Bayram hediyesi

eftalyaa

sevdimde noldu:(((
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2008
1.211
1
36
kızlar ben daha yenı nısanlandım bu nısanlı gecırecıgım ılk bayram
bayramda sımdı erkek tarafı kıyafet felan alıyorlar ya
bızımde nısanlıma kıyafet almamız gerekıyormu bıde kayınvalıdemede hedıye almama gerek varmı :uhm:
yanı kız tarafı bayramda ne alır gotururCADIARZU

canım biz bohça yapmıştık...eşime pantolon ve süeter almıştım içine çamaşır çorap vs.ne istersen koyabilirsin..tabi sana kalmış artık...
kayınvalidene de çam sakızı çoban armağını küçük bişey alabilirsin bayram gönül almak için çok seviniyorlar gerçekten...

yok cnm oyle bir kural yok bildiğim kadarıyla ama senni içinden gelıyorsa al tabiki ben olsam alırdm sevgiline soyle gzel gomlek süveter gibi birsey al kayınvalıdenede sık bir bluz al süper işte..

bıde sımdı kayınvalıdeme alırsam kayınpederıme askımın kardesınede kucuk bıseyler almam gerekırmı yanı bırıne alıp dıgerlerıne almamak sızcede yanlıs anlasılmazmı kızlar

Canım hepsine de alsan çok abartılı olur bence ...
Sonuçta Bayram Ziyareti senin gitmen bile bence kafi...
Ama Kayınvalidene küçük bir hediye alırsan yeterli gelir bence...

bence giderken bi tatlı yapar götürürsün yada bir çikolata

Son düzenleme:
Bayram olduğu için birde yeni nişanlı oldugunuz için alabilirler.Herkesin adeti töresi farklıdr.Benim zamanımdada altın gibi bişeyler vermişlerdi hediye olarak.Bayram hediyesi olarak düşün kesinlikle böle çünkü.Eğer içinden birşeyler almak geliyorsa ne bilim kayınvalidene ufak bir hediye alabilirsin.Şık bir fular yada bir triko bluz.Bayramda el öpmeye gidiceksin nasıl olsa bir tatlı birşey çiçek alıcaksın.Fazlada birşey yapma şımarmasınlar:))Herşey gönlünüzce olsun .Sevdiklerinizle birlikte iyi bayramlar.

Giderken tatlı veya çikolata tarzı götürmen bence yeterli. Hediyeyi büyükler verir bence, el öpmeye gelindiği zman. Ama nişanlına tabiki bişeyler alırsan iyi olur.

ama nısanlımın aılesı uzakta kızlar ve bayramda nısanlım gelıcek sadece oyuzden dedım hanı hem gıdemıcem nısanlıma verırım gıderken goturur dıye
ama sımdı nısanlımda bak gelının sana ne gonderdı dedıgınde kayınpederımde orda olurda ıcınden gelınım bana bısey gondermemıs derse ay ne bılım kımseyı kırmak ıstemıyorum ama cokta abartmak ıstemıyorum yanı nasıl yapıcagımı sasırdım

Sen madem sadece kayınvalidene yolla bişeyler. İnan sorun olmaz.Çünkü genelede kayınvalideler beklentili olur. Herkese gönderirsen abartmış olursun

Bizde de kız tarafı tatlı yapar tatlının içinede metal para koyulur. Gelin tatlısı diye gelenlere ikram edilir. Para kime denk gelirse o geline hediye alır. hihoyyyt
Ama nişanlının ailesi uzaktaymış ve sen gidemeyeceksin o yüzden şık bir kazak yada gömlek gönderebilirsin yada bir bohça yapıp havlu çember çorap vs. de gönderebilirsin.

kayınvalıdeme sık bı esarp gondermeyı dusunuyorum sadece ozaman
umarım kayınpederım alınmaz:nazar:
hepınıze tesekkur ederım yorumlarınız ıcın kızlara.s.

giderken kayinvaldene güzel bir buket çicek yaptır bence eminim çok sevinecektir
tatlı çikolatada olabilir ama zaten onlardan çok oluyor bayramda en güzeli çicek bana göre

bana ne onlar bişi aldı..
nede ben onlara bişi aldım valla..
pek bilmiyorum böyle şeyleri ben

giderken kayinvaldene güzel bir buket çicek yaptır bence eminim çok sevinecektir
tatlı çikolatada olabilir ama zaten onlardan çok oluyor bayramda en güzeli çicek bana göre

canım eger gıdebılme ıhtımalım olsaydı bı cıkolata veya tatlı goturmem yeterlı olurdu
ama nısanlımın aılesı uzakta oldugu ıcın gıdemıcem oyuzden bıseyler alma cabasındayım

ayrıntılar.......adetler......of of .......canın ne istiyorsa onu al onlar sana alırsa sende al almasalar ilerde hatıra olarak bir şey al ben altın çakmak aldım sen gümüş olanını al adetler geridekaldı önemli olan düşünüp eğer vermek .....

kızlar ben daha yenı nısanlandım bu nısanlı gecırecıgım ılk bayram
bayramda sımdı erkek tarafı kıyafet felan alıyorlar ya
bızımde nısanlıma kıyafet almamız gerekıyormu bıde kayınvalıdemede hedıye almama gerek varmı :uhm:
yanı kız tarafı bayramda ne alır gotururCADIARZU

valla canım kişiden kişiye,yöreden yöreye,adetten adete değişir.
mesela bizde kız erkeğe,erkekte kıza bayram kıyafeti alır.yerimseniben
Bayram hediyesine gelince,kız tarafı bir tepsi baklava yapar ve içine bozuk para koyar.yerimseniben
Bozuk para damat tarafında kime çıkarsa oda kıza hediye alır...:1closedeyes:
Sen bi nişanlına veyahut görümcen varsa sor.a.s
onlarda adet nasılmış..
CADIARZU

içerik nedeniyle, "hiçbir başlığa uymayanlar "bölümüne taşınmıştır.
editör arkadaşımın da bilgisine

X