Erkek İnfertilitesi Eşinin sperm şekli bozuk olupta hamile kalan varmı?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

meybie

ikiz anne adayı
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2008
442
1
prof doktorum eşimin sprem sayısının 18 milyon olduğunu söyledi.ama şekil bozukluğu var dedi.normal yollarla çoçuk sahibi olabiliriniz dedi ama aşılamada olabilir dedi.aranızda aynı durumda olan varmııı? lütfen yardım ediin..inş allah hepimizi bebiş sahibi yapsınsenağlama: Saruboceq:

Arkadaşım öncelikle ümitsizliğe kapılma doğal yoldan da olabilir elbet. Aşılama da olabilirsiniz. Spermigoram değerlerini yaz bir bakalım. Parça parça olmaz bu işler. hepsi beraber değerlendirilmesi lazım.

Bir de sana tavsiyem bir çok başlık açıp konunu çok dağıtma. Bir konu açıp ordan devam et. Aynı bilgileri içeren iki konu açmışsın. Bugün bu açtığın konu yerine şu geçen gün açtığın konudan devam ettirebilirdin. Hem senin için de daha zorluk. Takip etmekte zorlanırsın canım.

Senin durumunda olan arkadaşlarla daha çok paylaşımda bulunmak için ;

http://www.kadinlarkulubu.com/erkek...-hamis-kalamayan-bayanlarin-listesi-2728.html

Son düzenleme:
evet cnm haklısın.ama kafam o kadar karışık ki bütün kafamdaki sorulara cevap bulabilmek için 3 tane ayrı konu açmışım.peki nasıl silicemyerimseniben

evet cnm haklısın.ama kafam o kadar karışık ki bütün kafamdaki sorulara cevap bulabilmek için 3 tane ayrı konu açmışım.peki nasıl silicemyerimseniben

Canım sen silemezsin. kalsın sorun değil. Ama bundan sonra açmak yerine yanı konu üzerinden diğer sorularını sor. Bizler görüp cevaplarız zaten. Sen dediğim yere gel. O topiğin içinde sor. Arkadaşlar sana yardımcı olurlar. a.s.

a.s.cnm tşk ederim.bişey sorucam ...sende şuan hamile kalmak için uğraşıyorsun anladığım kadarı ile.peki neler yapıyorsun.ne bileyim işte dedin keçiboynuzu kürü falan.başka neler yapıyorsun.yada neler yapılmalı..e vitamini diyorlar ama e vitaminin gebelik için faydaları ne?yardımcı olursan sevinirim cnm

a.s.cnm tşk ederim.bişey sorucam ...sende şuan hamile kalmak için uğraşıyorsun anladığım kadarı ile.peki neler yapıyorsun.ne bileyim işte dedin keçiboynuzu kürü falan.başka neler yapıyorsun.yada neler yapılmalı..e vitamini diyorlar ama e vitaminin gebelik için faydaları ne?yardımcı olursan sevinirim cnm

Canım e vitamini hız kazandırıyor spermlere. Hareket için yani. Doktorlar da öneriyor.

Sen öncelikle şu linke bi bak canım. Hepsini bir oku. Burda faydalı bilgiler var. a.s.

http://www.kadinlarkulubu.com/erkek...l-arastirmalardoktor-tavsiyelerihaberler.html

Arkadaşım öncelikle ümitsizliğe kapılma doğal yoldan da olabilir elbet. Aşılama da olabilirsiniz. Spermigoram değerlerini yaz bir bakalım. Parça parça olmaz bu işler. hepsi beraber değerlendirilmesi lazım.

Bir de sana tavsiyem bir çok başlık açıp konunu çok dağıtma. Bir konu açıp ordan devam et. Aynı bilgileri içeren iki konu açmışsın. Bugün bu açtığın konu yerine şu geçen gün açtığın konudan devam ettirebilirdin. Hem senin için de daha zorluk. Takip etmekte zorlanırsın canım.

Senin durumunda olan arkadaşlarla daha çok paylaşımda bulunmak için ;

http://www.kadinlarkulubu.com/erkek...-hamis-kalamayan-bayanlarin-listesi-2728.html

Arkadaşlar,
Ben yeni üye oldum. Hamile kalmadan önce formu takip edip sürekli moral bulmaya çalışıyordum.
Eylül ayında eşim sperm analizi yaptırdı ve sperm şekli %7'nin üzerinde olması gerekirken %2 çıkmıştı. Ekim başında ben de rahim filmi çektirdim. problem çıkmadı. Doktorumuz bir sonraki ay aşılamaya başlamamızı önerdi. Ben adetimin ilk günü gidecektim. tabii böyle bir tedaviye başlayacağımız için bana bir rahatlık geldi. nasılsa teknoloji gelişti, bir şekilde hamile kalırım diye düşündüm ve kasım ayında durumu hiç sallamadım. şu anda 7 haftalık hamileyim hem de hiç tedavi olmaya gerek kalmadan, nazar değmesin. umarım bebişimi sağlıklı bir şekilde kollarıma alırım.
sırf bunu yazmak ve ümitsiz arkadaşlarla paylaşmak istedim. biliyorum ki eşlerinde bu problem olan arkadaşlar çok üzüntülü, ben de yaşadım.
önerim stres yapmayın, bu işler kısmet işi.
darısı isteyen herkesin başına

