Yüzde damar çatlaması

ilarzu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2008
7.128
17
arkadaşlar merhaba;

benim merak ettiğim birşey var ciltte damar çatlaması nasıl giderilebilir lazer ile yapıldığını duymuştum krem ile tedavisi var mı lazer ile tedavide ne kadar sürüyor deneyimi olan varsa veya bilen yardımcı olabilrmiiiii????

İlarzu,

Benim yüzümde nokta kadar 2 adet kırmızı ben var. Parmağımı üzerine koyduğumda attığını hissedebiliyorum. Doktora gittim. Bana kılcal damarın yüzeye çıkmış dedi. Lazerle giderilir dedi.
3 - 4 senedir var bende bunlar yaptırmadım henüz ama hiç sevmiyorum onları.
Seninki de bunun gibi birşey mi?
Varsa ben de bunun ilaçlı kremli veya bitkisel çözümünü bilenden yardım rica ederim.

aynı dertten yakınıyorum arkadaşlar benimde son 1-2 senedir birkaç yerde oluşmaya başlayan kırmızı noktalar var hemde birisi tam burnumun ucunda nefret ediyorum nasıl çözüm bulucaz bunlara biran evvel kurtulmak istiyorum lütfen bi çözüm bulursanız banada iletin, bende araştırıyorum

tekrar merhaba kızlar

aylar önce açtığım konu için kusura bakmayın unutmuşum bu konuyu

şimdi sadece gelelim ben 1 ay kdar önce nişanlımın dayısna gittim ve lazer oldum tam gözümün altındaydı damar çatlaması
ve bir tane de değil , gözüme yakın yerlede de vardı

yaptırdım 2 haftaya yakın mosmor dövme yaptırmış gibi gezdim sonra dayım bana güneş koruyucu krem s
rmeyiihmal etme demişti ben de sürdüğüm kremi güneş koruyuculu olarak hergün sürdüm fekat baktım gün geçtikçe iyileşmesine rağmen ciltte bi koyuluk kaldı

bu arada bi güzellik merkezine de gittim 200 tl cik fiyat çektiler ( allahtan bedavaa geldi dayım sayesinde:)) sonra kadın demişti güzellik uzmanı doktor 1 veya 2 sean bu 400 tl cik demekti ki beni fena halde kasardı... neyse sonra 1 ay sonra dayıma gittim ankara gösterdim izler geçti ama burda ufak lekeler kaldı dedim baktı sen kabuk bağlatmışsın rem sürmedin mi yoksa dedi çıkardım kremimi koruyuculu bu dedim böbürlenerek

bi baktı ki koruyucu bilmem ne hakgetire yok öle bişey bildiğin benim koruyucu diye sürdüğüm nemlendiriciymiş yani

şu an leke hainde duruyor orda çok büyük değil ama 2 tane yuvarlak şeklinde

daymın ddiğine göre yaz geçtikten sonra geçecekmiş tamamen kışın olmazsa soyarıc cildini dedi geçiririz dedi

yani durum bu kızlar bu hliyle bile kapatıcıya bayağı kapanıyor yoksa öteki türlü illallah etmiştim canlarım

Son düzenleme:
Arkadaşlar benim gözümün altında elmacık kemiğimde olmuştu damar çatlaması ve bazı günler çok kızarıyodu büyüyodu sanki...Senelerce kaldı orda, ben sorun etmemiştim ya da onunla yaşamaya alışmıştım sanırım..Bir sabah bir uyandım yokolmuş...yani inanamazsınız orda sanki hiç olmamışcasına yoktu...Demek ki sabredince kendiliğinden yokolabiliyormuş onu anladım...

Arkadaşlar benim gözümün altında elmacık kemiğimde olmuştu damar çatlaması ve bazı günler çok kızarıyodu büyüyodu sanki...Senelerce kaldı orda, ben sorun etmemiştim ya da onunla yaşamaya alışmıştım sanırım..Bir sabah bir uyandım yokolmuş...yani inanamazsınız orda sanki hiç olmamışcasına yoktu...Demek ki sabredince kendiliğinden yokolabiliyormuş onu anladım...

benimde aynı problemim vardı tam 10 yıl gözümün altında kırmızı bir örümcek gibi durdu. herkesin dikkatini çekiyor ve soruyorlardı. ağladığım zaman iyice kocaman oluyordu sonra kendiliğinden yok oldu. ama 10 senenin 5 senesi üzerini fondötenle kapattım hep. :kedi:

Allah Allah çok enteresan şaşırdım doğrusu canlarım.

Ben kendimi bildim bileli vardır mesela liseden beri dersek en az;şu an 14 senedir vardı bu iz.
Bu arada benim morluklar geçti canlarım. Fakat dayım biraz daha göz yakın olan çatlağın üzerinde çalışamadı yakın diye. o duruyor çok hafif bir şekilde diğerleri tek seansta yok oldu.

Benden tavsiye eğer yaptıracaksanız kış aylarında yaptırın çünkü yazın güneşten kaçma imkanı çok çok kısıtlı oluyor. ve çok iyi bir güneş koruyucusu şart.

