İstanbulda yaşayan Anal fissürden şikayetçi olanlar ve ameliyat olanlar lütfen bakarm

sefamolsun

radyoda yine sezen çalıyo
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
1.430
11
Bende uzun süreden beri bu sorun var hep idare ettim erteledim.

Merak ettiğim ameliyat olurken başınıza neler geldi, doktorunuzdan memnun kaldınızmı, İstanbulda hangi hastanede ameliyat oldunuz doktorunuz bayanmıydı? :bbo:

Sorularımı yanıtlarsanız çok memnun olucam şimdiden teşekkürler sağolun...fisfisfis

Son düzenleme:
Kimse yokmu yahu şeyinden ameliyat olan CADIARZU anüsünden... biri bişey desinCADIARZU

ben olacagım canım ara tatılde..ama ınan ben de pek bsy bılmıyorm..ben de hemoraıd sanark gıttm doktora..bende ıbs rahatszlgı varms o da anal fıssure yol acmıs..doktorm bayan cerrahtı ıstanblda fathte özel bır hastanede cok cıcı bır bayan cok da guven verıcı..ılac verdı dene rahatlatmazsa amelyat yapalm dedı..dogru durts kullanamadm ben ama pek faydası olmadı zaten benm fıssür baya ılerı durumda acıkcası kendım de amelyat olup kutulmak ıstıyorm..fıyatı hakknda bılgm yok ben sehır dısna evlendm aılem ıstanblda ara tatlde gelıcem calstgm ıcın..ama babam arastrcaktı fıyat konusunda..emeklı sandgıyz bız sgk bakıyor hastane fark ucretı alıyor..guzel temız cok bılındk bı hastane doktorlar da guvenlr ama para kısmı benı de endselndryor cunku daha kolon fılmı cektrılcek benm durumm ıcın..kolay oldgunu söyluyorlar amelyatn sadece amelayt sonrası bır hafta yada ıkı hafta sureklı oturmak ya da ayakta kalmak yasak sanırım yan uzanarak mı yatıyormusun ne..tam olrak bılmıyorm ama rahtlayan da var rahatlamayn da amelyat sonrası..sımdıden hayrlı kurtulslar sana da..

Sanada çok geçmiş olsun canım valla bende ne yapacağımı şaşırdım. Ama şuan feci durumdayım. Araştırıyorum hastane doktor Fatih bana uzak kalıyor baya.

İnternette araştırırken birşey buldum. Bu fissürü botoksla tedavi ediyolarmış. Duydunmu bilmiyorum. Onu araştırıyorum şimdi. Kim yapar nerde yapar. Botoks da oldukça başarılı oluyormuş. Onu denemeyi düşünüyorum.

herkese geçmiş olsun ...püsük arkadaşım bende de aynı dert var 8 senedir ıbs liyim ramazandan önce bi doktora gittim ilaçlı kolon filmi çektirdim. temiz çıktı fakat makat içinde ağrı ve rahatsızlık devam ediyor doktorum tenezzül edipte bunun ıbsden kaynaklandığını anlatmadı çok korkuyorum.bende 2 defa çok az bi kanama oldu oda sanırım kabızlıktan.sizde belirtiler nasıl..kanama sürekli mi mesela....
ayrıca acı bişey yediğim zaman rahatsız oluyorum...cevp verirsen çok memnun olurum arkadaşım

Botoksu da araştırdım sadece bir profesör yapıyor Türkiyede oda Ankara Gazi Üniversitesinden Bülent Bey. Başka yapan yok inanmıyorum yaa. Mecbur ameliyat artık bayramdan sonra :-(( mecbur.

