Evlilikte kadının yaşı ve erkeğin yaşı ile ilgili bir derdim var

xixtxixr&buse

Sana ait bütünüm :)))
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2008
1.183
2
Arkadaşlar en yakın arkadaşımın iş yerinden arkadaşı birinden çok hoşlanmış ve bir süredir telefonda konuşuyorlarmış ve çocuk ona evlenme teklifinde bulunmuş ama aralarında baya yaş farkı var kız korkudan bişey diyememiş o da istiyor belli sesinden anladım bunu konuşurken sesi titriyordu.
çok samimi değiliz ama benim de fikrimi almak istediğini söylemiş arkadaşıma bana sordular bende olur neden olmasın dedim anlaştıktan sevdikten sonra önemli olan bu dedim Allah yazdıktan sonra bize laf mı düşer dedim arkadaşım da o da istiyor ama ilerde laf duyarım söylenirlerse bana diyip oğlana birşey diyemiyormuş bende şey dedim kız oğladan hiçbirşeyini gizlememiş ki utanılacak bir şey de yok dedim hem eğer söylerlerse bu karşı tarafın utanmasını gerektirecek bir durum diye de belirttim
şimdi sorum şu sizce ben doğru mu akıl vermişim ?kıza bence olmaz deseydim belki de kısmetine mani olacaktım şimdi içim içimi yiyo doğru mu yaptım yanlış mı diye
son olarak oğlan ben seni beklerim demiş kız da hala ona cevap verememiş :sm_confused::çok üzgünüm:

canım bence sen karışma ama eğer çok isitoyrsn:):):)hayırlısı olsun de.eğer arada aşk varsa yas farkının zaten bence bir onemı yok kızın da aklı bıraz karısmıs bellı.sende iyice karıstırma sonuçta ozel bır konu yarın birgün sen onu engellersen ve tekrar adamı isterse suçlu sen olursun ben bu işlere peki girmeyi sevmiyorum.tabiki senin tercihin karar senin.

bu onların kendi kararı..
arada çok uçurum denebilecek bir fark yoksa,neden olmasın ki...
8-10 yaşsa bu fark doğru diil bana göre...
ama 3-4 yaş ise en fazla olabilirde,bu kişilere bağlı aslında...

bence sen arkadaşını etkileme. evlilikte herşey uyum ve anlaşma ile alakalı. yaş farkı anlaştıktan ve mutlu olduktan sonra pekte önemli değil. eşimle aramızda baya yaş farkı var ama bu hiçbir zaman sorun olmadı.

sevdıkten ve anlastıktan sonra yasın hıc onemı yoktur...
ama evlenme kararını iyi vermek lazım akılda sorular kalmadan yok gelecekte oylemı olur boylemı olur ...sorularını bıle erıtmek gerekır...
ayrıca gelecegıde kımse bılemez....
allahta yazmışsa hiçbir engel olamaz....
hayırlısı neyse o olur işallah...

kız oğlandan büyük 7-8 ama kız yaşını fazla göstermiyo minyon tipli
Birde arkadaşlar onu ilk defa böyle görüyorum konuşurken nasıl heyecanlıydı nasıl mutluydu istiyorum ki o da mutlu olsun çok iyi biri

anlaşabildikten sonra yaş hiç önemli değil bence
aynı yaşlar da olupta kafa yapısı tutmayan o kadar çok çift gördüm ki

bence sen arkadaşını etkileme. evlilikte herşey uyum ve anlaşma ile alakalı. yaş farkı anlaştıktan ve mutlu olduktan sonra pekte önemli değil. eşimle aramızda baya yaş farkı var ama bu hiçbir zaman sorun olmadı.

