Hormon Testi

Luna23

Guru
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2008
1.584
2
kizlar su hormon testi nedir nasil yapiliyo?

bende son zamanlarda vücüdumda tüyler cikmaya basladi karin kismimda falan

bi kac kisi hormonlarla ilgili olabilir test yaptir dediler

kan testi gibi bise mi yoksa nasi yapiyolar bilgisi olan varsa yazabilirmi lütfen

kizlar kimse yaptirmadi mi ya :çok üzgünüm:

bir ara bendede cok tüylenme oldu... bende doktora gittim. kadin doktoruna ve cilt doktoruna gitmistim... hormonlarindandir diyenler cok olmustu bu yüzden gitmistim...
ama doktorlarim hic test mest yapmadilar nedense...yani sadece kan almislardi ve ordada bisey cikmamisti...
olay öylece kaldi... :uhm::uhm::uhm:

bende gitcem inş bi fırsat bulursam..bendeki tüy olayını geçti resmen kıl heryerimde var yaniii erkek olsam iyimiş diyorum..bıktım herzaman almaktannn allah başka dert vermesinde nebilim evlenince nolcak diye çok dert ediyorum bende...bide arkadaşım hemşire dediki hormonların bozuksa eger ilaç verir normale çıakrtı hormonlarını ama o kıllar durur lazere gitmen gerekecek yine dedi..öle diince moralim bozuldu lazere bi servet yatırmam lazım ki bitsin..inş nişanlım evlenince benim kdr dert etmez:KK43::KK43:

ay canim nasi ya

ilac kullaninca kendiliginden dökülüyo dediler bana öyle diilmiymis :1shok:

ya benim baccagimin üst kisminda var ama orayi almak istemedim ilacla dökülür diyolar

olmazsa bende lazer epilasyon yaptirmayi düsünüyorum ama oda kalici mi diil mi belli diil :çok üzgünüm:

Arkadaşlar önce bir jinekoloğa/kadın hstalıkları,ya da endokrinolojiye görünün,onlar tüy durumunuza göre bazı tetkikler isteyecek,hormon testi kan alınarak yapılıyor,doktorun yazdığı reçeteye göre,yani hangi hormonlara bakılmasını istediyse ona göre veriyor.adetinizin 3.gününde yaptırmalısınız.sonra doktorunuz sonuçları değerlendirip ona göre ilaç yazıyor,ama lazer ep.düşünüyorsanız danışın doktorunuza,bu ilaç tedavisiyle eş zamanlı olarak lazere başlayabilir miyim diye.

Bir de polikistik over.dan mı kaynaklanıyor şüphesini yk etmek için kasıklarınıza ultrasonla bakmaları durumu oluyor.Bu genelde adet düzensizliğinde olurmuş ama benm adetim düzenli olmsına rağmen polikistik over gözlemlendi az oranda da olsa..

Arkadaşlar önce bir jinekoloğa/kadın hstalıkları,ya da endokrinolojiye görünün,onlar tüy durumunuza göre bazı tetkikler isteyecek,hormon testi kan alınarak yapılıyor,doktorun yazdığı reçeteye göre,yani hangi hormonlara bakılmasını istediyse ona göre veriyor.adetinizin 3.gününde yaptırmalısınız.sonra doktorunuz sonuçları değerlendirip ona göre ilaç yazıyor,ama lazer ep.düşünüyorsanız danışın doktorunuza,bu ilaç tedavisiyle eş zamanlı olarak lazere başlayabilir miyim diye.

Bir de polikistik over.dan mı kaynaklanıyor şüphesini yk etmek için kasıklarınıza ultrasonla bakmaları durumu oluyor.Bu genelde adet düzensizliğinde olurmuş ama benm adetim düzenli olmsına rağmen polikistik over gözlemlendi az oranda da olsa..

of canim bu ne baya karisikmis bu is ya :S

polikistik over ne demek ki?

bu tedavilerden sonra tüylenme kendiliginden dökülmüyo mu?

ben dökülüyo diye biliyodum :1no2:

arkadaşlar bende paylaşayım sizle bilgilerimi ailemde 2 doktor olduğundan bilgiliyim bu konularda.
hormon testi adetin 3.günü kan alınarak yapılıyo bende yaptırdım hatta ama bişi çıkmadı
ayrıca her kıllanmann nedeni de hormon bozukluğu olmuyor
mesela stres,genetik faktörler, kullanılan ilaçlar ve yediğimiz yemekler bile buna sebep olabiliyor
ama tabiki yinede bi uzmana gidip hormonlarla alakası olup olmadığı mutlaka kontrol ettirilmeli
sevgiler