anal fissürün oturma banyosu çok önemlidir arkadaşlar.. günde en az 2 kere sıcak suya en az 10 dk oturacaksınız.. bir de mümkün mertebe kabız olmamaya çalışın, lifli gıdalarla beslenin bol bol.. bir de dr.unuzun verdiği ilaçları kullanın mutlaka yerimsenibenyerimsenibenyerimseniben

anal fissürün oturma banyosu çok önemlidir arkadaşlar.. günde en az 2 kere sıcak suya en az 10 dk oturacaksınız.. bir de mümkün mertebe kabız olmamaya çalışın, lifli gıdalarla beslenin bol bol.. bir de dr.unuzun verdiği ilaçları kullanın mutlaka yerimsenibenyerimsenibenyerimseniben

Canım benimki kronik, ilaç dediğin bir krem veriyor birde dediğin oturma banyosu benim için geç artık bir yıldır çekiyorum belki daha fazla. Yinede teşekkürler a.s

canım malum tatıl sebebyle yoktuk henuz okuyabldm..benden de kolon fılmı ıstendı kanama bende az..cok asırı zorlanma olursa kanama oluyor bır ıkı damla kadar o da..ama benm makatta hemoraıd memesne benzer bır et parcası sarkıyor ve bu et parcasnn kökunde elle yoklannca anlaslacak kadar yanı bırkac mm'lik bır yırtık var..bana herseyı yasakladı dotkor ama uyamıyorm tabı malesf..pılav makarna bıle yasak..gazlı ıcecekler cıps kuruyemıs beyaz ekmek akla gelen bıdunya sahane sey..sadece kepek ekmek artı sebze sebze sebze..sabahları ac karna ıkı bardak ılık su ardndan dort kara kayısı ardndan tuvallette on dk zorunlu oturma egzersızı..tabı duzenlı yasam olmaynca hıcbrne uyamıyorm o ayrı..yemek desen bogazı tutablene askolsn..ama sureklı karnmda davul var gıbı bır hıs..gaz sıskınlık ve tuvallette bıtmek bılmyen ızdraplar.benm sorunm ıbs kaynaklı dıskılama bozklugu..bosaltmı gerceklestıremeyn tembel bagrsaklar vesaıre..fıssür de bunun netıcesıymıs..o da kasıntı,yanma bazen hafıf akıntı seklde tuhaf bırsey malesef..oturma banyosu pomad krem fıtıl verdı bana da denedm yarım yapabldm onu da..ama bı ıse yaramadı acıkcası oturma banyosu da ıskence gunde uc kez yırmı dk otur...bır de boyalı ılac kı cıkarana kadar öluyordm ondan da pes ettm haffleme olmadı zaten benm de kronıck yaklask ıkı uc yıldır..ben korkumdan cektrmedm kolonu ıhmal ettm..hemoraıd sanıyordm ama ıbs cıktı ıste bır de yırtgmız oldu ne hos..ara tatlde amelyat olacagm naspse..bakalm bır ıse yaraycakmı..ama ısın sırrı malesf yemek yasamımızı tamamen degstrmekte..ıbs yasamboyu suren bır seyms..ortadan kalkması zorms ama kontrol altna almak bızım elımzdeymıs..benm zaten mıdem de sorunludur ustune bagrsaklar eklendı tam super oldu anlayacagn canım..hepımze acıl sıfalar ne dıyeym..:nazar:

püsük merhaba....
bu dediklerin bendede var canım...bugün doktora gittim baktı ve dediki üstte çatlak var birkaç ilaç toz krem felan verdi bunları kullan on gün sonra yanıma gel arkadan aletlerlen girip içine bakalım dedi...su gibi bi ilaçta yazmış onuda gelirken getir dedi adıda B.T ENEME...sende çektirdinmi çok acıyormu canım...bilgilendirirsen sevinirim...:1no2:

Ben ameliyatımı oldum.Olmak isteyenlere faydası olur diye başımdan geçenleri yazıyorum arkadaşlar ama inannın boşuna çekmişim keşke daha önce gitseydimde o kadar sıkıntı acı çekmeseydim.
Sabahleyin hastaneye gittim hemen odaya yatışım yapıldı hemşireler lavman yaptı serum bağladılar ve sedyeyle ameliyathaneye aldılar orada bir 10 dakika bekledikten sonra (bu arada narkoz şekline kendim karar verdim spinalde olabilirdi ama ben özellikle kürtajda kullanılan narkozu tercih ettim uyanırkende çok rahat gaz derdin mide bulantın olmuyor.) narkozu verdiler zaten uyudum odamda uyandım.
Ne ağrı ne sızı.Doğrusu ameliyat sonrasından çok çok korkmuştum ama inanın hiç ağrı sızı çekmedim şuan 6 gün oldu bugün doktorun verdiği ağrı kesiciyi dahi kullanmadım.Birgeceyi hastanede geçirip ertesi sabah taburcu oldum.Doktor antiseptik ilaç verdi oturma banyosuna dökmem için antibiyotik birde ağrı kesici.
Şuan çok rahatım oturma banyosunu özellikle en az üç kez yapıyorum perşembe günü dr gidicem kontrole umarım son olur...

Ben ameliyatımı oldum.Olmak isteyenlere faydası olur diye başımdan geçenleri yazıyorum arkadaşlar ama inannın boşuna çekmişim keşke daha önce gitseydimde o kadar sıkıntı acı çekmeseydim.
Sabahleyin hastaneye gittim hemen odaya yatışım yapıldı hemşireler lavman yaptı serum bağladılar ve sedyeyle ameliyathaneye aldılar orada bir 10 dakika bekledikten sonra (bu arada narkoz şekline kendim karar verdim spinalde olabilirdi ama ben özellikle kürtajda kullanılan narkozu tercih ettim uyanırkende çok rahat gaz derdin mide bulantın olmuyor.) narkozu verdiler zaten uyudum odamda uyandım.
Ne ağrı ne sızı.Doğrusu ameliyat sonrasından çok çok korkmuştum ama inanın hiç ağrı sızı çekmedim şuan 6 gün oldu bugün doktorun verdiği ağrı kesiciyi dahi kullanmadım.Birgeceyi hastanede geçirip ertesi sabah taburcu oldum.Doktor antiseptik ilaç verdi oturma banyosuna dökmem için antibiyotik birde ağrı kesici.
Şuan çok rahatım oturma banyosunu özellikle en az üç kez yapıyorum perşembe günü dr gidicem kontrole umarım son olur...
selam bende istanbul avrupa yakasında oturuyorum nerde hangi hastanede ameliyat oldunuz bendede fistül var fakat samatyadaki doktor ameliyat olma kontrol kasını kesicez diyo gaz kaçırması olabilir bazen çok iyiyim fakat tuttuğu zaman ağrı kanama yanma oluyo iyileşene kadar canım çıkyo biiraz rahatladım derken sil baştan ameliyat sonrası ne kadar oturma banyosu yaptın hangi yöntemi kullandılar ilk bvc de zorlandınmı kanama oldumu iyileşme süresi ne kadarda oldu acil cevap verirsen sevinirim

bana doktor kremle belki kapanır dedi bi yakınımızdada oturma banyosuyla kapanmış bence geçiçi çözüm çünkü ayrı ayrık makatta nasıl kapanır bilmiyorum benimkine küçük çatlak diyo tuttumu ne ağrı yapıyo tavsiyelerinizi bekliyorum

ben ameliyatımı oldum.olmak isteyenlere faydası olur diye başımdan geçenleri yazıyorum arkadaşlar ama inannın boşuna çekmişim keşke daha önce gitseydimde o kadar sıkıntı acı çekmeseydim.
sabahleyin hastaneye gittim hemen odaya yatışım yapıldı hemşireler lavman yaptı serum bağladılar ve sedyeyle ameliyathaneye aldılar orada bir 10 dakika bekledikten sonra (bu arada narkoz şekline kendim karar verdim spinalde olabilirdi ama ben özellikle kürtajda kullanılan narkozu tercih ettim uyanırkende çok rahat gaz derdin mide bulantın olmuyor.) narkozu verdiler zaten uyudum odamda uyandım.
ne ağrı ne sızı.doğrusu ameliyat sonrasından çok çok korkmuştum ama inanın hiç ağrı sızı çekmedim şuan 6 gün oldu bugün doktorun verdiği ağrı kesiciyi dahi kullanmadım.birgeceyi hastanede geçirip ertesi sabah taburcu oldum.doktor antiseptik ilaç verdi oturma banyosuna dökmem için antibiyotik birde ağrı kesici.
şuan çok rahatım oturma banyosunu özellikle en az üç kez yapıyorum perşembe günü dr gidicem kontrole umarım son olur...
hangi hastane hangi doktor yazarsan sevinirim

