Hazır satılan, baklava hamurunu deneyen varmı

Daxgx Çiçexgxim

hayat gezince güzel::
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2007
5.053
4
53
Arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var.yufkacılarda satılan ,hazır baklava yufkası alan varmı daha önce denedinizmi?,
eğer deneyen varsa memnun kaldınızmı bende baklavayı hazır baklava yufkası ile yapmak istiyorum..
ve nasıl yaptınız anlata bilirmisiniz..

Son düzenleme:
günaydın tembel hemşerim akşama kadar evdesin açı versene bi zahmet.
ben geçen sene bayramda denemiştim sonuç tam manasıyla hüsran oldu. görüntü süperdi. bakanın ağzının suyu aktı resmen ama lezzet kesinlikle sıfırdı. bi kere baklavalık hamurlar aşırı ince. ona nasıl bi kestirme gider anlamadım. belki ben yapmayı beceremedim. şerbeti yiynce olduğu gibi çöktü. resmen hamur oldu. o kadar cevizim ziyan oldu.
bir kişi den daha aynı sonucu duymuştum. güzel yapan bi arkadaş varsa burdan öğrenmiş oluruz umarım.

sözümüdde geri alıyom hadi . tembel membel değilsin. hamarat hanım. a.s.

günaydın tembel hemşerim akşama kadar evdesin açı versene bi zahmet.
ben geçen sene bayramda denemiştim sonuç tam manasıyla hüsran oldu. görüntü süperdi. bakanın ağzının suyu aktı resmen ama lezzet kesinlikle sıfırdı. bi kere baklavalık hamurlar aşırı ince. ona nasıl bi kestirme gider anlamadım. belki ben yapmayı beceremedim. şerbeti yiynce olduğu gibi çöktü. resmen hamur oldu. o kadar cevizim ziyan oldu.
bir kişi den daha aynı sonucu duymuştum. güzel yapan bi arkadaş varsa burdan öğrenmiş oluruz umarım.

sözümüdde geri alıyom hadi . tembel membel değilsin. hamarat hanım. a.s.

şemşamerim toprağım beceriksiz olan sen olmayasın..:roflol:
iyi demedin ya bana şimdi evde baklava yapmakmı göründü...cokacimcoookişin kolayına kaçayım demiştim..:uhm:KK43:affettim okiş)

benim kayınvalidem denemiş hiç güzel olmamıştı..
hiç bir şekilde de önermiyor kimseye..
ama gerçek laz böreği vardır şerbetli;onu onunla yapmış.onun çok güzel olduğunu söyledi..

kayınvalidem 2 bayramdır hazır baklava hamurundan yapıyor hatta bir tepsisini cevizli burma yaptı tavsiye ederim çokta güzel oldu dene bence

bende geçen sene annemle beraber yapmıştım, tam fiyaskoydu yapış yapış hamur oldu, o saatten sonra bişeyde yapamadığımız için misafirede çıkarmak zorunda kaldık, o kadar iç harcı, şekeri v.s. ziyan oldu..

Arkadaşlar ben yaptım ve harika oldu.Yalnız içindeki yufkanın sayısı 52 tane olacak .Tereyağıyla yapacaksınız.Her kata azar azar yağdan süreceksiniz yufkaların yarısını bitirdikten sonra istediğiniz içi yayıp diğer yufkaları tekrar koymaya devam edeceksiniz tereyağını sürerek Yufkalar bitince istediğiniz şekilde dilimleyip üzerine kızdırılmış tereyağını dökeceksiniz ve fırına vereceksiniz .Afiyet olsun .

bende denedim özellikle burmalı baklava yaparsanız çokda güzel oluyor , insanın ağzında dağılıyor..
marka baklavaların o hışır hışr tadını alabiliyorsunuz ama fırında fazla bekletmeyin ilk denememde çok beklemiş bu sefer baklavar çıtır çıtırı bırakın çatır çatır bişey olmuştu sırnaşık şey
neyseki sonrakileri tutturdum, biz komşularla bayramdan 2 gün önce oturur saatlerce yufka açar tepsi tepsi bayram baklavası yapardık bir günümüzü alırdı , şimdi nerdeyse yarım satte bitiyor, teknolojinin gözünü sevim:dance:

canım benimde belim ağrıdığı için bu bayram hazıra kacayım deyim aldım.ilk defa yapacam.sonuç ne olur onuda bilmiyorum.aksine hiç bir yerde önceden yemedimde.
acaba börekmi yapsam,aldığım hamuru.yardımcı olamadım sana üzgünüm.

bende bu bayram hazır yufkadan yapmayı dusunuyordum usendıgımden degılde ya yapamazsam denk getıremezsem dıye korkuyordum bırde yapıp kaynanama goturecektım sonucun guzel olması lazım. neden ıyı olmadı acaba bı puf noktasımı varkı kızlar.

bende iş yerindeki arkadaşlar konuştum onlarda yapmışlar hepsininki güzel olmuş bir problem yok yani bir problem çokmasın istiyorsun burma baklavayı yapmanı tavsiye ederim o daha kolay oluyor canım

baklavasını bilmem ama böreği kıyır kıyır süper oluyo. baklavasını deneyenlerden duydum memenun kalmışlar. demekki hamuru hazırda olsa birazcıkta maharet isteyen bişey. hepinize lezzetli bayramlar diliyorum hanımlar.

canım ablam burdada var çok güzel oluyor aynı hazır gibi tavsiye ederim ben ikiside sıcakken şerbetini döküyorum aynı baklavacılarda olduuğu gibi harika oluyor

Arkadaşlar,çok teşekkür ediyorum beni cesaretlendirdiniz,hemen alıp denemeyi düşünüyorum aslında bayramdan önce yapıp ,çocuklarıma ve eşime tatdıra bilirim.hani ilk defa yapacağım için ne olur ne olmaz..yerimseniben

bende ıstıyorum ama netten baktım bıraz bazıları dıyorkı kolay acılması ıcın domuzun kılından yapılan bı madde koyuyrlarmıs ve ıcerıkte belırtmıyorlarmıs, bazılarıda yalan oyle bısey yok dıyor.ıkılemde kaldım sımdı

boş ver biz inanmayalım böyle şeylere.gönül rahatlığı ile yapalım,varsın günahı bunu yapan varsa onlara olsun.:tomato:

canım bende ınanmak ıstemıyrum hıc ama suphelı seylerden kacılması gerekıyor hem saglıgımız ıcın hemde ınancımız ıcın

acaba markalı da oluyomu bu hamurlar oyle alsak bılınen markaları mesela

X