Ter için Tereson Solüsyon kullanan var mı ?

peki o losyonun içeriğinde ne var yabni eczaneye gidip ter için solüsyon yaptırmak istiyorum mu dicem ben.

malzemeler;
-20 gr alcl3(aliminyum klorür)
-20 ml distile su
-100 ml (%70'lik etil alkol)
hazırlanışı:
önce alcl3 ile distile su karıştırılır
sonra etil alkol ilave edilir,bir gece buzdolabında bekletilir
siz bunu evde kendiniz yapmayın bence,alcl3 etil alkolle kimyasal reaksiyona girdiğinde hertaraf toz duman olabilir,bunun için eczacıya hazırlatın,onlar nasıl hazırlandığını biliyorlar.
alcl3 kimyasalını temin etmek güç oluyor sadece yani her eczanede bulunmuyor,onlar kimya depolarından sipariş ile temin ediyorlar..
ben çok zor bulmuştum bunu yapan eczaneyi..
maxim ve teresonla aynı içeriğe tıpatıp sahiptir...
bu formülü hazırlatıp uygulayan çok insan var
(eczacıya yukarıdaki tarifi verdiğinizde hazırlıyorlar,şansınızı deneyin derim,maxim ve teresondan daha etkili ,çünki bu formülde 20 gr alcl3 var,onlarda 12 gr alcl3 var)

malzemeler;
-20 gr alcl3(aliminyum klorür)
-20 ml distile su
-100 ml (%70'lik etil alkol)
hazırlanışı:
önce alcl3 ile distile su karıştırılır
sonra etil alkol ilave edilir,bir gece buzdolabında bekletilir
siz bunu evde kendiniz yapmayın bence,alcl3 etil alkolle kimyasal reaksiyona girdiğinde hertaraf toz duman olabilir,bunun için eczacıya hazırlatın,onlar nasıl hazırlandığını biliyorlar.
alcl3 kimyasalını temin etmek güç oluyor sadece yani her eczanede bulunmuyor,onlar kimya depolarından sipariş ile temin ediyorlar..
ben çok zor bulmuştum bunu yapan eczaneyi..
maxim ve teresonla aynı içeriğe tıpatıp sahiptir...
bu formülü hazırlatıp uygulayan çok insan var
(eczacıya yukarıdaki tarifi verdiğinizde hazırlıyorlar,şansınızı deneyin derim,maxim ve teresondan daha etkili ,çünki bu formülde 20 gr alcl3 var,onlarda 12 gr alcl3 var)

canım teşekkürler bu bilgiyi paylaştığın için. eczacımızla bir görüşeyim. sağol tekrar.

rica ederim,önemli değil koyukahverengi
yanlız abartıp çok kullanmamaya çalışın,alüminyum kimyasalları vücuttan geç atılırlar,hrnekadar 30 graama kadar kullanımda sakınca görülmemişsede ,yterli miktarda ve uygun süre ile kullanmakta fayda var.
ilk 3 gün her gece,sonra baktınızki terleme olmuyor,yeniden terleyene kadar hiç kullanmayın,beni 3 hafta koruduğu oluyor ,düşünün.çok çok etkili...ve benim gibi kontrolsüz terlemesi olanda varmıdır bilemiyorum,koltuk altım kontrolsüzce terlerdi,bana mucize gibi geliyor..
fakattttt
ben bitkisel çözüm yollarını arıyorum,kimyasal kullanımdansa bitkisel kökenli uygulamaları tercih ederim,bi deneme yapıyorum şimdi ,kullanım etkisini ölçtükten yani işe yarayıp yaramadığını gözlemledikten sonra olumlu sonuç alırsam bunuda paylaşırım.

benim yaz aylarında kalçamın altında ve diz içlerimde terleme oluyor bu nedenle yaz ayında bile açık renkli pantalonlar giyemiyorum :KK43:( bu bölgelerde de kullanılabilir mi acaba internet sitesinede baktım sadece el ayak koltuk altından bahsediyo herkes :KK43:((

rica ederim,önemli değil koyukahverengi
yanlız abartıp çok kullanmamaya çalışın,alüminyum kimyasalları vücuttan geç atılırlar,hrnekadar 30 graama kadar kullanımda sakınca görülmemişsede ,yterli miktarda ve uygun süre ile kullanmakta fayda var.
ilk 3 gün her gece,sonra baktınızki terleme olmuyor,yeniden terleyene kadar hiç kullanmayın,beni 3 hafta koruduğu oluyor ,düşünün.çok çok etkili...ve benim gibi kontrolsüz terlemesi olanda varmıdır bilemiyorum,koltuk altım kontrolsüzce terlerdi,bana mucize gibi geliyor..
fakattttt
ben bitkisel çözüm yollarını arıyorum,kimyasal kullanımdansa bitkisel kökenli uygulamaları tercih ederim,bi deneme yapıyorum şimdi ,kullanım etkisini ölçtükten yani işe yarayıp yaramadığını gözlemledikten sonra olumlu sonuç alırsam bunuda paylaşırım.

