Sigarayı bırakamıyorum

melike_esmek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2008
2
0
36
arkadaşlar iki aylık hamileyim ve sigara hiç aklımdan çıkmıyor sigara aşermek normal midir gebelikten önce sigara kullanıyordum şimdi ise çok seyrek keşke hiç içmesem ama yapamıyorum benle ayni kaderi paylaşan var mı ne önerirsiniz

Arkadaşım bende 2 aylık hamileyim günde rahat 1 paket sigara içebiliodum.
Ama bebeğini düşünüyosan bırakmalısın
Ben duyar duymaz bıraktım
Ve çok şükür aklıma bile gelmiyo
İlk 2 3 gün canın istio ama kendi frenlemelisin
Daha sonra aklına bile gelmiyo
Çok geç değil arkadaşım bence içtiğin son sigara olsun mantıklı düşün
Bebeğin 2 yaşına gelince elinde sigara görsen ne yaparsın???
Gerisi sana kalmış..

cnm peki bu sigara yüzünden bebegini çok acılı bir şekilde düşürsen yada erken doğum yani ölü doğum yapsan o sigara senin acılarını dindirebilecegini düşünüyosan iç iç hatta 2 pakete çıkarrr bende içiyordum hemde günde 3 paket sorunlu bi yaşantım var ona sıgınıyodum ve bebegim olmuyodu allh bana bu hediyeyi verdiğinden beri agzıma sürmedim çok şükür hatta nefret ediyorum o minik bedeni zehirleyerek katil olamam asla doğur ondan sonra istersem içicem bağımlıyım çünkü ama şimdi asla bişey olsa kendini asla affetmezsin içme sakın

bu konuda o kadar çok konu açıldıki canım istersen bir araştır derim ben.çok fazla kızıyorum ve sinirleiniyorum açıkçası.bende sigara içen biriydim ama bebeğim olacağını öğrenediğim gün bıraktım.hee tamam çok çok kolay olmadı belki ama bunu başardım.sende başarabilirsin bu senin elinde.ilerde çocuklarımızın başına kötülükler zarar gelmesin diye dualar edip endişelenirken sen ve senin gibileri daha anne karnında veriyorsunuz bu zararı.düşünüyorum insana kendi evladına bunu nasıl yapar diye?bende tiryakisiydim ve şimdi bile kendie kızıyorum neden sigarayı hamileliği düşünmeden önce bırakmadım diye.sana tavsiyem bol bol soda ve soğuk su iç faydası oluyor.

ben de hamileligimden once tiryakiydim...cok iciyordum ama hamile oldugumu ogrendigimden beri biraktim,zor olsa da basardim.cunku kizimin sagligi benim zevklerimden daha onemli diye dusundum ve onu tehlikeye atmak istemedim...bence sen de birak tmm zor ama imkansiz degil,bebegini dusun..

bende içiordum hamile olduğumu öğrendiğimden itibaren günde 1 veya 2 tane içerek azalttım..isteyince herşey olur..ben şimdi içmiorum bebeğimin sağlığı gerçekten benim zewklerimden daha önemli.onun günahını alamam..sende bırakabilirsin..milletten öneri isteme tatlım sadece ama sedece bebeğini düşün en büyük önerim bu senin için....anlatabildiysem ne mutlu!

Şekerim bende 7 haftalık olana kadar içtim sonra baktım olmuyor dedim ki yarabbi seni şahit tutuyorum vallahi billahi bebeğim doğana kadar sigara içmiycem ben yeminlerimi çoğunlukla tutarım hatta kocam bişi ikna olmak istedimi hemen yemin ettirir kendine güveniyorsan bu seferlik zoraki olsun yemin et içmeyeceğine..:)))

Ben hamile kalmaya çalışırken çok azaltmıştım , günde 3 ya da5 tane falan ama hamileliğim 5 .hafasıında içerken tiksiniyordum ( bilmiyordum hamile olduğumu ) yarım bırakıyordum öğrenir öğrenmez bir daha canım istemedi , zaten kokusuda rahatsız ediyor . Ama içilen ortamda da kesinlikle bulunmuyorum . Allah korusun sırf bu yüzden bebeğime zarar gelse kendimi asla affetmem bir de doğar doğmaz çocukta bir sıkıntı yaratmasa bile geleceğe yönelik kalp rahatsızlıkları , gelişim bozuklukları olabiliyor ne olur bir tane bile içmeyin... Zararın neresinden dönerseniz kardır ...

