Kürtajdan ne kadar sonra hamile kaldınız???

doremi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2008
2.991
3
bu konu daha önceden açıldımı bilemiyorum..
ben 1 hafta önce bebeğimi kaybettiğim için kürtaj oldum.doktor korunma vermedi.
merak ediyorum, kürtaj olup ta hamile kalan arkadaşlar, kaç ay sonra hamile kaldınız??

bu konu daha önceden açıldımı bilemiyorum..
ben 1 hafta önce bebeğimi kaybettiğim için kürtaj oldum.doktor korunma vermedi.
merak ediyorum, kürtaj olup ta hamile kalan arkadaşlar, kaç ay sonra hamile kaldınız??

Canım öncelikle geçmiş olsun.:teselli:
Benden yaklaşık 7 ay evvel bebeğimi kaybettim ve kürtaj oldum.
Ama doktor 3 ay korunma verdi,rahmin kendini toparlaması için bana.
Sana niye vermediki.CADIARZU
Sen bence doktorunla bir konuş.a.s
Rahim toparlanmadan hamile kalmanın çok riskleri var.
Bu arada daha hamile değilim...
:çok üzgünüm:

Canım öncelikle geçmiş olsun.:teselli:
Benden yaklaşık 7 ay evvel bebeğimi kaybettim ve kürtaj oldum.
Ama doktor 3 ay korunma verdi,rahmin kendini toparlaması için bana.
Sana niye vermediki.CADIARZU
Sen bence doktorunla bir konuş.a.s
Rahim toparlanmadan hamile kalmanın çok riskleri var.
Bu arada daha hamile değilim...
:çok üzgünüm:

canım ne gibi riskler bunlar???
doktor '' size korunma vermiyorum, hemen hamile kalabilirsiniz'' dedi. çok şaşırmıştım. acaba kürtaj kolay geçti de, rahimin durumuna göremi bu korunmayı veriyor.
bu benim yürüttüğüm bi mantık sadece..
zaten şuan hamile kalamam çünkü prolaktinim yüksek, şimdi onu düşürmek için uğraşıyorum .. zaten hemen olucak diye de beklemiyorum asla...
sadece merak ettim ondan açtım konuyu..
çok teşekkürler yorumun için...

canım ne gibi riskler bunlar???
doktor '' size korunma vermiyorum, hemen hamile kalabilirsiniz'' dedi. çok şaşırmıştım. acaba kürtaj kolay geçti de, rahimin durumuna göremi bu korunmayı veriyor.
bu benim yürüttüğüm bi mantık sadece..
zaten şuan hamile kalamam çünkü prolaktinim yüksek, şimdi onu düşürmek için uğraşıyorum .. zaten hemen olucak diye de beklemiyorum asla...
sadece merak ettim ondan açtım konuyu..
çok teşekkürler yorumun için...

Canım
Şimdi kürtajı yapan ve sonra gittiğim diğer doktorun söylediği rahim kendini toparlamadan tekrar hamile kalınırsa bebek için zararlı olduğu yani evlerden dışarı sakat riski olabilirmiş.
Yada düşük riski.
Şöyle bir olayı anlatayım.
Eşimin dayı gelini düşük yapmıştı.
Kürtaj oldu ve doktoru korunma hemen hamile kalabilirsin demişti.
Kızcağız ertesi ay hamile kaldı,Allah a şükür sorunsuz atlattı gebeliği ve bir oğlu oldu.
Fakat çocuğun popo deliği yoktu.
Çok uğraştılar,çok ameliyatlar geçirdi o küçücük yaşında.
Başka bir doktora gitmeye başladı o doktorda bebeğin sorununun rahim toparlanmadan hamile kaldığı için bebeğinin kusurlu doğduğunu söyledi...
Seni korkutmak istemem asla,bence bir doktora daha görün ,için rahat olsun...
Allah sana tez zamanda hayırlı bir evlat nasip etsin inşallah...
:Saruboceq:

allah herkese hayırlısını nasip etsin. şuan zaten prolaktinim yüksek, bi ihtimal bile olsa kalamam yani..

