Hazır satılan, baklava hamurunu deneyen varmı

canım bende ınanmak ıstemıyrum hıc ama suphelı seylerden kacılması gerekıyor hem saglıgımız ıcın hemde ınancımız ıcın

acaba markalı da oluyomu bu hamurlar oyle alsak bılınen markaları mesela

az önce ,arkadaşımı aradım böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledi,hatta tarifde aldım kedisi yapmış.çok güzel oluyor mutlaka yapmalısın dedi,sadece her katına yağ sürülüyormuş.üzerinde tarifi yazıyordur.

bende ıstıyorum ama netten baktım bıraz bazıları dıyorkı kolay acılması ıcın domuzun kılından yapılan bı madde koyuyrlarmıs ve ıcerıkte belırtmıyorlarmıs, bazılarıda yalan oyle bısey yok dıyor.ıkılemde kaldım sımdı

yuh artık. inanılır gibi değil. bu kadarnı da pes artık.:1shok: :1shok: :1shok:

az önce ,arkadaşımı aradım böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledi,hatta tarifde aldım kedisi yapmış.çok güzel oluyor mutlaka yapmalısın dedi,sadece her katına yağ sürülüyormuş.üzerinde tarifi yazıyordur.

dag cıcegım ıkımızden baska tembel yok sıtede herkes acaca anlasılanhihoyyyt
yerimseniben
ben bırazdaha bakayımda markalı bulursam yada guvenılır bır yer alıcam artık acamam ben daha once yapmadım hıc rıske gırmeyım dıyorum:1hug:

şemşamerim toprağım beceriksiz olan sen olmayasın..:roflol:
iyi demedin ya bana şimdi evde baklava yapmakmı göründü...cokacimcoookişin kolayına kaçayım demiştim..:uhm:KK43:affettim okiş)

ama ben seni affetmedim sen bana nasıl becereksiz dersin:dilcikar:

neyse konu dışına çıkmayım güzel yapan arkadşlar nasıl yaptıklarını anlatsınlarda bizde deneyelim bari

lülülülülülülülülülülülüTembel tembelll hazıra kaçmada kendin aç... ha birde önce bir al yap dene misafirlere madara olmaaa:)) bayramda gelicemm ona göree:jeyyar:cokacimcoook

bacım ben de açmayı bilmiyorum ben de hazır yufka alayım iyiki bu başlığı açdınn tşklerrr
sen de tamm tarifini sonra alırımm

Bİ tanıdığımız yapmıştıı ve süper olmuştu hem görüntü itibariyle hemde tad itibariylee gamyoncuiremsu
biz denemedik ama yapan kişi tereyağı kullandığını ve her kata sürdüğünü söylemiştii
yanii sonuç olarak tavsiye ediyorum cokacimcoook

ben uzun zamandır yapıyorum (bu bayramda yapacam tabiki aldım) çoooookkkta güsel oluyo pastane baklavası gibi
kaldı ki daha güçücüğüm baklava neyim nasıl yapılır heç bilmezdim gamyoncuiremsu

işin sırrı üstünde ne yazıyosa aynısını yapmak
anam bu yağ fazla hele azaltiim
yok şerbeti böyle olurmu falan demeyin
tam ayarlı yazılıyo üstünde
hatta bazen her yerine sürim diye yağı yetiremiyorum bidaha yağ eritiyorum
tereyağı süperrr oluyo tavsiye ederim :lepi:
şerbetin hepsini çekiyo, su gibi şerbetin içinde yüzmüyo, servis yaparken şapır şapır akmasını beklemiyosunuz
üstüde kıtır kıtır oluyo, hazır pastane baklavası gibim cokacimcoook
yalnız markadan markaya fark atabiliyo
baya marka denedim ama isimlere pek dikkat etmedim :1no2:
onun için önce bi deneme yapın 25 yapraklı alın
tam fırın tepsisine göre kare zaten hamurlar
küçük fırınsa bizimki gibi ikiye kesip yapıyorum 50 kat oluyo zaten.
deneyin bi zaten güsel yaparsanız onu kendiniz yersiniz bayrama kalmaz kaydirigubbakcemile3
hamur gibi vıcır vıcır olduysa kaynar şerbet dökmüşsünüz demektir kaydirigubbakcemile3

yazanların aynısını yaparsanız :lepi:
güzel olmazsa bidahakine markayı değiştirin ve yazılanları daha dikkatli yapın a.s
hade kolay gelsiiinnn

Bizde ilk laz böreği denemiştik bu hamurla Çok güzel olmuştu
Bizim yöremizin meşhur peynir baklavası vardır tuzsuz taze peynirle yapılır
Onuda yaptık bu hafta sonu çok güzel oldu
Bi tanıdıkta bükme (oklavadan çekme) yapmıştı
Hepside çok güzel oldu
Gçen bayram annemle kendimiz açmıştık baklavalığımızı
Onu zevkide başka aslında ben hayatımın en çok baklavasını açmıştım Hemde tül gibi :)
Ama kolaylıktan da faydalanmalı tabiki

bende bu bayram ilk defa hazır hamurdan tatlı yapmak istiyorum.bende bir tanıdığımda yemiştim o burmalı yapmıştı ve ben tadına doyamamıştım.tam benim sevdiğim gibi kuru öyle her yerden şerbet akmayacak ve kıtır kıtır ağızda dağılıyordu tatlının tadına varıyorsun inşallah benimki de öyle olur

Arkadaşlar hazır baklava yufkasını aldım ve yaptım aynen üzerindeki tarifi uygularsanız sonuç mükemmel oluyor,ben birazcık çiğ iken kesmekte zorlandım onun dışında her şey çok güzel oldu, tadı ve görüntüsü harıkaydı kesinlikle denemek isteyenlere tavsiye ederim..

benim de kocam baklavayı çok sever,bu konularda benden daha becekriklidir.şahsen gördüm,denedim yedim eşim yaptı o baklava yufkalarından süper oldu yani eşimin eliine sağlık:jeyyar:hihoyyyt

bende yaptım bende yaptım hemde cook sahane oldu soylemesı ayıptır
ama dag cıcegım gıbı keserken zorlandım o yuvarlak olandan yapılınca zorlanılmaz sanırım

Annem yaptı bu bayram ve çok güzel olmuş ben çok beğendim bende hazırdan yapıcam artıkın....

Kızlar benımde hosuma gıttı bu fıkır, bı zahmet bana bırısı marka verebılır mı acaba. Hangısı daha ıyı.. O kadar malzememız ve zamanımız bosa gıtmesın demı yaaa

annem yaptı yağını bol koyman gerekiyo annem baklavasının guzel olmadıgını duymuş burma tatlısı yaptı 2 kat yufkadan. ustune de bi guzel tereyağı eritip döktü fırına verdi. cookda guzel olmustu..

X