kızlarr bende tahminen 2 haftalık hamileyim bende günde 3 tane içiyorum ama bırakmak istiyorum şuan içtiğin sigara bebeğime zarar verirmi yani düşermii çok korkuyorum aslında evde aklıma hiç gelmiyo sigara çalıştığım için mecburen herkes sigara içiyo ister istemez cnm çekiyooo ama her içtiğimde bebeğim geliyoo aklıma hemen söndürüyorum.bu arada iştende çıkıyorum patronunla anlaşamadık seviniyorum:=)neden kurtuldum sigara içmekten ve içenlerden sağ sağlim bebeğim gelsin yeter bana.allahım benden al bebeğime ver ne olur onu benden ayırma...allah tüm annelerin ve bebekleri korusun aminnnnnnnnnn:=))

benim arkadaşım 3 aylık hamileydi sigaradan bebeğini geçenlerde düşürdü.sen sigaranın dumanını içine çektiğin zaman direk rahminin içi duman doluyor ve bebeğin rahatsız olup büzüşüuor.düşün artık sıkıntısını o minicik yavrunun ve tabi ALLAa verilecek hesapda var.hemen bırak canım

canım mutlaka bırakmalısın bende 1 paketten fazla ıcıyordum gunde ama cok sukur bıraktım ınan bana aklıma bıle gelmıyor yeterkı sıgara ıcen ınsanların yanında bulunma onları gordukce ıcesın gelıyo cunku

bence hiçbirinizde bağımlılık yapmamış bende istiyorum bırakmayı bir aylık hamileyim ben allahıma dua ediyorum ağlayarak yalvarıyorum şu lanet olası sigarayı bırakayım diye ama olmuyo işte keşke olsa her içtiğimde pişmanlık duyup ağlıyorum.içmediğim zaman resmen krize giriyorum sitresten patladım bunaldım artık ne olur benim içinde dua edin bırakıyım artık şu illeti.bebeğime zarar verdiğimi düşündükçe çok üzülüyorum kurban olduğum allahım sesimi duysun derdime derman versin inşallah

konu acilali baya olmus ama bende hamile kalmadan önce bir pakete yakin iciyordum, ama hamile oldugumu ögrendigimde paketi cöpe attim ve bir daha icmedim. Simdi 8 aylik hamileyim, ve hala canim cekiyor ama icmiyorum icmiyorum icmiyorum, cünki bu kötülügü minik yavruma yapamam...
Ayrica yukaridaki arkadas siz bagimli degilsiniz yazmis, bizde gayet bagimliyiz sekerim ama insan isterse kendini tutabilir...

ben sigara kullanmıyorum kızlar dr. gittiğimde bana sormuştu sigara kullanıyomusun diye kullanmıyorum dedim bebeğin çok şanlı dedi çünki bir sigara bebeğinle tam 17 dk. iletişimin kesiliyormuş nefes alamıyor beslenemiyor ve zehir doluyormuş vücudü.allahım sabır versin sizlere bebişleriniz sağlıklı gelsin inş.

merhaba arkadaşlar bende 2 haftalık hamileyim ve allah kısmet ederse bebeğimi sağlıklı bir şekilde kucağıma alacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum.
bende günde 1 paket sigara içiyordum ve hamile olduğumu öğrendiğim anda bıraktım canımın çektiği zamanlar oldu aynen şunu yapıyorum elimi karnıma götürüp bebeğimi çok küçük olmasına rağmen hissetmeye çalışıyorum ve sigara isteğimi kolay bir şekilde bastırıyorum.Yeterki istensin bebeğimizin sağlığı herşeyden önce gelir hayata bir can bir soluk bir hayat getiricez onun bu yaşama hakkını bir sigara ile almaya hakkımız yok.

Güzel anne adayları hepimizin hakkında en hayırlısı ne ise o olsun.:)

X