Abla Kardeş Sevgisi

Yagmurun_kizi

Çocuklarım benim herşeyim...
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2015
6.602
8.283
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
Abla Kardeş Sevgisi

Sevgi, sözlüklerde “insanı bir şeye ya da bir kimseye karşı yakın ilgi ve bağlılık göstermeye yönelten duygu” olarak tanımlanırsa da, bu tanımın yetersiz ve yüzeysel olduğunu söyleyen birçok yazar, sevginin tam anlamıyla tanımlanamayacağını düşünmektedir.

Sevgi denildiğinde genellikle akla ilk önce, iki karşı cins arasındaki duygusal çekim gelmekteyse de, aslında sevgi, yöneldiği hedefe (sevgiliye duyulan sevgi, Allah sevgisi, vatan sevgisi, ebeveyne duyulan sevgi, çocuğa duyulan sevgi vs.) ve biçimlerine bağlı olarak büyük bir çeşitlilik göstermektedir. Şefkat, merhamet ve fedakarlık sevginin farklı kılıklardaki yansımalarıdır

sevgi yaptıklarına verdiğin emektir
sevgi aşktır sadece sevgiliye sunulan değil arkadaşa,dosta,kardeşe..
çiçek gibi bakım ister,sulamak gibi iyi günde kötü günde
ağlaşmaktır,koklaşmaktır,bir yaprağına kıyamadığınız.. aldığın karşılık,tat katandır sevgi daha ne ister..

yeşilimden bir bölüm...

Bende ablasına aşık ve ablası tarafından yıllarca annesi gibi ilgi görülüp öyle sevilen bir kardeş olarak bu yazıdan ve resimden çok etkilendim.Ablam uzakta değil istediğim zaman gidip görebilirim ama ne olursa olsun çok duygulandım.Sağol arkadaşım.

bende ablayım...abla ardeş sevgisinin tarifi anlatılabilirmi bilemiyorum...kardeşim benim herşeyim..herşeyimizi sınırsız saklamadan paylaştığımız başka kim varki..onun eline iğne batsa benim burdan içim acır...

bende ablayim fakat 2 kardesimden uzakta onlari öyle özlüyorum ki nekadar hele bu resimleri görünce temelli bittim inanirmisiniz yazin izne gittihimde koskoca insanlar olduhumuz ve herkes evli olduhu halde beraber yatiyoruz gercekten kardeslik ayri bir duygu

efet ya bende uzakltayım kardeşlerimden öslüyorum ama yarın ALLAH izin verirse hepimiz toplancaz kardeşimin sözü için.bende her zaman kardeşlerimi hatta ablamı bile koruma duygusu içinde oluyorum.onları çok seviyorum 4 kardeşiz ama keşke daha fazla olsaydık :)

kardesini tebrik ederim allah tamamini erdirsin sen görecekmissin benim daha 4 ayim var bizde 3 kardesiz keske bizde daha fazla olsaydik koruma duygusu insanda ister istemez olusuyor bizim ufakliklardan biliyorum kavga edrler ben veya babalari kizdimi hemen birbirlerini savunmaya ve korumaya geciyorlar

herkesin yeri ayri ama kardesin yeri bambaska kocana yada yavruna bazi kirginliklarini unutamazken kardesinin bir cok hatasini sana ihtiyaci oldugu an bir kalemde sile biliyorsun.Biz üc kizkardesiz anlasamadigimiz noktalar olsa bile kardeslerim icin canim feda ben büyükleriyim ama an gelince en kücükleri olup onlardan yasam kuveti alabiliyorum yani kardeslik büyük kücük bakmiyor birbirine verdigin kuvet an geliyor uzaklarden bile sana erisiyor et tirnaktan ayrilmaz sözü cok dogru bir söz .Allah hepimizin kardeslerini ve cemil cümleninkini korusun

abla olmak çok güzel bi duygu burdan anneme teşekkür ediyorum benı tek bırakmayıp kardeş duygusunu yaşattıgı için

Bende Kardesimden Uzaktayim Kardes Sevgisi Gibi Varmi Canim Kardesim Beni Ger Buraya Gunderisinde Hava Alaninda Bayilip Kaliyor Bunu Kardesten Baskasi Yaparmi Iyiki Var Kardesim Tabu Kiz Kardesim Icindi Erkek Kardesler Biraz Farkli Oluyor

ALLAH kimseyi sevdiklerinden ayırmasın uzak olanlar kavuşsun
bizde 4 kardeşiz ve hepimiz aynı yerdeyiz istediğimiz zaman görebiliriyoruz herkese mutluluklar dilerim

gerçekten çok güzel bir tablo.bizde 4 kardeşiz.en küçükleri benim.onların kardeşi olduğum için çok şanslıyım.

X