Mide de yara

tatLım midede yaranın eşittiri üLser zaten..
ve üLserin tedavisi var zaten ama bendekinin(gastrit) yokk senağlama
mide hastaLığı stres sıkıntı üzüntü hastaLığıdırr.. dikkat etmeLi.. ben 11 yaşımdan beri mide hastasıyım ve acımdan bitiyorumm senağlama
geçmiş oLsun tatLımm

tatLım midede yaranın eşittiri üLser zaten..
ve üLserin tedavisi var zaten ama bendekinin(gastrit) yokk senağlama
mide hastaLığı stres sıkıntı üzüntü hastaLığıdırr.. dikkat etmeLi.. ben 11 yaşımdan beri mide hastasıyım ve acımdan bitiyorumm senağlama
geçmiş oLsun tatLımm

çok geçmiş olsun tatlım:1hug: verdiğin bilgiler için saol allah razı olsun allahda sana en kısa zamanda şifa versin

canım mide de yara ülser anlamındadır bunun teşhisi için once gastroskopi olman gerekıyor aynı işlem banada yapıldı dormıkumla uyuştum hiçbirsey hatırlamıyorum.tedavisi 6 ay sürüyor ben şuan nexıum kullanıyorum ağrılarım azda olsa azaldı ama yediklerine dikat etmen gerekıyor az az sık sık yiyeceksın.acılı,baharatlı,çok tuzlu,koyu çay,kahve,kola,fast food,kızartma hersey yasak...birçok şey var soylenecek aslında ama kısaca boyle birhastalık.

canım mide de yara ülser anlamındadır bunun teşhisi için once gastroskopi olman gerekıyor aynı işlem banada yapıldı dormıkumla uyuştum hiçbirsey hatırlamıyorum.tedavisi 6 ay sürüyor ben şuan nexıum kullanıyorum ağrılarım azda olsa azaldı ama yediklerine dikat etmen gerekıyor az az sık sık yiyeceksın.acılı,baharatlı,çok tuzlu,koyu çay,kahve,kola,fast food,kızartma hersey yasak...birçok şey var soylenecek aslında ama kısaca boyle birhastalık.

canım ya sorunnumla ilgilenip beni aydınlattıgın için çok teşekkürler allah razı olsun:1hug: bugun doktor midede yara war dedi ilaç verdi başka bişi demedi bende çok korktum ama ilaca ve diyete razıyım daha kötü olmasında... sana geçmiş olsun canıma.s.

banada geçen yıl ülser teşhisi konulmuştu HELİPAK adında bir tedavi paketi uygulandı bir yıl kadar idare ettim.. bu aralar yine ağrımaya başladı artı bulantıda yapıyor.. geçmiş olsun...

kızlar nette şöyle bişey okudum.. peptit ülser kansere yol açmazmış fakat doktorlar mide kanseriyle peptit ülseri karıştırabilirmişkafamçokkarıştı yani mide kanseride peptit ülsere benzediği için yanlış tanı konup peptit ülseri diyebilirmişkafamçokkarıştı acaba benim doktorumdamı karıştırdısenağlama nolur fıkır verın

Bende de aynı sorun vardı cnm ,hatta bagırsaklarımda da çıktı aynı yara...
Stres ve üzüntü yasaklandı bana elinden geldiginde sakin olmaya çalış...:1no2:

İleride kansere çevirme riski taşıyorum bende ama bagırsaklardan dolayı ,mide de yara buna sebep olmuyormuş..

çok geçmiş olsun

canım benim arkadaşım 40 gün patates suyu içti ve iyleşti.bendede var mide şikayeti ama içemiyorum 1 2 defa içtim devamını getiremedim.ama kesinlikle 41 .ci günü hiçbir şikayetin kalmıyormuş bir kaç aktarcıdan da duymuştum bir dene istersen

benimde midemde yara var.Yediklerime çok dikkat ediyorum,düzenli uyku,sporu aksatmıyorum.Stressten uzak kalmak gerekiyor ama bunu başarabilen tanımıyorum:)Çiğ patates olayını bende duydum,denenebilir:KK66:Geçmiş olsun canım

canim ben 15 yasimda bu hastaliga yakalndim cocukluktan kalma reflum vardi ve zamanla ulsere cevirdi bir doktor mide kanseri dedi hatta kotu gunlerdi baya.
coook siki bir diyet progrmi uyguladim cig hicbisi yemiyceksin ac karnina soguk su icmiceksin cay kahve kola bunlar yasak gofret hazir seyler pastane urunleri yasak. genelde haslama ve yumusak besinler lifli besinler iyi geliyor.
ben bunun tedavisi isin 4 ilac kullanmistim 1 ay kullaniliyo ilaclar bu arada ara veriliyordu eger sikayetler devam ediyorsa tekrar kullaniyordun ilaclari.
ilaclarin icersinde antibiyotik felan da vardi sanirsam.
uzun bir surec dikkatli olmak lazim.

cook gecmis olsun canim

canim ben 15 yasimda bu hastaliga yakalndim cocukluktan kalma reflum vardi ve zamanla ulsere cevirdi bir doktor mide kanseri dedi hatta kotu gunlerdi baya.
coook siki bir diyet progrmi uyguladim cig hicbisi yemiyceksin ac karnina soguk su icmiceksin cay kahve kola bunlar yasak gofret hazir seyler pastane urunleri yasak. genelde haslama ve yumusak besinler lifli besinler iyi geliyor.
ben bunun tedavisi isin 4 ilac kullanmistim 1 ay kullaniliyo ilaclar bu arada ara veriliyordu eger sikayetler devam ediyorsa tekrar kullaniyordun ilaclari.
ilaclarin icersinde antibiyotik felan da vardi sanirsam.
uzun bir surec dikkatli olmak lazim.

cook gecmis olsun canim

saol tatlım çok geçmiş olsun.....mide kanserinden iyi tedavi olmuşsun ....demekki mide kanseride çok tehlikeli diil dikkat edilirse.... çiğ meyvede mi yenilmicek?????????allahh acil şifalar wersin

saol tatlım çok geçmiş olsun.....mide kanserinden iyi tedavi olmuşsun ....demekki mide kanseride çok tehlikeli diil dikkat edilirse.... çiğ meyvede mi yenilmicek?????????allahh acil şifalar wersin

canim onu bir doktor demisti ama ben itimat etmedim pek bir doktor tanidik vardi o bana endiselenmememi bu tedavi ile iyilesecegimi soylemisti biraz uzun surdu tedavi kismi ama cok sukur iyilestim.
evet canim cig hicbici yenmicek meyve de dahil buna zaten anlarsin mideni acitan agritan seyleri zamanla.
ben su dahi icemiyordum cok kotuydu.
endoskopi yapildi mi canim sana?

X