Dilerim ki onlarda sizin gibi mutlu olurlar a.s.

yanlış okudum...yorumumda farklı oldu kusura bakmayın...anlaşabilmek önemli...haklarında hayırlısı olsun

Son düzenleme:
sevdikten iyi anlaştık sonra yaşın cokta önemi yok ben ilk yazınızı okuyunca 15 yaş fark falan var sanmıştım 7-8 yaş cok değil bence..hatta uygun olan yaş...erkekler geç olgunlaşıyorlar...benim annemle babamın arasında 7 yaş teyzemlerle eşinin arasında 10 yaş var ve su anda hiçte yaş farkı görünmüyo iyi de bir evlilikleri var...hayırlıs olsun

Bunları duyunca nasıl mutlu oluyorum bilemezsiniz demek ki oluyor muş demekten geri kalamıyor insan......
Rabbim inşallah arkadaşımın da hakkına hayırlısını nasip eder

kimse dememiş ama ileride problem yaşayabilirler.aileler burunlarını sokarsa kayınvalide bu problemi kafaya takarsa ya da etraftan tepki gelirse rahatları kaçar.adam da ana kuzusu veya insanların sözlerinden ve tepkilerinden etkilenen bir insan ise zamanla bu durum içinden çıkılmaz bir hal alabilir...

ya da ileride kız kendinden küçük bayanlarla yaşını kıyaslarsa sorun çıkabilir tabi bunlar varsayımlar.blki de hiçbirşeyi takmazlar...

sen iyisini yapmışsın hiç karışma ..hayırlısı olsun..

Erkek eşinin arkasında ''yaş''konusunda kapı gibi durursa kayınvalide bile ''gık''diyemez.Erkeğe büyük görev düşüyor burda.Kadınlar çabuk yıpranıyor,tezi artık geçmişte kaldı.Artık herkes bakımlı ve genç görünüyor.Dert edilecek bir durum değil bence...

Arkadaşlar en yakın arkadaşımın iş yerinden arkadaşı birinden çok hoşlanmış ve bir süredir telefonda konuşuyorlarmış ve çocuk ona evlenme teklifinde bulunmuş ama aralarında baya yaş farkı var kız korkudan bişey diyememiş o da istiyor belli sesinden anladım bunu konuşurken sesi titriyordu.
çok samimi değiliz ama benim de fikrimi almak istediğini söylemiş arkadaşıma bana sordular bende olur neden olmasın dedim anlaştıktan sevdikten sonra önemli olan bu dedim Allah yazdıktan sonra bize laf mı düşer dedim arkadaşım da o da istiyor ama ilerde laf duyarım söylenirlerse bana diyip oğlana birşey diyemiyormuş bende şey dedim kız oğladan hiçbirşeyini gizlememiş ki utanılacak bir şey de yok dedim hem eğer söylerlerse bu karşı tarafın utanmasını gerektirecek bir durum diye de belirttim
şimdi sorum şu sizce ben doğru mu akıl vermişim ?kıza bence olmaz deseydim belki de kısmetine mani olacaktım şimdi içim içimi yiyo doğru mu yaptım yanlış mı diye
son olarak oğlan ben seni beklerim demiş kız da hala ona cevap verememiş :sm_confused::çok üzgünüm:

merhaba kızın yaşı ve erkegin yaşı kaç bili yormusunuz ben eşimden12 yaş küçügüm sev gi varsa bence hiç birşey engel olamaz.

kız erkekten 7-8 yaş büyükmüş..

ben tam bilmiyorum ama sevgileri büyükse ve arkasında durabiliceklerse neden olmasın...bu dünya elalem neder düşüncesiyle yaşanmaz hayat kısa zaten..

Saygi ve sevgi varsa, birbirlerinden hoslaniyorlarsa, guven varsa, ask varsa, 7-8 yas farkinin onemi yok.
iliskilerine guvensinler

arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederimmm bene sizler gibi düşünüyorum inşallah haklarına hayırlısı olur arkadaşım diyor ki gözlerinden belli oluyor sevdiği ama korkusu yüzünden cevap veremiyor

X