Arkadaşlar,
Ben yeni üye oldum. Hamile kalmadan önce formu takip edip sürekli moral bulmaya çalışıyordum.
Eylül ayında eşim sperm analizi yaptırdı ve sperm şekli %7'nin üzerinde olması gerekirken %2 çıkmıştı. Ekim başında ben de rahim filmi çektirdim. problem çıkmadı. Doktorumuz bir sonraki ay aşılamaya başlamamızı önerdi. Ben adetimin ilk günü gidecektim. tabii böyle bir tedaviye başlayacağımız için bana bir rahatlık geldi. nasılsa teknoloji gelişti, bir şekilde hamile kalırım diye düşündüm ve kasım ayında durumu hiç sallamadım. şu anda 7 haftalık hamileyim hem de hiç tedavi olmaya gerek kalmadan, nazar değmesin. umarım bebişimi sağlıklı bir şekilde kollarıma alırım.
sırf bunu yazmak ve ümitsiz arkadaşlarla paylaşmak istedim. biliyorum ki eşlerinde bu problem olan arkadaşlar çok üzüntülü, ben de yaşadım.
önerim stres yapmayın, bu işler kısmet işi.
darısı isteyen herkesin başına

hayırlı olsun .. :emir_bebek:
peki eşinizin sperm sayısı kaçtı acaba

hayırlı olsun .. :emir_bebek:
peki eşinizin sperm sayısı kaçtı acaba

sayısını tam hatırlayamıyorum malesef. 60 milyon gibi birşeydi sanırım. Doktorum sayıda hiçbir problem olmadığını ancak şekilden dolayı aşılamaya başlamamız gerektiğini söylemişti.
Doktorum da benimle aynı fikirde: tedaviye karar verdikten sonra stres azalan dönemde çok sayıda çift çocuk sahibi olabiliyormuş. bence olay üzerinde stresin de çok etkisi var.
Bayanlar stresli olunca az sayıda düzgün sperm bile dölleyemiyor.

bızım durum pek parlak degıldı canım sayı sızın ıyı bızde hepsınde sorun vardı sayı 4-5 mılyon, ılerı hareketlı 0, morfolojı %1dı. Rabbıme sukurler olsunkı hamıleyım gun sayıyorum az kaldı ınsallah sagsalım kucagımıza alırız. Rabbım ısteyen herkese nasıp etsın bu arada bızım kendılıgınden oldu

bızım durum pek parlak degıldı canım sayı sızın ıyı bızde hepsınde sorun vardı sayı 4-5 mılyon, ılerı hareketlı 0, morfolojı %1dı. Rabbıme sukurler olsunkı hamıleyım gun sayıyorum az kaldı ınsallah sagsalım kucagımıza alırız. Rabbım ısteyen herkese nasıp etsın bu arada bızım kendılıgınden oldu

midyeciğim seni çok ama çok tebrik ediyorum
ben hamile kaldım deyip untnadın bizleri
hikayeni bi çok yerde okudum umut dağıtıyosun
allah kuzucuğunun en güzel günlerini göstersin sana bizlere de nasip etsin tez zamanda

midyeciğim seni çok ama çok tebrik ediyorum
ben hamile kaldım deyip untnadın bizleri
hikayeni bi çok yerde okudum umut dağıtıyosun
allah kuzucuğunun en güzel günlerini göstersin sana bizlere de nasip etsin tez zamanda

canım nasıl unuturum bu durumu yasayan bılır ates dustugu yerı yakıyor ben aylarca ınternetın basında arastırma yapmaktan gozlerım bozuldu gozluk takmaya basladım abartmıyorum gozlerım ıflas edene kadar bılgısayarın basında arastırma yapardım bı care bır umıt bulunur mu acaba dıye bakardım bazı zamanlar gozumun yasıyla forumları okurdum....bızı yıne bırbırımız anlarız canım bızım durumuda dedıgın gıbı belkı bırılerıne umut olur dıye anlatıyorum bızlerın durumunda umıtlı olmak ınanclı olmak cok onemlı...yardımcı olabılıyorsam ne mutlu yalnız fazla gıremıyorum sona yaklastıkca uzun surelı oturamıyorum...sızlerı tanımasamda hep dua edıyorum Rabbım ısteyen herkese nasıp etsın

bn 1.5 yıllık evliyim genç bi bayanım en büyük arzum anne olmak bunu çok istiyyorum fakat olmuyo .. ilk sorun bende zannettim ama değilmiş eşimin sperm sayısı çok düşük çıktı hem hareketsiz hemde şekil bozukluğu olduğunu öğrendik bnde eşimde ister isstemez morelimiz alt üst oldu doktorum henüz bişey önermedi bi kaç tahlili falan yapılması lazımmış .. benim gibi durumu bu şekilde olup evlat sahibi olan varmı yada bildiğiniz bi şey yardımcı olursanız çok minnettar kalıcam ..

Canım uzun zaman olmuş ama bizde Aynı durumdayız nasıl hamile kaldınız

X