Kürtajdan ne kadar sonra hamile kaldınız???

bana doktor iki kere bos kürtaj yapmıstı hamile kalmam adına yani eger bebek yok veya eger cok kücükse korunma önermiyor bir cok doktor ama bebek eger iki aylık filan olmussa beklemek sizin icin yararlı ikinci hamileligi riske etmemek icin

Benim ilkinde sürekli kahve rengi lekelenmeler oluyordu. Sonra bir gün 7. haftada hiçbir şey yokken doktora gittim. Bebeğimin 1 hafta önce kalbinin durmuş olduğunu öğrendim. 11 Eylül'de alındı. Şimdi gene hamileyim. 2,5 ay kadar beklemiş oldum ki; lekelenmelerim gene var :KK43: 2 fArklı doktora gittim. Birisi leke önemli değil, kalp atışı önemli dedi. İlaç bile vermedi. Diğeri hemen progestan verip 1 hafta da rapor verdi. Ayrıca kesen çok iyi yerleşmiş dedi. Kafam allak bullak oldu.. Du bakalım..

Kimisi der ki, düşük haftası erken ise korunmaya gerek yoktur, der. Kimisi, 1 haftalık da olsa, rahim ağzı genişliyor der. Çeşitli spekülasyonlar var. Ben 2 reglin geçmesini bekledim.
canım pregestoron eksikliginde oluyor bu kahverengi lekelenmeler ben üc hamilegimdede yasadım en iyi tedavi poregestan ve cok faydası oluyor yeni duydugum bir tedavi yöntemi ise poregestanı fitil gibi kullanmak kanamayı hemen kesiyor ama dozu kullanma zamanı onu doktor ayarlaması gerek ve bunu bir cok doktor yapmıyor

bu konu daha önceden açıldımı bilemiyorum..
ben 1 hafta önce bebeğimi kaybettiğim için kürtaj oldum.doktor korunma vermedi.
merak ediyorum, kürtaj olup ta hamile kalan arkadaşlar, kaç ay sonra hamile kaldınız??

Ben kürtajdan 11 ay sonra hamile kalmıştım.ama kürtajtan sonra 3- ay iğneyle korunmuştum.Kızım şimdi 6 yaşında .Doktorlar rahimin kürtajtan 1 sonra zaten toparlandığını söylüyor ama en sağlıklısı 3 ay beklemek.Allah sanada ,olmayanlara da nasip etsin..

Ben kürtajdan 11 ay sonra hamile kalmıştım.ama kürtajtan sonra 3- ay iğneyle korunmuştum.Kızım şimdi 6 yaşında .Doktorlar rahimin kürtajtan 1 sonra zaten toparlandığını söylüyor ama en sağlıklısı 3 ay beklemek.Allah sanada ,olmayanlara da nasip etsin..

aminnn canımm.. inşaallah..
allah çocuğunu sana bağışlasın.. hayırlı evlat olur inşaallahhhh..

arkadaşlar 40 gün sonra ilk adetimi oldum, çokağrılı ve pelte şeklinde kanamam oldu..
fakat bu kanama en fazla 3 gün sürdü..
bu kadar az sürmesi normal midir sizce??
çok korkuttu bu beni az olduğu için...
:KK43:(

canım ne gibi riskler bunlar???
doktor '' size korunma vermiyorum, hemen hamile kalabilirsiniz'' dedi. çok şaşırmıştım. acaba kürtaj kolay geçti de, rahimin durumuna göremi bu korunmayı veriyor.
bu benim yürüttüğüm bi mantık sadece..
zaten şuan hamile kalamam çünkü prolaktinim yüksek, şimdi onu düşürmek için uğraşıyorum .. zaten hemen olucak diye de beklemiyorum asla...
sadece merak ettim ondan açtım konuyu..
çok teşekkürler yorumun için...

bende 12 haftalıkken bebeğimi kaybetim dr um 7 gün sonra korunmasız ilişkiye başlayabilirsin dedi.bebek ufaksa ve düşük olmadı ise yani kalbi durmuş vsvs gibi durumlarda korunma süresi yok.beklemek gerekmiyor.ben beklemiyorum daha kürtaj sonrasında ilk reglimi olmadım.bekliyorum hala..belkide bebek vardır.ama hiç belirti yok.regl olcak gibi de belirti yok:)

bugün kürtaj olalı tam 30 gün ve ben adet olmadım...
40 güne kadar vakti var dimi kızlar...
ay inş. adetim düzensiz olmaz ya bu kürtajdan sonraa :KK43:((((((((((

bende 3 aralıkta oldum kürtaj.hala tık yok bekliyorm.

bende 12 haftalıkken bebeğimi kaybetim dr um 7 gün sonra korunmasız ilişkiye başlayabilirsin dedi.bebek ufaksa ve düşük olmadı ise yani kalbi durmuş vsvs gibi durumlarda korunma süresi yok.beklemek gerekmiyor.ben beklemiyorum daha kürtaj sonrasında ilk reglimi olmadım.bekliyorum hala..belkide bebek vardır.ama hiç belirti yok.regl olcak gibi de belirti yok:)

canım hadi inşaallah hamilesindir.. inş. bebek vardır.
peki ne zaman olmuştun kürtaj?

canım hadi inşaallah hamilesindir.. inş. bebek vardır.
peki ne zaman olmuştun kürtaj?

