İri bebek

ssblue

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2008
8
0
47
ben 36 haftalık gebegim bebeğim 3800kg dr iri oldugunu söylüyor
şekerim yok ama kilo normal dogum istiyorum bana yardım ederseniz sevinirim bana artı eksi ne olur tehlike varmıdır korkuyorumkafamçokkarıştı

arkadaşım korkma ama şimdi bebişin 3800 doğumuna 4 hafta olsa bebişin kesin 4250 civarında olur yada daha fazla bu kiloda olan bebekleride sezaryan yapıyorlar çocuğun sıkışma ihtimali olduğu için zarar gelmesin diye sende epidural anesteziyi tercih edersin yarıyarıya uyuşturma normal doğum olucağını zannetmiyorum ama üzülme her şey bebişlerimiz için arkadaşım yeni doğum yaptı 4 kilo olduğu için sezeryan oldu .

arkadaşım iri bebekler daima riskli normal doğum olmaz
bi örnek vereyim.dün müge anlının programını izliyordum.
bir baba yeni doğan evladını çok acı yitirmiş
eşine dr demişki bu bebek iri bunu normal doğuramazsın
kadında devlet hastanesinde doğum yapacak
dr kağıdı imzalamış normal olamaz sezeryen iri bebek diye
gitmiş doğuma kağıdı vermiş oradaki dr neresi iri bebek bunun
normal yapacaksın demiş.doğumu başlatmışlar bebeğinkafa çıkmış ama omuzlardan gelmemiş.
acil amelliyata almışlar ama bebeğin kafasını yukarı çekememiş ve bebeiğin kafasını kesmiş anneyi kurtarmak adına.izlerken tüylerim diken diken oldu.çok üzüldüm.dr dava açıldı.
dr sana iribebek dediyse ve sezeryana karar verdsiyse.normal ısarar etmemeni öneririm.

normal diye ne bu ısrar anlamıyorumki,
normal bir bebekte normal doğum sağlıklı ama senin bebeğin iri bebek nie dert ediyorsunki senin için normal doğum sağlıklı değil

sütlü gayfeye katılıyorum o olayı bende duyunca şok oldum dr göre hareket et bence...

zaten dr hareket edicem napayım bayramdan sonra konturolüm var ozaman belli olur ilginiz için teşekkür ederim

normal dogum istiyordum daha sağlıklı ollacak diye ama olmazsa ısrarın bir anlamı yok

evet izledim ondan sonra vazgeçtim zaten dr baglı o nederse olacak eşim istemiyor zaten hayırlısı

aaaaa burada teyzeleriii benim bir oglum olcak adıda ege olcak mucize bebek :sm_cool: benim ikinci evliligim diger evligim 6sene sürdü hiç korunmadım ama olmadı iykide olmadı eşimle canımla hayat ışıgımla 2senelik evligiz tedavi bileolmadan hamile kaldım bu arada eşimin bir oglu var bizim yanımızda 10 yaşında anneligi dogurmadan onda tattım annesi var ama bana anne diyor ve çok seviyoruz birbirimizi çok mutluyum nazar değmesin aman herkese iyi bayramlar :nazar:

ya arkadaşlar bende 34 haftalık hamişim ama ultrasonda 37 hafta 4 günlük çıkıyor iri olduğundan dolayı bende normal doğum yapmak istiyorum çünkü sporcuyum ve spor hayatına çauk dönmek istiyorum fakat yukarıdaki korkunç ve acı hikayeyi okuyunca şimdi sağlıklı olsunda doktor ne derse onu yapıcam diyorum

benim arkadaşım doğum yaptı 22 kilo aldı doğumda bebeğide hemen hemen 4,500 kilo doğdu doktoru asla normal doğumu önermedi.bunu doktorunuzla konusun bebeğinizin sağlığı çok önemli unutmayın rabbim hayırlı doğumlar nasip eylesin.
malesef benim kızım 2,650 gram 3 haftamız kaldı bende küçük diye üzülüyorum

ben 39. haftadayım ve bebeğim 3800.
henüz ne sancım var nede açılmam.
yani bebem gününü bekleyecek gibi gözüküyor.
tüm planlarımı normal doğuma göre yaptım ama günü geldinde bebem 4 ün üzerinde olacak. sezeryan istemiyorum ama bebeme zarar gelmesindende korkuyorum.
karar vermek çok zor!!!

geçen hafta şeker testim yüksek çıktı..doktorum da en başından beri iri diyordu bebeğime,10 gün önde gidiyor,şimdi şekerden dolayı 4ü geçerse sezeryan olacak,ben de istemiyordum ama mecbur kalırsam olacağım..diyete uyuyorum kısmet artık.