Son düzenleme:
ben de hormon testi yaptırdım ve ultrason da istedi. tüylenme sebebinin yumurtalıklarımdaki kistlerden kaynaklandığını söyledi. sanırım hormon bozukluğu yapmış kistler. ilaç verdi. ilaç tüyleri dökmüyormuş lazer veya iğneli epilasyon yaptırmalısınız kurtulmak istiyorsanız dedi. konu açılalı çok olmuş ama yazayım dedim. sitedeki ilk mesajım bu arada çok sıcak bir siteymiş burası :)

canım jinekologa git tüylenme var gobegimde de. doktor direk hormon testi diye kan vermek için seni yolluyo sonra kan sonucuna bajıp b i sorun varsa sna gore ilaç yazıyo

benden de hem kan testi(hormonlarıma baktılar) hem de ultrasyon. testesteronum normalin 3 katı cıktı:KK70: ama rahmim tmeiz bişicik yok allahtan :) diane 35 ve aldoctone diye 2 ilaç içiyorum en az 1 yıl kullancm..

yalnız bu var olan kılları azaltaz o yuzden onlar için lazer epilasyon giib bişey yaptırmak lazım

hormonumun düzelmesi halinde yeni cıkan kıllar normal cıkarmıs onceden var olan kıl kokleri aynen kalırmıs ondan faydası olmadı diye dusunmeyn=)

allahım ya bu siteye baktıkça ne kadar çok sorunum olduğunu farkettim off )):

Salı günü kadın hastalıklarına gideceğim.16 yaşındayım ve hala adet görmedim.Bizim ailedeki herkes 16-17 yaşında olmuş gerçi, genetik faktör de var.Ama benim de göbeğimdeki sarı tüyler koyulaşmaya başladı.Çok sinirimi bozuyor, bazen ağlıyorum.

Annem hormonal olabileceğini söyledi.Muhtemelen bana da hormon testi ve ultrason yapacaklar.Ve yine muhtemelen bende de polikistik over var.Belirtileri aynı çünkü.
Çok korkuyorum hayatımda ilk defa jinekoloğa gitmiş olacağım.Hani ne bileyim kötü birşey çıkmasından korkuyorum...

İnşallah birşey çıkmaz ben de hormon testi hakkında bilgi verebilirm.

bence dahada çoğalmadan yolun başındayken bi kadın doktoruna gidin
önce ultrasona sokar yumurtalıklarında kist varmı diye varsa o kistten dolayıdır kıllanma
illa adet düzensizliği olması gerekmiyorkii..
benim adetlerim normaldi ben sivilce şikayetiyle gittim kadın doktoruna ultrasona bi soktu kistler çıktı..
ve kan alıp hormon testi yaptıklarında hormonlarımın bozuk olduğu görüldü

benim sadece şikayetim göğüs ucu ve göbekte kıl çıkması çok değil ama rahatsız ediyor bu kılların sebebide hormon bozukuğuymuş işte

yani hemen bi kadın hastalıklarına gidin hem daha iyi bi kontrole girmiş olursunuz sağlık açısından

bende yaptırdım hormon testi hemde 2 defa ama bişi olmadıgını ögrendım kan sonucumu bır kadın hastalıkları doktoruna gosterdım ultrasona soktu birşeyimin olmadıgını söyledı diane 35 verdi yine çözüm olmadı lazere gıttım 8 seans yine sonuç olumsuz... ne arsız ne yüzsüzmüş bu tüyler istenmedikçe çıktılar da çıktılar... evlenmekten korkar oldum yaw... devir tersinemı dondü ne erkeklere bakıyorum kıl tüy fazla olan yok psikolojim bozuldu resmen... erkek olsam daha iyimiş...

kızlar doktora gidince tüylenme var diyince açıp bakmıyor dimi :26:

kızlar slm bişey dicem
bana da bu reglin 3.günü yapılacak olan hormon testinden yapıcakta bunun içerisinde neler var yani tiroide de bakıolrmı?? bende regl düzensizligi vr cnku 4ayda 15 kg civarı aldm regldn kesilir gbi oldm işte ama tüylenme yok

X