Bebek Beslenmesi Kızım 2 yaşında ve hiç bir şey yemiyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

aaa_ozcan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2008
8
0
meraba. kızlar kızım 2 yşında ve hiç yemek yemiyo, doktora götürdüm fazla üstüne düşmeyin diyo. ama çok zayıf 10 kilo ne yapmalıyım.

Sevdiği şeyler var mı onları yapsan yada hani çocuklar için özel yemek tabakları kaşık çatallar oluyo çizgi film kahramanları resimli onlardan alsan belki özenir yemek ister .

benim kızımın da bebekken midesi küçülmüştü yemiyor,zorla tıkınca ağzına kusuyordu.tomografi bile çekilmişti.

çaresini arkadaş buldu çok bilgili idi.az ve sık yediriyordu.az domates on dk sonra bir ısırık salatalık az sonra birkaç kaşık çorba.....az ama çok sık yedirince mide genişliyormuş.ben artık hastaneye bile kaldırtacaktım iskelete dönmüştü ama böyle böyle iştahı açıldı ama çok uğraştık...şimdi on yaşında maaşallah artık yeme bile diyorum iştahı çok yerinde...sen de az ve sık yedirmeye bak ama sabırlı ol..

başka bir doktora götürün araştırma yapılsın çocuk keyfinden yememezlik yapmıyordur herhalde...

Balik yagi veya pekmez dene, duydugma göre istah aciyormus...:nazar:

ben de BALIK YAGI diyecektim. hem cok faydali (icinde omega-3 ve turlu vitamin+minarel var) hem de istah aciyor, ya da bizde oyle oldu. benim kizimin da kilosu dusuk cikinca doktorumuz vermisti. biz marka olarak SEVENSEAS kullandik, cok memnun kaldik kaydirigubbakcemile5 gunden gune bile fark ediyordu istahi, balikyagini sabah ac karna verdigimiz gunler cok guzel yemek yiyor, vermedigimizde yemiyordu. biz 4 ay falan her gun kullandik. yalniz bir seye dikkat: sonrasinda azalttik, artik haftada 1 veriyoruz, cunku asiri kullanimi da vucutta gereginden fazla a vitamini depolanmasina yol aciyor. istahi yerine gelene kadar her gun kullanin, sonrasinda haftada 1e dusurun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynen sen gibi o yaslardayken kizim hic birsey yemiyor diye dert ediyordum. Zorlan az birsey yediriyordum, 10 kg bence cokda az degil. Demekki yedigi yeterli geliyordur. Su an benim kizim 5 yasinda vede daha 15 kg ama sükürler olsun sagligi cok yerinde. Hala cok az yiyor ama arada gelip anne karnip acikti diyor. Onun yasindakiler tabak tabak yemek yerken o bir kück tabagi bile bitiremiyor. Ama dedigim gibi sen dert etme saglik sorunu yoksa o yediklerinden ihtiyaci olani aliyordur.

canım benm bir yakınımda küçük kızıyla aynı derdi yaşadı doktoru ninadexs veya ninadeks yazılışını tam soramadım ama bu şurubu vermiş ve yemesi çok düzene girdi iştahını çok açıyor bu şurup. aynı şurubu başka bir arkadaşımızda iştah sorunu olan kızında denedi oda sonuçtan memnundoktoruna danış istersen bu şurubua.s.

cnm sevdiği şeylerdemi yok...
belki onlardan versen yer en azından toparlar kendini biraz..
bence bi süre kendi haline bırak..belki zorlaman ters tepki yapıyodur..

konu, içeriği sebebiyle "çocuk sağlığı "bölümüne taşınmıştır.
editör arkadaşımın da bilgisine

bırakın yemesin, zaten ilerde diyetle uraşacak hahaha:)))
şaka bir yana üzerine gitmeyin, acıktığı zaman yiyecektir... yemediği zaman sürekli üzerine düşüp peşinde elinizde tabak kaşık dolaşmayın... çocuğunuz yiyeceği varsa da yemez oyun haline getirir... bırakın acıktığı zmn mutlaka yiyecektir...

canım iştah yapıca şuruplardan denesen benimde iki yaşında oglum var msj dikkatimi çekti

valla benim oğlumda yemiyor 2,5 yaşında.yemeği görünce ağlıyo bende napacam şaşırdım bi sürü vi
tamin kullandım ama etkisi olmadı minadex bile ama yok yemiyo bu sefer sinirleniyorum çok sorun yapıyorum uffff senağlama

meraba. kızlar kızım 2 yşında ve hiç yemek yemiyo, doktora götürdüm fazla üstüne düşmeyin diyo. ama çok zayıf 10 kilo ne yapmalıyım.

2 yaş sendromu diye bir şey varmış ve o dönemde huy değiştiriyorlarmış. sağlıklı ise kiloya çok takılmayın diyor doktorlar.

Kızlar benim kızım da 2 yaşında 10 kilo aylardır burnu tıkalı geniz akintisi var ve bu iştahsızlık yapıyormuş burnunu nasil açabilirim spreyler antibiyotikler hiç ise yaramıyor cold mix aldım o da açmadı

Bende aynı durumdayım cildirmama az kaldı 2 yaş 1 ay yaşımiz hala emiyoruz ve hiç bırakacak gibi durmuyor. Memeden kesince yer diyor herkes ama ben buna olan inancımı da yitirmek üzereyim. 1 saatte abartısız 20 kere anne meme diye geliyor. Gün içinde yediğimiz sadece arada makarna(onuda ev kapatmasını tercih ediyorum vitamin olsun diye)süt bazen,abur cubur her daim. Ay ben ne yapacağım...

X