üçlü test kafamı karıştırdı yaptıran varsa bilgilendirsin.....

H

HÜZÜN YAPRAKLARI

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi HÜZÜN YAPRAKLARI
slm kızlar 17. haftamdayım ve dr benden üçlü test istedi bu testlerin biride düşük testiymiş bunu nasıl yapıyorlar ve bir problem çıktığında Allah korusun tedavi olunabiliniyomu tedavi sırasında hangi risklerle karşılaşılabiliniyo bileniniz varsa yardım edin kızlar bu arada zeka testini yaptırmak istemiyorum ne dersiniz?:sm_confused:a.s.

kızlar aşkolsun nerdesiniz bana yanıt verebilcek kimse yokmuuuu!

tatlım korkma bu kanını alarak yapacakları bir işlem hiç bir riski yok herkeze yaapılıyor bir sorun yoktur öyle olsa daha önceden ikili test yaparlardı bende tüp bebekle hamile kaldım ve şuan dünya tatlısı ikizlerim var 8 aylık oldular içini ferah tut öptümkaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile

tatlım korkma bu kanını alarak yapacakları bir işlem hiç bir riski yok herkeze yaapılıyor bir sorun yoktur öyle olsa daha önceden ikili test yaparlardı bende tüp bebekle hamile kaldım ve şuan dünya tatlısı ikizlerim var 8 aylık oldular içini ferah tut öptümkaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile

canım saol bebişlerinide Rabbim sana bağışlasın bende öptm teşkkrlra.s.a.s.

hüzün yaprakları öncelikle seni okuyordum hamiş olduğuna sevindim.sen ikili test yaptırmadın mı?bence ikiliyi yaptırdıysan üçlüye gerek yok.boşuna kafanı karıştırma!!! düşük falan ölçülmüyo diye biliyorum...

Bende 18 haftamda 3 lü test yaptırdım 2 li yapılmamıştı herşey iyi çıktı çok şükür ama öle düşük testi die bişey duymadım çok ilginç inşsalah iyi çıkar kafanı karıştırma sen hiç

İkili ve üçlü test kan alınarak yapılıyor (herkese) hatta birini yapınca diğerine gerek yok diye okuyorum heryerde ama bana doktorum sonuçlar iyi çıktığı halde ikisinide yaptırdı her hastasına olduğu gibi. Ama bu testlerin sonucu normalin dışında çıkarsa karından şırınga ile sıvı alınıp tekrardan test ediliyor, sonuç kötü çıkarsa aldırılıyor (ki bazı insanlar aldırmaya karşı oldukları için sıvıyı aldırmıyorlar bile) ama iyi çıkadabiliyor. Birde bu sıvı alımı esnasında düşük riski var.
Mutlu hamilelikler :)

benimde 2li testim normaldi 3lü taramam da 1/112 RSİK CIKTI 10 HAZİRANDA AMNİYOSENTEZ YAPTIRDIM SONUCUMUZ ÜREMEMİZ COK GEÇ OLDUGU İÇİN
21 TEMMUZDA CIKTI ÖLDÜK ÖLDÜK DİRİLDİK
ALLAHIM LKİMSEYİ BEKLEMEK SÜPHEDE BIRAKMASIN
ALLAHMA ŞÜKÜRLER OLSUN SONUCUMUZ TEMİZ CIKTI AMA BEKLEMEK ÖLÜMDÜ 21 GÜNDE CIKMASI GEREKEN SONUCUMUZ 41 GÜNDE CIKTI
BOL BOL DUA EDİN HERSEYİN HAYIRLSINI İSTEYİN RABBİM NE VERİRSE HAYIRLISINI VERSİN
HA SONUCUMUZ KÖTÜ CIKSAYDI DA ASLA VAZGEÇMEZDİM BEBEĞİMDEM ŞİMDİ 8 HATFAMIZ KALDI DOGUMA ALLAHIM HEPİMİZE SAGLIKLA KUCAGIMIZA ALMAYI NASİP ETSİN

Merhaba;
benimde üçlü tarama testimde 1/138 cıktı amniyosentez yaptırdım sonucu eylul sonunda alacagız umarım bırsey cıkmaz
bence testlerı kotu cıktıgında bu amnıyosentez yapılmalı evet rıskı var ama kalan gebelık boyunca dusunmektense tahlılı yaptırıp ıcınızı rahat tutmak yınede Allahım bılır

Herkese merhaba
33 yaşındayım, 11+3 haftalık hamileyim. Dün dr ense kalınlığı ölçümü için normal, burun kemiğinin ise olduğunu söyledi.bu sabah üçlü test yaptırdım, henüz raporum çıkmadı. Ama serbest bhcg değerim yüksek epey gibi geldi, 200. Pappa ise 1.95.
Tecrübesi olanlar yazarsa çok sevinirim, herhangi bir anomali belirtisi olabilir mi??

X