Annem benim... Canım annem

yexsxxsxim

*dışı buz içi b@l’ım*
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2008
968
1
hastayım...:a015:
üç gün perişan halde evde yatıyorum. Evim dağınık bir yandan evi toparlamaya bir yandan oğlumla ilgilenmeye çalışıyorum. Bu arada kendime ıhlamur yapıyorum nane limon kaynatıyorum çorba yapıp içiyorum.:nazar:
Üst katta kayınvalidem. Evime ayak basmıyor ben hasta hasta limon almaya yukarı çıkıyorum. Ağzını açıp bana bir ilaç iç kızım sana bir çorba yapayım falan demiyor. Üstüne üstlük bana sitem yapıyor laf sokuyor. Eltim evi temizlemiş gitmiş bana onu anlatıyor. Her hafta evini temizliyorum her gün yanına çıkıp halini hatırını soruyorum. Misafirleri gelince ilgileniyorum. Hastalanınca bakıyorum. :mymeka:
Üç gün boyunca ağladım.:a015:
Ama kendim için değil onun için de değil annem için...:asigim:
kıymetini bilememişim hiç. Hala da bilmiyorum. Anneme gitsem ben ona hizmet edeceğime o bana ediyor. Hep ağzı dualı kuzum diyor bana. Hasta... yaklaşık bir aydır iş-güç gidemiyorum. Ama kaynanam olmuş olsa uçar giderim. Hemde benden bir çorba bir ilaç esirgeyen kadına her zaman koşarım.Ama anneme koşamıyorum işte.kötükedihüso
Anladım çoktandır anlamıştım ama bir kez daha gerçekler tokat gibi çarptı yüzüme kimse annemin gösterdiği şevkati ilgiyi ne eşim ne evladım hiç kimse ama hiç kimse gösteremez.yasakkelime
Eşimin annesinden ufak bir merhamet beklerdim ama yok yok. Hani söz vermişlerdi aileme sizin kızınız bizim kızımız oldu artık. Hastalığında başına kötü bir olay geldiğinde annemlerden önce onlar koşacaktı. Ne oldu ne değişti neden insanlar bu kadar kötü…:çok üzgünüm:
Ben işte bu tarz insanları tanıdıkça annemi daha çok sevmeye başladım.a.s.
Allah annemi hiç birimizin annesini başımızdan eksik etmesin inşallah…
Allah hepimizin annelerine sağlıklı huzurlu uzun bir hayat versin inşallah…:Saruboceq:
Çünkü yaşımız kaç olursa olsun gerçekten onlara çok ihtiyacımız var…

ahh canım benimmmm çok büyük geçmiş olsunn bak bende bir konu açtım aynı topicde annemle ilgili zaten üzgündüm bu yazıyı okuyunca dahada beter oldu moralim çok büyük geçmiş olsun canım benim :KK43:

Canım yeşşimcim...Gözümden yaşlar süzülüyor şimdi.Öncelikle çok geçmiş olsun.Annemden çok uzaklardayım.Ben de hep hasta olunca annemi hatırlar ağlarım.Aman dikkat et artık da bir daha hasta olayım deme.Sağlıklı,güzel günler seninle olsun...

canım öncelikle geçmiş olsun.
ama çok hatalı davranıyormuşsun.
niye annen hasta diye gitmiyorsun da kaynanam hastalansa hemen koşar giderim diyorsun ki? :1shok:
2side senin annen, ama seni doğurup büyütenin, bu yaşa getirenin sende hakkı çok daha büyük, nolursa olsun insan kendi annesini herşeyden üstün tutmalı. hayatımız boyunca bizi en çok ve en karşılıksız sevcek insanlar annemiz ve babamız. :1closedeyes:
o kaynanaya da çok yüz veriyorsun sanırım, hasta olunca hiç yanımda olmayan bir insanı bende hiçbir şekilde umursamam, evini falan hele asla temizlemem. başka hizmetçi bulsun kendine. :mymeka:
ama ben annenin bir aydır hasta olup da iş güç diyip gitmemeni anlayamadım. hele hasta olan kaynananm olsa koşarak giderdim demeni hiççç anlamadım. :kahve:
tekrar geçmiş olsun... a.s.

Çok geçmiş olsun canım umarım en kısa zaman da sağlığına kavuşursun. Anneler her zaman hayatımızın vazgeçilmezleri olmuşlardır.