Son düzenleme:
kızım 40+5 te 4360 gr 57 cm doğdu. 12 saatlik suni sankı sonucu açılma olmadı ve sezeryana alındım.
dr iyi ki normal doğum olmamış dedi:) ve tabi bende. normal diye ısrarcı olmayın
sağlıklı günler.

merhaba bende bugün doktora gittim 35+3 günlük bebek 36+5 gözüküyo dokdor sezeryan falan dedi ama daha 3 kg bebek dokdor belli olmaz dedi acaba sezeryanmı olur. normal istiyorum ben 3900 kg da sezeryanm:KK43::KK43: yapıyolar ki

slm hanımlar benim bebğim 10 gün geriden geliyor dedi.bebklerinizin iri olmasından şikayetçisiniz.doktor beslenmene dikkat et bebek büyüsün dedi.ne yiyip içmek lazım bana tavsiyeleriniz neler olur.

slm hanımlar benim bebğim 10 gün geriden geliyor dedi.bebklerinizin iri olmasından şikayetçisiniz.doktor beslenmene dikkat et bebek büyüsün dedi.ne yiyip içmek lazım bana tavsiyeleriniz neler olur.

canım ben bebeğimi sezaryenle doğurmak zorunda kaldım :KK70: bebeğimin kilosu fazla olduğu içindi. ben sana yediklerimi yazayım ben 15 kilo aldım buarada onuda belirteyim . bol bol incir ye tazeyken tazesini ye kurusunuda yersen ben arasına ceviz koydum kestane balına bandırdım :KK9: ama bu kadar kilolu olcağını düşünmedim kilolu olsun diyede yapmadım zaten ben baştan sürekli kustuğum için çocuğm yeterli beslenmedi diye düşündüm bunları böle böle yaptım hergün bir tane kuru inciri bu şekilde yaptım yedim son ayımda baştanda tazesini sevdiğim için yemiştim. birde somon balığı tükettim onuda yağlı kağıt üzerinde hiç yağ koymadan pişirdim zaten yağlı bi balık onun yağına ekmek bandırdım bu biraz kötüydü itiraf edeyim ama çocuğum için yaptım :) sonuçta son haftalarda çok kilo aldı doktor bile sordu doğumda neyle besledin bu tosunu diye :) 4680 doğdu 53cmde boyuydu :nazar: hayırlı doğumlar canım :)

canım ben bebeğimi sezaryenle doğurmak zorunda kaldım :KK70: bebeğimin kilosu fazla olduğu içindi. ben sana yediklerimi yazayım ben 15 kilo aldım buarada onuda belirteyim . bol bol incir ye tazeyken tazesini ye kurusunuda yersen ben arasına ceviz koydum kestane balına bandırdım :KK9: ama bu kadar kilolu olcağını düşünmedim kilolu olsun diyede yapmadım zaten ben baştan sürekli kustuğum için çocuğm yeterli beslenmedi diye düşündüm bunları böle böle yaptım hergün bir tane kuru inciri bu şekilde yaptım yedim son ayımda baştanda tazesini sevdiğim için yemiştim. birde somon balığı tükettim onuda yağlı kağıt üzerinde hiç yağ koymadan pişirdim zaten yağlı bi balık onun yağına ekmek bandırdım bu biraz kötüydü itiraf edeyim ama çocuğum için yaptım :) sonuçta son haftalarda çok kilo aldı doktor bile sordu doğumda neyle besledin bu tosunu diye :) 4680 doğdu 53cmde boyuydu :nazar: hayırlı doğumlar canım :)

maşallah bebişini yediklerin yaramış.tavsiyelerin için tşk.ederim.hergün ceviz,badem,kuru incir yiyorum.bunları sütle birlikte alıyorum.sabahları bi yumurta hergün bi kese yoğut yiyorum.inş.faydasını görmüşümdür.haftaya kontrolüm var bakalım kızım normal kilosuna dönmüşmü?balığıda sıcaklardan yiyemiyom.onun yerine dokt.balık yağı hapı verdi.

yatarken hergece ballı süt iç:KK71::KK71:

günde 1 lt.süt tüketiyorum.inş.faydasını görmüşümdür.haa bu arada eskiden hiç içmezdim.doktor bebk gelişmiyo dediğinden beri bunları yapmaya başladım..inş.geç kalmamışımdır

Benim bebisimde 1 hafta geridn geliyo 27+1 de 940 grm di doktor iyi dedi ama bana zayif gibi geldi suan 30+5 haftaligim haftaya kontrolum var kac kilo oldu cok merak ediyorum:18:

X