Arkadaşlar benimde yüzümde kılcal damar çatlaması vardı.kırmızı nokta halinde 2 yıldır duruyordu ben onu sivilce lekesi zannettmiştim kendimce çareler arıyodum ama geçmek bilmedi.Cildiyeciye gittimde onun kılcal damar çatlaması olduğunu söyledi ve lazer yaptı.Özel hastanede yaptırdığım için fiyatı 30 milyondu.Tek seans yapıldı.önce rengi daha koyulaştı ama şuanda tamamen geçti keşke daha önce bilseydimde gitseydim diyorum

Kızlar benimde göz altlarımda iki tane damar çatlaması var bunun için ne yapmalıyım , lazer demişsiniz ama ne kadar güvenebilirim veya bildiğiniz iyi bir yer varmıdır .

selam kızlar benim burnumun etrafında (kanatlarında)kendimi bildim bileli kıpkırmızı kılcal damar çatlakları mevcut ve fondöten ya da kalın kapatıcılar dışında hiç bir şekilde kapatamıyorum.Hatta onlar bile çok işe yaramıyor,pembe bi görüntü oluşturuyor sürekli olarak.Evde bile kapatıcı uygulamak zorunda kalıyorum ve artık bıktım mafoldumben .Bunun lazarle geçebileceğini duymuştum en başlarda pul pul dökülme oluyormuş ve güneşe çıkmamak gerekiyormuş.şimdi tek sorun iyi bi yer bulup gitmek..ıstanbulda kılcal damar lazeri için önerebileceğiniz bi yer var mı acaba?Şimdiden teşekkür ederim :)

Aynı damar çatlamaları benimde yanaklarımda var ya.Kıqkırmızı duruyo.Hele bide güneşte faciaa.Lazerle damarların yakıldığını duymuştum bende.Ama yaptırana rastlamadım.Bilen varsa bende ilgileniyorum bu yöntemle.:hulya:

benimde yüzümde var yanaklarımda kılcal damar çatlaması ama lazere fazla güvenemiyorum.lütfen biri beni ikna etsin çok olumsuz sonuçlar var güvenemiyorum

benim de burnumun kenarında kılcal damar çatlaması var ve kırmızı şu anda.7 ay kadar önce doktora gittim lazerle geçer yada AVENE DIROSEAL kullanmalısın dedi.ben avene kullandım 7 ay boyunca ve hala da kullanmaktaym.bir anda geçmiyo tabi çok sabırlı olmak gerekiyor.hergün mutlaka sürülmesi gerekiyor.tedavi çok yavaş sürüyor yani ama iyleşme oluyor mutlaka.doktorum geçse bile sürmeye devam etmelisin demişti zaten.umarım sizlerde de işe yarar...

benim damar çatlamasında son durumumu anlatayım sizlere;

dayımın göze yakın alamadığı kısım olan damar büyüme oldu burada

bilmiyorum yani canlarım

daha büyümez inşallah

benimde aynı problemim vardı tam 10 yıl gözümün altında kırmızı bir örümcek gibi durdu. herkesin dikkatini çekiyor ve soruyorlardı. ağladığım zaman iyice kocaman oluyordu sonra kendiliğinden yok oldu. ama 10 senenin 5 senesi üzerini fondötenle kapattım hep. :kedi:

geçmesi için herhangi bir şey yapmadınız değil mi?? ilaç ya da başka bişey??

Yaklaşık bir aydır sadece yüzümdeki kılcal damar problemi olan bölgeye Oksitin krem sürüyorum. İşe yarıyor gibi. Eczanelerde 5 TL'ye satılan bir krem bu.

Bendeki %40'lık olanı. Cilt doktoru yüz derimdeki incelme için vermişti. AHA krem, yok limon yok sirke derken cildim çok incelmiş. Tedaviye burdan başlayalım dedi ve çinko içerikli krem verdi. Yeni yıla kadar kesintisiz uygulayacağım.

Sürdüğümde bembeyaz durduğu için gece sürüp yatıyorum. Yoksa evin içinde savaş boyası sürmüş Kızılderililer gibi dolaşmak lazım gelecek.

Not: Bu mesajı yardımım olur düşüncesi ile kılcal damar konulu topiclere aynen ekleyeceğim.

günümüzde ciltteki kılcal damar çatlamaları nd/yag türevi lazer cihazları ile 1 bazen 2 seansta silgi ile silinmiş gibi kolaylıkla tedavi edilebilmektedir.bu işlem tamamen güvenilir ve zararsızdır.

arkadaşlar ben kendim lazerle damar çatlamsından kurtuldum tek seans yeterli oldum.Özel bir hastanede yaptırmıştım.Kremle falan uğraşmayın derim hiçbir leke kalmadı yüzümde

ben de bugün gop şafak hastanesinde emine özge ayabakana gittim ve damarlarımı lazerle aldı çok güzel oldu herkese tavsiye ederim burnumda vardı tamamen yok oldu belki bi kere daha gerekebilir dedi hemde 50 tl ye :81::81::81:

X