Canım çok geçmiş olsun. İnşallah bir an önce iyileşirsin:Saruboceq:
Sana sonsuz katılıyorum. Bak şimdi bende ne düşünüyordum. Ailem başka şehirde ama 2.5 saatlik yol ve rahatsız. Bayram temizliğini zor yapar biliyorum. Ama ben gidemiyorum. Daha 5 dk önce bunu düşünüp vefasız ilan etmiştim kendimi. Çünkü bu bayram kurban ilk gün burda olmam lazım ve benimde işlerim var.
Canım annem ben oraya gidince hep etrafımda döner. Ama ben kayınvalidme gidince ben onların etrafında dönerim iş yaparım. :eek:klava:

Neden biz eşlerimizin ailesine daha hassasız :uhm:
Bunu merak ediyorum doğrusu....

geçmiş olsun canım
boşuna dememişler anne gibi yar olmaz diye,öyle gerçekten
anne çok farklı bişey
allah hepimizin annesine uzun sağlıklı ömürler versin inşallah

ben bişey diyemicem sanırım:çok üzgünüm:
tek sözüm
iki elin kanda da olsa ihmal etme anneni,
kaybettiğin zaman büyük pişmanıklar sarar yüreğini

cok gecmis olsun canim...
allah sabir saglik versin.
tabiki kendi annelerimizin yerini hic bir anne tutmaz.
kaynanada diycek laf bulamiyorum.
nasil bir vicdandir...hic degilse torununa bakda kadin kendine gelsin azcik...
allah islah etsin ne diyim...

geçmiş olsun canım
boşuna dememişler anne gibi yar olmaz diye,öyle gerçekten
anne çok farklı bişey
allah hepimizin annesine uzun sağlıklı ömürler versin inşallah

Ben evlendikten sonra şunu anladım. (Eşim çok iyidir alında bana karşı)

Ana gibi yar....
Baba gibi diyar...
Koca gibi Hıyar olmaz... (hıyar kelimesi yanlış anlaşılmasın. benim espiri şekilde takıldığım bişeydir)

Çok geçmiş olsun.Ben annemle pek iyi anlaşamam genel olarak ama birimizden biri hasta olsun birbirimizin başından ayrılmayız.Neden kayınvalidene annenden çok ilgi gösterdiğini bende anlamadım nazım anneme geçiyo diyosun belkide ama önceliğin her zaman kendi annen olmalı bence... Bak ne güzel sende farkına varmışsın bazı şeylerin, bundan sonrasını düzeltmek senin elinde.Hiçbişey için geç değil.

sel ve saruboceq arkadaşlarımızın annelerinin malesef hayatta olmadıklarını biliyorum yazılarını okumuştum her ikisinin de çok duygulanmıştım. Anneleri hayatta olmayan diğer tüm arkadaşlara sabır diliyorum . Allah sizlere çocuklarınıza sevdiklerinize uzun ömürler nasip eder inşallah

Bu insanlar özellikle kayınvalidemin bu tavırları beni gerçekten çok yıpratıyor. Anlatırken bile nefes alamıyorum. Her zaman dua ediyorum Allah onun kalbine merhamet versin. İnanın başka bişi söyleyemiyorum.

canim o kadar guzel yazmissin ki
bundan sonra ne olursa olsun ihmal etme annecigini
hayatta her sey yalan anne her zaman dost

gecen ay komsumuzun oglu vefat etti
kadin millet helva dagıtırken ne yapti biliyor musunuz
geline zorla esyalarini toplatti
kamyona yukleyip geri gonderdi
oglumun evini bosalt diye
uzaktan da ne seker bir kaynana gibi gozukuyordu
gelinini cok sever di...

kayinvalide iste esimizin hatirina sevip sayiyoruz ama annemizin tirnagi olamazlar
her zaman en cok ilgi sevgi kendi annemize olmali

Bu insanlar özellikle kayınvalidemin bu tavırları beni gerçekten çok yıpratıyor. Anlatırken bile nefes alamıyorum. Her zaman dua ediyorum Allah onun kalbine merhamet versin. İnanın başka bişi söyleyemiyorum.

Canım Allah sana sabır versin kayınvalidene de merhamet ve vicdan versin:Saruboceq:

Nankörlük görmek hayattaki en acı şeylerden biri :çok üzgünüm: Şimdi sende ona karşı acımasız ol demiyorum ama bence sende gidip onun evini temizleme yada en azından onun sana verdiği kadar değer ver bence çünkü bu şekilde üzülen sen oluyosun :teselli:

canım çok geçmiş olsun yazını okurken çok duygulandım senin yaşadıklarında annemin gençliğini gördüm allah sabır ve acil şifalar versin canım

X