bugün kürtaj olalı tam 30 gün ve ben adet olmadım...
40 güne kadar vakti var dimi kızlar...
ay inş. adetim düzensiz olmaz ya bu kürtajdan sonraa :KK43:((((((((((

tatlım öncelikle çok çok geçmiş olsun. a.s. ben 99 yılında ilk hamileliğimde mol gebelik yüzünden kürtaj olmuştum. (benim durumum farklı olduğu için en az 1-2 sene bekleyin dedi doktor) adetin ise 40 güne kadar yolu var. zira bende olmadım olmadım. 40. gün maşallah kaç aylığı birden oldum sanki. içini ferah tut. bi 10-15 gün daha bekle ondan sonra doktoruna bir danış. herşey gönlünce olsun

tatlım öncelikle çok çok geçmiş olsun. a.s. ben 99 yılında ilk hamileliğimde mol gebelik yüzünden kürtaj olmuştum. (benim durumum farklı olduğu için en az 1-2 sene bekleyin dedi doktor) adetin ise 40 güne kadar yolu var. zira bende olmadım olmadım. 40. gün maşallah kaç aylığı birden oldum sanki. içini ferah tut. bi 10-15 gün daha bekle ondan sonra doktoruna bir danış. herşey gönlünce olsun

çok teşekkür ediyorum canım...
evet 10 gün daha bekliyeyim inş. gecikmez..
olmazsa doktorun yolunu tutucam artık :KK43:(((((((((

merhaba bende 3 ay önce kürtaj oldum kalbi durdu meleğimin.:KK43:( bana 3 ay dedi.3 ay oldu bugün doktora gttm,hamile kalabilirsin artık dedi.ama ben başlamıştım bile.hamile değilim ama daha.
çevremde hemen hamile kalanlarda var.yani doktor bi problem göremediyse kalabilirsin.benim 10 haftalığı geçmişti belik büyük olduğu için biraz,bekle dedi.sana kal dediyse kal.kalan çok arkadaşım var.allah sağlıklı bebeişler versin bize

Benim ilkinde sürekli kahve rengi lekelenmeler oluyordu. Sonra bir gün 7. haftada hiçbir şey yokken doktora gittim. Bebeğimin 1 hafta önce kalbinin durmuş olduğunu öğrendim. 11 Eylül'de alındı. Şimdi gene hamileyim. 2,5 ay kadar beklemiş oldum ki; lekelenmelerim gene var :KK43: 2 fArklı doktora gittim. Birisi leke önemli değil, kalp atışı önemli dedi. İlaç bile vermedi. Diğeri hemen progestan verip 1 hafta da rapor verdi. Ayrıca kesen çok iyi yerleşmiş dedi. Kafam allak bullak oldu.. Du bakalım..

Kimisi der ki, düşük haftası erken ise korunmaya gerek yoktur, der. Kimisi, 1 haftalık da olsa, rahim ağzı genişliyor der. Çeşitli spekülasyonlar var. Ben 2 reglin geçmesini bekledim.

Benim ilkinde sürekli kahve rengi lekelenmeler oluyordu. Sonra bir gün 7. haftada hiçbir şey yokken doktora gittim. Bebeğimin 1 hafta önce kalbinin durmuş olduğunu öğrendim. 11 Eylül'de alındı. Şimdi gene hamileyim. 2,5 ay kadar beklemiş oldum ki; lekelenmelerim gene var :KK43: 2 fArklı doktora gittim. Birisi leke önemli değil, kalp atışı önemli dedi. İlaç bile vermedi. Diğeri hemen progestan verip 1 hafta da rapor verdi. Ayrıca kesen çok iyi yerleşmiş dedi. Kafam allak bullak oldu.. Du bakalım..

Kimisi der ki, düşük haftası erken ise korunmaya gerek yoktur, der. Kimisi, 1 haftalık da olsa, rahim ağzı genişliyor der. Çeşitli spekülasyonlar var. Ben 2 reglin geçmesini bekledim.

canım nasıl sevindim şuan anlamatamam...
allah kucağına almayı nasip eder inşşşşşşşşşş....
sağlıklı, sıhatli, hayırlı evlat olsun..
rabbim onu korusun, size bağışlasın :)))))) a.s.

kürtajdan 1 ay sonra hamile kaldım..
1 ay önce de bebeğimi aldım kollarıma :nazar:

tatlım inşallah sorunsuz bir hamileliğin ardından alırsın bebişini kucağına. sevgiler. a.s.

bende dün gittim ve düşüğün hala devam ediyo ve 3 ay ara vermen gerekiyo dedi yani kürtajtan sonra en az 3 ay ara vermek gerekiyomuş :KK43::KK43:(((((

X