Harikasin arkadasim..Simdi is bunu yaptiracagimiz eczaneye geldi.

arkadaşlar yaa bana yardımcı olabilcek olan var mı :gitme: no sweat soapta teresonda geçiremedi el terlememi . no sweat soapı kullanmayı bıraktım zaten.tereson koltuk altı terlememi geçirdi ona dicek bişeyim yokta el terlemem hala geçmiş değil :1ninca: bi ara avuç içim yeşerdi falan,şimdide çatlaklar oluştu,geçene kadar kullanmayı bıraktım.geceleri temiz ve kuru avuç içine bi sprey sıkıyorum ve ellerimde kalıyor sabaha kadar,sıkar sıkmazda ellerim hemen emiyor zaten teresonu. bi yerlerde yanlış mı yapıyorum acaba :çok üzgünüm: neden hala geçmedi dersiniz CADIARZU

arkadaşlar yaa bana yardımcı olabilcek olan var mı :gitme: no sweat soapta teresonda geçiremedi el terlememi . no sweat soapı kullanmayı bıraktım zaten.tereson koltuk altı terlememi geçirdi ona dicek bişeyim yokta el terlemem hala geçmiş değil :1ninca: bi ara avuç içim yeşerdi falan,şimdide çatlaklar oluştu,geçene kadar kullanmayı bıraktım.geceleri temiz ve kuru avuç içine bi sprey sıkıyorum ve ellerimde kalıyor sabaha kadar,sıkar sıkmazda ellerim hemen emiyor zaten teresonu. bi yerlerde yanlış mı yapıyorum acaba :çok üzgünüm: neden hala geçmedi dersiniz CADIARZU

benim yukarda tarifini verdiğim solüsyonda hiç böyle yan etkiler olmadı
birde gece yatmadan önce kullanıyorsun ve ertesi gün ilgili bölgeyi yıkıyorsun
ellerinde sanırım fazla miktarda kullandın,onun içinmi tahriş oldu acaba..

benim yukarda tarifini verdiğim solüsyonda hiç böyle yan etkiler olmadı
birde gece yatmadan önce kullanıyorsun ve ertesi gün ilgili bölgeyi yıkıyorsun
ellerinde sanırım fazla miktarda kullandın,onun içinmi tahriş oldu acaba..

bilemiyorum ki,aslında fazlada kullanmadım dediğim gibi her iki elimede birer sprey sıktım her gece,ama niye böyle oldu anlayamadım :1no2: teresonun kendi sitesinde mail attım çatlaklar geçene kadar kullanımı bırakmamı söylediler,azaldı şu an çatlaklar zaten bakalım bikaç günü tamamen geçer sanıyorum,tekrar kullanmaya başlıcam bu sefer geçecek inşallah :Saruboceq:

tahriş yapmaya müsait solüsyonlar bunlar,her ciltte aynı etki görülmz,senin cildin böyle tepki gösterdi demekki,kullanıma bencede iyileşene kadar ara vermelisin,sonra kullanmaya devam edersin,günde bir kez gece yatmadan önce kullanmalısın,terlemen ksildiğinde ,yeni terlemen başlayana dek kullanma

tahriş yapmaya müsait solüsyonlar bunlar,her ciltte aynı etki görülmz,senin cildin böyle tepki gösterdi demekki,kullanıma bencede iyileşene kadar ara vermelisin,sonra kullanmaya devam edersin,günde bir kez gece yatmadan önce kullanmalısın,terlemen ksildiğinde ,yeni terlemen başlayana dek kullanma

terleme tamamen kesilse bırakcam kullanmayıda,şişe yarıya indi hala kesilmiş değil,ancak yan etkilerini görüyorum,çatlama yeşerme falan kaydirigubbakcemile3 -tatlicadiarzu- bi dahaki sefere ay inşallah geçer kabusum oldu bu terleme çünkü :bbo:

beany,çok teşekkür ederim msj sayısı 50 olmadan msj gönderilemiyormuş yazamadım o yüzden,18 tlye harika aslında yaa,no sweat 25 tereson 50 derken 18 yanında çok iyi bi miktar,helede kesin çözümse harika hihoyyyt acayip bıktım öyle böyle değil,gittiğim doktorların verdiği jeller kremler hiç fayda bile etmedi zaten, kimisi içine kapanık biriysen o yüzdendir açıl ortama karış terlemende geçer falan dedi :nazar: birde ellerim terli olmadığı zamanlar terler miyim korkusu sarıyor bunu düşünür düşünmez terleme başlıyor zaten :bbo: öyle bi yer ediniyoki aklındanda çıkartamıyorsun :sinifsinif: bide sadece terde değil ellerimin şiştiği de oluyor :bbo: napcam nasıl geçircem iyice kararsız kaldım,şu çatlaklar geçsin bi biraz daha devam edeyim teresona,baktım hala olmuyor senin dediğin formülü deneneyim inşallah bu kezde a.s. yoksa çok çaresizim çok rahatsız oluyorum,geçicek .. inşallah geçicek :çok üzgünüm:

numb ,terlemeyi dışardan tedavi etmek (krem ,losyon vb antiperspirantlarla) mümkün değil,sadece sosyal sıkıntıyı gidermek için geçici önlemler biliyorsun
içsel tedavi gerekiyor,Türkiye'de bu şekilde bir tedavi yöntemi varmı ,çok iyi bilmiyorum
y.dışındaki medical forumlara baktığımda,antikolinerjik ilaçlar veriyorlar aşırı terleme şiayeti olanlara,bu ilaçlarında yan etkisi çok fazla ne yazıkki..
biz şimdilik böyle antiperspirantlarla yetinmek durumundayız malesef
benim tarifini veridğim losyon kesinlikle tereson v maksimden çok çok etkili

son çare olarak onu kullanıcaz artık napalım,ki inşallahta geçerde son olur :Saruboceq: çok çok teşekkür ederim beany,bu senin dediklerini herhangi bi eczane yapar mı acaba ki :uhm:

terleme tamamen kesilse bırakcam kullanmayıda,şişe yarıya indi hala kesilmiş değil,ancak yan etkilerini görüyorum,çatlama yeşerme falan kaydirigubbakcemile3 -tatlicadiarzu- bi dahaki sefere ay inşallah geçer kabusum oldu bu terleme çünkü :bbo:

abım de asırı asırı asırı terleme vardı oyle boyle degıl teresan kullandı hıc bı ıse yaramadı su an maxım aldım yalan soylersem Allah carpsın -tatlicadiarzu- ertesı gun etkısını gosterdı valla ne satıcısıyım ne de bı seyı ama su an o kadar mutlu kı resmen sosyal hayatını etkılemıstı :lepi: maxım dıyorum ben baska da bı sey demıyorum kaydirigubbakcemile5

numb bu formülü her eczene yaparmı bilemem,çünki aluminyum klorürü temin etmek biraz güç,ben çok zor buldum bu solüsyonu yapan eczacıyı,eczane eczane dolaştım :) formülü gösterdim ,yapan bi eczane bulabildim sonunda :)

yesa, evet teresonda maximde piyasadaki en etkili antperspirantlar,ama herkeste aynı etkiyi gösteremeyebiliyor ne yazıkki,sizin maximle çözüm bulmanıza sevindim.

abım de asırı asırı asırı terleme vardı oyle boyle degıl teresan kullandı hıc bı ıse yaramadı su an maxım aldım yalan soylersem Allah carpsın -tatlicadiarzu- ertesı gun etkısını gosterdı valla ne satıcısıyım ne de bı seyı ama su an o kadar mutlu kı resmen sosyal hayatını etkılemıstı :lepi: maxım dıyorum ben baska da bı sey demıyorum kaydirigubbakcemile5

ahh keşke o sevinci bende yaşayabilsem boshayallersmile abinde geçmesine çok sevindim,ama teresonla maximin farkı ne olaki CADIARZU

numb bu formülü her eczene yaparmı bilemem,çünki aluminyum klorürü temin etmek biraz güç,ben çok zor buldum bu solüsyonu yapan eczacıyı,eczane eczane dolaştım :) formülü gösterdim ,yapan bi eczane bulabildim sonunda :)

yesa, evet teresonda maximde piyasadaki en etkili antperspirantlar,ama herkeste aynı etkiyi gösteremeyebiliyor ne yazıkki,sizin maximle çözüm bulmanıza sevindim.

anladım cnm,umarım tereson geçirir artıkta bende eczane aramak zorunda kalmam :1rolleyes:

Benim de aşırı koltuk altı terlemem var ama çok çekiniyorum böyle ilaçları kullanmaya :çok üzgünüm: Maxim ile Tereson arasında neden bu kadar fiyat farkı olduğunu da anlamış değilim

bu konu hakkında bi bilgim yok ki vala CADIARZU

ama beany,çatlaklar geçsin kullanmaya başlıcam diyodum ya 3 gün yine çatladı teresona yazdım,çatlak geçsin ondan sonra kullan dedi yine :kızgın: çatlakların geçmesini bekliyorum yine,çıldırmak üzereyim kötükedihüso ben bu elimdeki terlemeden kurtulamıcam mı yaa Çok üzgünüm çoook :gitme:

Arkadaşlar herkese merhaba :)) bu tereson losyonu bende kullandım koltukaltında gerçekten asırı etkılı fakat ellerımde kullandıgımda böyle sarı sarı lekeler yapıyordu ayaklarıma surmeye cesaret edemedım o yuzden kullanan varsa ayakta falan leke yapıyormu????

X