ben anal fissür müyüm bilmiyorum ama dışkı sırasında az acı sonrada bir iki damla kan geliyor.Sizde şikayetler nasıldı?Muayene olmak isityorum ama muayene nasıl oluyor acı oluyor mu?Hangi testler yapılıyor?

ben anal fissür müyüm bilmiyorum ama dışkı sırasında az acı sonrada bir iki damla kan geliyor.Sizde şikayetler nasıldı?Muayene olmak isityorum ama muayene nasıl oluyor acı oluyor mu?Hangi testler yapılıyor?

turbuk'cuğum. Muayene şeklinden daha önemli olan şey, muayeneyi hangi doktorun yaptığı. Tanıdık bildiklerden fikir al, iyi bir doktora git ki seni yanıltmasın. Ben 7-8 yıl önce popomu muayene etmeye UTANAN bir devlet hastanesi doktoruna gittikten sonra resmen bu konuyu göz göre göre bir kenara ittim. Bana nasıl beslenmem gerektiğini, neyim olduğunu fln hiç söylemeden bir takım ilaçları dayadı. Sonuç? Şu anda ileri derecede fissürüm (2tane) ve 3. evre hemoroidim var....

2 yerde muayene oldum. Birisi Bülent Menteş, özel muayenehanesi var. Dizlerini koyup kendini öne doğru uzattığın bir muayne masası var. Hiç korkma, çok kısa sürüyor muayene. Diğer muayene olduğum yer de Ankara Üni. İbni Sina hastanesi. Orda da Mehmet Ayhan Kuzu muayene etti, yine aynı şekilde muayene masası vardı. Üstelik orda retroskopi denilen bir şey yaptılar. Kolonoskopiyle aynı şey ama daha kısa süreni. Bağırsağın son 60 cm.sine bakıyorlar. Kolonoskopi gibi uyuşturmadıkları için biraz zor oluyor ama orada çalışan herkes gerçekten çok iyi davrandı. Allah razı olsun.

Lütfen korkma, çekinme. Sonra pişman olursun.

bende senden bırgun sonra amelıyat oldum haftasonu ne yazıkkı tum cabalarıma ragmen kabız oldum:KK43::KK43: .. bugun duzeldı ama oda ıshal seklınde kabız ıken zorlamıs olabılırım kan gelmedı ama dıkısler patlamıs olabılırmı hala yanma ve sızlama var tualetten sonra beslenmeme dıkkat edıyorum ama amelıyatım acaba basarısızmı olucak:KK43: carsamba kontrolum var nolur dua edın bana hepımız bırbırımıze edelım, Allah hepımıze sıfa versın kabızlık cok zor kendıme cok kızıyorum 10 yıldır olupta bukadar erteledıgım ıcin.

kızlar bana yardımcı olun lütfen fissür teşhisi konuldu ameliyat olmadan geçmez dedi napıcam bilemiyorum korkuyorum :KK43:

Selam amelyat oldun mu ? Bende 4 doktora gittim ama sonuc sıfır 8 aydır acılar içindeyim 3 gun iyi 10 gun kotu psikolojim alt üst oldu. Şimdi doktor arıyorum kafaya koydum olucam amelyati yok böyle yaşanmaz her gun kabus işkence çekiyorum su an ağlamamak icin zor duruyorum

X