3 aralıkta oldum canım.bebeğimin kalbi durmuştu 12. hafta kontrolünde öğrenmişik ve ertesi gün kürtaj oldum.düşük olmadığı için rahim açılması vs gibi bir tehditte olmadığı için bu gibi durumlarda korunma vermiyor dr.eğer bebek ölmüş ve kendiliğinden düşük gerçekleşmişse 3 aya kadar korunma öneriyor rahim eski durumuna toparlasın diye...kürtajlardan ve doğumdan sonra insanların hamile kalabilme oranı daha yüksek.zaten zor denk geliyo hazır ihtimal varken korunmadım.ilk reglimi de henüz olmadım.bakalım kısmet.ama hamile olsam çoktan hissederdim benim 2ci haftada çoktan mide bulantılaım başlamıştı ve göğsüm çok hassaslaşmıştı.

Son düzenleme:
benimde tam 40 gün sonra oldu. merak etme olursun
(inşaallah bebek vardır da olmazsın o ayrı tabii:) )

ya aslında hem çok istiyorum hemde korkuyorum.tekrar bebeğimin kalbi durusa bu kadar kısa sürede 2 kayıbı kaldıramayabilirim.Çk üzülürüm.belki daha sonra hamile kalırsam daha iyi.bu sefer kötü olan herşeye hazırlıklı olucam.hamile kalsakta sorunsuz geçecek diye bişi yok kısmet işte....inşallah bu sefer yaşar bebeğim.en kısa sürede olsun.çok istiyorum...

ama kürtajdan sonra test yapmadık progesteron vs sadece kürtajda patoloji yptılar sorun yok çalışmalara devam dedi.belkide bir hormon tahlili de yapmak gerek.birdahaki aya tam kan sayımı hormon vs yapıcam kendiliğimden.sona dr giderim yumurtlama takibi vs en kısa zamanda bebek :)bebek inşallah...ama ocak ayı bir bitsin...

Merhaba bende geçen nisan başında boş gebelikten kürtaj olmuştum haziranda hamile kaldım tekrar Allaha şükür bir problem olmadan devam ediyor hamileliğim az kaldı bebeğime kavuşmama. Darısı sizlerinde başına :))

ama kürtajdan sonra test yapmadık progesteron vs sadece kürtajda patoloji yptılar sorun yok çalışmalara devam dedi.belkide bir hormon tahlili de yapmak gerek.birdahaki aya tam kan sayımı hormon vs yapıcam kendiliğimden.sona dr giderim yumurtlama takibi vs en kısa zamanda bebek :)bebek inşallah...ama ocak ayı bir bitsin...

seni o kadar ii anlıyorum ki canım.. o korkularını, endişelerini, isteklerini....
ama çok inanıyorum ki; rabbim o güzel duyguyu bize tekrar yaşatacak ve kucağımıza alıcaz yavrularımızı..
daha erken diyorum bazen kendime; korkuyorum.. yine aynı şeyleri yaşayacakmışım gibi geliyor..
bir yandan da hayır artık geçti gitti bir daha olmayacak diyorumm..
yani kafam çok karışık..
hakkımızda hayırlı olanı versin allahım.. sana, bana ve herkeseee...
:Saruboceq:

Merhaba bende geçen nisan başında boş gebelikten kürtaj olmuştum haziranda hamile kaldım tekrar Allaha şükür bir problem olmadan devam ediyor hamileliğim az kaldı bebeğime kavuşmama. Darısı sizlerinde başına :))

ay nasıl sevindim yaaa....
ne güzel tekrar hemen hamile kalmışsın...
ay canımm allah kucağına almayı nasip etsin sağlıklı sıhhatli inşaallahhhhhh...

:sm_cool:

ay nasıl sevindim yaaa....
ne güzel tekrar hemen hamile kalmışsın...
ay canımm allah kucağına almayı nasip etsin sağlıklı sıhhatli inşaallahhhhhh...

:sm_cool:

herkeze mrb ben 2yıla yakın bi süredir evliyim evliliğimin 3ayında hamile kaldım 11 haftalık karnımda öldü 3 ay korundum 1senedirde olmuyo okadar mutsuzumki

herkeze mrb ben 2yıla yakın bi süredir evliyim evliliğimin 3ayında hamile kaldım 11 haftalık karnımda öldü 3 ay korundum 1senedirde olmuyo okadar mutsuzumki

canım üzülme nolur..
doktor kontrolüne gidiyomusun , bi sorun varmıydı yani?

X