Hazır satılan, baklava hamurunu deneyen varmı

ben denedim güzel oldu yanlız yufkarı kurutmamaya dikkat edin ayrıca ilk kesimi yaptıkdan snra üst yağını dökün 2. kesimi öle yapın tere yağı kullanın güzel oluyo bi sevdik yiyenlerde kendimiz yaptık zannetti:lepi:

Kızlar benımde hosuma gıttı bu fıkır, bı zahmet bana bırısı marka verebılır mı acaba. Hangısı daha ıyı.. O kadar malzememız ve zamanımız bosa gıtmesın demı yaaa

Yaremcim gecen bayram annem yapmişti hiç hoş olmamişti diyebilirim
bu bayramda kendisi oturdu açti ama uyanik kiz kardeşim araştirmiş
bi 3 liralik bide 7 liralik baklava hamuru varmiş 7 liraliktan almiş yapmişti
tadina doyamadik inan
anneme kaç paraya aldiğini sorduk 3 liraliktan almiş
demek ki pahali olandan alicazhihoyyyt

seymen markayla yaptım bu bayram
ve ilk kez yaptım 800 grdı ve sanırım fazla geldi cevizi bol koydum her 4 katta bir tereyağlı yaptım 500gr tereyap kullandım(internet sitesinden buldum tarifini) kalın olmuştu kesmekte zorlandım ayrıca şerbeti çok tatlı geldi bize (5bardak şeker 3 bardak suydu tarif) yine de üstten 3-4 katı aldıktan sonra alta kısımlar güzel olmuş:) dün sabahtan yaptım ama bu akşam şekerlenmeye başlamıştı:KK43:
baklava niyetine yiyoruz işte:)
zaten bize gelen olmuyor kendimiz yiyeceğiz

arkadaşlar bi tanıdım yapmış bize ikram etti bi çatal aldım ağzıma ama ne yutabiliyorun nede çıkarabiliyorum böle hamur olmuş zor güç bela yuttum kalanını yemedim ben tavsiye etmem:dilcikar:

ben hiç baklava yapmamış biri olarakl bu bayram baklava yapmaya karar verdim ve hazır baklavalık yufkayı aldım netten olmış oldugum tarıf ile yaptım...vee sonuc mukemmell misafirlerim baklavayı nerden aldıgımı sordular kendim yaptım dedıgımde cok sasırdılar kısaca gelen mısafırler cok sevdi artık bende baklava yapıyorum kızlarrr

bu bayram kayınvalidem hazır yufka ile yapmış.ve inanamadım süper olmuş.hazır aldıklarını düşündüm o derece yani.bir sonraki bayrama sanırım bende öyle yapıcam.tabi yufkalar güzelde önemli olan yapılış şekli ve ıslanması.

bu bayram bim den aldım berbat bir şeydi bimden almayın daha öncekileri burda a101 diye bir market vardı afillo marka harika bir yufka 6tl fiyatı onu tavsiye ederim bayram arası kalmamış o yüzden mecbur kaldım ama çok kalındı yufkaları ve yırtık artık misafir degilde biz tüketmeye çalışıyoruz

iki bayramdır hazır yufka ile yapıyorum süper oluyo..zemuszemus.tereyağ ile sanki ağır oldu gibi geldi bu bayram ayçiçek yağı ile yaptım çok güzel oldu...tavsiye ederim..zemuszemus.ama bimden almayın yufkaları onların biraz kalın ve küçük yufkaları güzel olmuyo..:1no2:.benimkinin markası neydi bilmiyorum ama ince ve büyüktüler...kesimi biraz zor oluyo...seri olmak lazım...yufkaları kurutmamak gerekiyo..CADIARZU.şerbeti ılıktan biraz daha sıcak baklava ise soğuktu...benim hoşuma gitti..cokacimcoook.artık tembel işi baklava yapcez kardeş geçti o tek tek açılan baklava günleri...:kahve:

ben hiç baklava yapmamış biri olarakl bu bayram baklava yapmaya karar verdim ve hazır baklavalık yufkayı aldım netten olmış oldugum tarıf ile yaptım...vee sonuc mukemmell misafirlerim baklavayı nerden aldıgımı sordular kendim yaptım dedıgımde cok sasırdılar kısaca gelen mısafırler cok sevdi artık bende baklava yapıyorum kızlarrr

bu ara da yufkayı 101 marketten aldım( markası afillo) yufka cok önemli unutmayın

bu bayram bim den aldım berbat bir şeydi bimden almayın daha öncekileri burda a101 diye bir market vardı afillo marka harika bir yufka 6tl fiyatı onu tavsiye ederim bayram arası kalmamış o yüzden mecbur kaldım ama çok kalındı yufkaları ve yırtık artık misafir degilde biz tüketmeye çalışıyoruz

demek o yüzden olmadı benimki de. Bende bimden aldım ilk defa deneyim dedim .hiç beğenmedim yazık içine koyduğum cevizlere.
bi kere çok yağlı oldu, keserken bile güreşi yapıyorum sandım, kollarım o kadar ağrıdı ki,
bi dha asla yapmam hazır yufkayla .diyordum demek başka markalardan yapacaz. belki bi kere daha denerim. benim burda 101 yok nerden alabilirim iyi yufkayı.

Bende bir kaç kez denedim, güzel sonuç aldım.
Tek zor yanı kesilme safhası, normal açılan hamurdan daha sert
oluyor bu yüzden keserken zorlandım ben.
a.s

X