zarifeee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2008
55
5
arkadaşlar 1 buçuk aylık hamileyim dünden beri baş ağrım var ilaçta kullanamıyorum tansiyonum normal bide sarıya benzer akıntım oldu yardımcı olurmusunuz ne kullanıyım

bunların hepsi normal ve geçici rahatsızlıklar bukadarında katlanıver canım du bakalım daha neler olucak neler kanaman olmadığı sürece böyle ufak tefek şeyleri takma sakın ilaç falan alma özellikle ilk üç ay.baş ağrın için ise belki işe yarar havluyu sıcak suyla ıslat ve anlına koy bi süre bu şekild dinlen hafiflediğini görüceksin ama çok fazlada başında sıcak havlu tutma,nedemiş atalarımız ayağını sıcak başını serin tut.

baş ağrısı için yapılacak birşey yok malesef.bazı dönemlerde şiddetli olabiliyor ama geçici bi süre bu.akıntıda normal.fakat kaşıntı yada koku varsa o zaman dr bilgilendir.ama yok normal sadece akıntın varsa bu çok çok normal.hamileliğin boyunca özellikle 20 haftadan sonra dahada artış oluyor şimdiden bilgin olsun.

4 aylık hamileyim ve en başından beri baş ağrım hafifde olsa vardı ama son hafta şiddeti arttı eşin şakaklarına masaj yaparken uyumaya çalış yoksa uyumak bile zor oluyo.

Benimde sinüzitten dolayı başağrım var. Doktor bana bunun için parol verdi. Minoset veya parol hamilellerin kullanabileceği başağrısı ilaçları zaten.

kızlar benimde baş ağrılarım yeni yeni olmaya başladı 13 haftalığım ve bu haftalarda normamiş sanırım arada mide bulantılarımda oluyor geçmişti gene başladı hazımsızlık problemim var bulantılarım ondanda olabilirmi

bende migren hastasıyım malesef 3tane hamilelik geçirdim...bana göre işkence idi hamileliklerim....şiddetli başağrısı en şiddetli ağrı kesiciler bile fayda etmiyordu....ama ben 9 ay boyunca hiç birtane dahi hap almadım..zarar vermesin diye...migren öyle kötü ki kusturuyor sürekli...karsıklarım ağrıyordu kusmaktan...ama tanrıma şükürler olsun ben sabır ettim sağlıklı çoçuklarıma kavuştum...genellikle ilk üç ay bir tane dahi hap kullanma çünkü iç organları gelişiyor..annelik hiç de kolay bir şey değil...bebeklerime zarar gelmesin diye herşeye katlandım..masaj iyi geliyor...kolanyalı karabiber iyi gelir....patates sarın...böylece idare edin derim....sağlıkla bebişinizi kucağınıza alın....

bazen o baş ağrıları işkence gibi oluyo valla helede bnm baş ağrısı nedir bilmeyen ben bile deli gibi ağrılar çektim o aylarda normal kan basıncın artıyo daha dur burun tıkanıklığı fln ohoo bnm baş ağrılarım geçti ama şimdi deli gibi mide yanması çekiyorum bide sürekli burnum tıkalı akmamasına rağmen zor nefes alıyom bazn valla..bunlar normal cnm hamilelikte bisürü değişikliğe hazırlıklı olcaksın..ama sonunda bir şeker şeyede hazır olmak var :KK16:

13. haftadyım benimde çok şiddetli baş agrılarım oluyor doktorum minoset önerdi birtane attım çok şiddetlenince çünki agrısına hem kstum hem sürekli agladım ama ilaçdan sonra bile hafiflemedi zaten ilaç çok hafif bişi bazı arkadaşlarımda hamile hiç birşeyleri yok maşallah ama ben bütün kötü belirtileri görüyorum:KK43:bişi yiyp içemiyorum bebegimi besleyemiyorum

Ben de cok fenayım başım hep agriyor kafayı yicem derecede bagliyorum sıkıca ne duysam yapıyorum ama fayda yok tansiyonumda düşük:KK42:offfff

Benimde çok agrıyor başım burun da tıkalı parol falan fayda etmiyo ne yaptıysam geçmedi günlük işlerimi yapamıyorum ağrıdan beynimin üstünde koca bir taş var sanki

bende migren hastasıyım malesef 3tane hamilelik geçirdim...bana göre işkence idi hamileliklerim....şiddetli başağrısı en şiddetli ağrı kesiciler bile fayda etmiyordu....ama ben 9 ay boyunca hiç birtane dahi hap almadım..zarar vermesin diye...migren öyle kötü ki kusturuyor sürekli...karsıklarım ağrıyordu kusmaktan...ama tanrıma şükürler olsun ben sabır ettim sağlıklı çoçuklarıma kavuştum...genellikle ilk üç ay bir tane dahi hap kullanma çünkü iç organları gelişiyor..annelik hiç de kolay bir şey değil...bebeklerime zarar gelmesin diye herşeye katlandım..masaj iyi geliyor...kolanyalı karabiber iyi gelir....patates sarın...böylece idare edin derim....sağlıkla bebişinizi kucağınıza alın....

migren belası bende de var .tuttuğunda başımı duvarlara vurasım geliyor .ama ilaç bebeğe zarar verir korkusuyla kullanmıyorum

Aynı problem bende de var kızlar geçen gün yola çıkıyorum midem bulanıyo diye ilaç aldım oda uyku yapıyo bende ara hiç uyuyamam sarhos gibiyim aynı uykumu alamayınca bi agrı bi sızı üc gündür aralıksız devam mecbur bi agrı kesici içtim oda kesmedi patates sardım yine yok basıma ıslak bez koyup oyle uyuyabiliyorum yoksa yastık sanki bildiğinz beton oluyo zerre uyuyamıyorum basım atesleniyo agrıyınca daha da gecmezse doktr yollları gozukur heralde cunku baska ne yapılr bılemiyorum =( oyle her duydumuda yapamıyorum 13 haftalık hamileyim bebeime zarar gelmesindn korkuyorum. Allahım yar ve yardımcı olsun cümlemize insallah

Kizlar patates saron turk kahvesi icin karanlik bi odada 2 saat uyuyun gecer ben oyle cozmustum en son :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X