El uyuşması

gerekli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2008
237
1
41
Kızlar gece uykuda parmaklarım uyuşuyor. Sağ kolumda sancıyla uyanıyorum. Daynılmaz sancı. Soğuk suyla yıkıyorum o anda düzeliyor. Acaba hamilelikte normal mi? Bu tür sorunu olan var mı? Gerçi boyun fıtığım ve boyun düzeleşmem de var. Fakat bu zamana kadar hiç böyle olmamıştı. Kolumu ellerimi etkilemezdi.

canım bende de aynı durum var..çok feci.böyle bir acı sancı yok.tarifi de yok..

benimki sizinki kadar acılı değil ama acayip uyuşuyo özellikle sol kol ve bacagım durduk yere ama bence hamilelikdeki kan akışından sınırım

Canım o gebeliğe bağlı bir arkdaşımda daha olmuştu kansızlıktandki heralde demir hapı vermişti. Dr'unla görüş istersen korkma arkdaşım ın düzeldi sonra

Bayramdan sonra doktoruma gideceğim inşallah rutin kontrolle için. O zaman soracağım. Demek ki
yalnız ben de değilmiş bu uyuşmalar ağrılar.. Rabbim hepimize kolaylık versin inşallah...

yaklaşık 8 aydır yani nerdeyse hamileliğimin başlangıcından bu yana sol bacağım dizimle kasık arası uyuşuk
dokunuyorum hissetmiyorum. ama acıyor acıyı hissediyorum. ben de anlam veremedim. doktora söyledim. yapabileceğim bi şey yok röntgen ya da tomografi gibi tedavi olamayacağına göre bekleyeceksin dedi. bacağın üst kısmı olduğu gibi uyuşuk hiç ama hiç hissetmiyorum
ayrıca gece hangi tarafıma yattıysam uyandığımda o tarafım mutlaka uyuşuk oluyor
özellikle elim parmak uçlarım hiç hissetmiyorum. iki üç dakika ellerimi açıp kapıyorum hafif el kol egzersizleri yapıyorum o şekilde geçiriyorum.
doğurana kadar bunları çekmeye devam herşey kuzular için.

yaklaşık 8 aydır yani nerdeyse hamileliğimin başlangıcından bu yana sol bacağım dizimle kasık arası uyuşuk
dokunuyorum hissetmiyorum. ama acıyor acıyı hissediyorum. ben de anlam veremedim. doktora söyledim. yapabileceğim bi şey yok röntgen ya da tomografi gibi tedavi olamayacağına göre bekleyeceksin dedi. bacağın üst kısmı olduğu gibi uyuşuk hiç ama hiç hissetmiyorum
ayrıca gece hangi tarafıma yattıysam uyandığımda o tarafım mutlaka uyuşuk oluyor
özellikle elim parmak uçlarım hiç hissetmiyorum. iki üç dakika ellerimi açıp kapıyorum hafif el kol egzersizleri yapıyorum o şekilde geçiriyorum.
doğurana kadar bunları çekmeye devam herşey kuzular için.

Bende de aynı parmak uçlarımda hissizlik oluyor. Gün içinde arasıra bardağı falan kavramakta zorluk çekiyorum. Fıtığıma bağlıyordum. Doğuma kadar pek yapabileceğimiz bir şey yok galiba. Zeytinyağıyla masaj yap diyorlar. Ben de bugün başlayacağım.Bakalım faydası olursa sizlerle de paylaşırım.kaydirigubbakcemile5

Hamilelikte uyuşma, karıncalanma ve kramplar normal.. Doktorlarınıza söyleyin..Kramplar için magnezyum, karıncalanma ve uyuşmalar içinde kalsiyum ilacı veriyorlar... Bende de arada sırada ayaklarımda yatarken uyuşma oluyor. Uyuyamıyorum... Kalsiyum kullanıyorum...

Hepinize geçmiş olsun...

arkadaşlar bende 15 gün önce doğum yaptım. bende de hamileliğim sırasında sol parmaklarımda hafif uyuşma vardı fakat doğumdan hemen sonra aşırı şiddetlendi nerdeyse hiç hissetmemeye başladım. nöroloji uzmanına gittim ve hamilelikte aşırı kilo alımından olabileceğini söyledi 1 ay B vitamini kullan dedi geçmezse yine gel dedi.pek gececek gibi değil sizler neler yaptınız acaba?

merhaba arkadaşlar bende de aynı şekilde uyuşma oluyor hamile kalmadan önce dr a gitmiştim ama bir netice alamamıştım şimdi 32 haftalık hamileyim uyuşma çok kötü devam ediyor doğum sonrası nasıl olacak bakalım

hamilelikten sonra bende çok şiddetlendi bebeğime zor bakıyorum. inşallah düzelir durumumuz.

Benimde hamileliğimin sonlarına doğru bacaklarıma uykumda kramplar girer ve uykumdan bağırarak uyanırdım. Ve birde ellerimin baş parmakları kilitlenirdi. Hamilelikte az kilo aldığım için bunu kiloya bağlayamıyorum doktoruma da o dönemde bunları anlattığımda normal olduğunu söylemişti. Şanslıyım ki hamilelik sonrası hepsi geçti. Umarım sizlerinde geçer.

merhaba arkadaşlar
6,5 aylık hamileyim aynı şikayetler bendede var hepimizin ortak yönü hamilelik olduğuna göre sanırım bunların sebebi gebelik umarım doğumdan sonra hiç brimizde bu şikayetler kalmaz benim korkum doğum sırasında bir komplikasyon oluşmasından korkuyorum nede olsa belden iğne olcak en çok korkutan bu sizce yersizmi korkum

merhaba arkadaşlar
bende ellerimdeki uyuşmadan şikayetçiydi özellikle sabahları avuç içimde ve belli parmaklarımda uyuşma oluyordu,bir şeyi sıkmaya çalıştığımda tüm gücümü kullanmama rağmen nerdeyse sıkmıyor gibiydim..halen var ama son 1 haftadır iyiyim..doktorum kalsiyum ve B vitamini eksikliği dedi...kalsiyum için az içtiğim süte yoğunluk verdim...ekstra b vitamini alıyorum..şimdi daha rahatım ama işin özünde vücuttaki ödem var ..tuzu komple kesmek ve bol sıvıda almak gerekiyor

merhaba arkadaşlar
6,5 aylık hamileyim aynı şikayetler bendede var hepimizin ortak yönü hamilelik olduğuna göre sanırım bunların sebebi gebelik umarım doğumdan sonra hiç brimizde bu şikayetler kalmaz benim korkum doğum sırasında bir komplikasyon oluşmasından korkuyorum nede olsa belden iğne olcak en çok korkutan bu sizce yersizmi korkum

sanırım epidural sezeryan olacaksın bende epidural sezeryanla 2. doğumumu yaptım. ilk doğumu istanbulda çok iyi bir hastanede yapmıştım hiç sorun yaşamamıştım 2. doğumu antalyada özel bir hastanede yaptım ama iki doğumum arasında çok fark var kendimi zor toparladım.bu konuda en önemlisi iyi bir anestezi uzmanının yapması kadın doğumcular zaten hep aynı şeyi yapıyor kesip çocuğu çıkarıp tekrar dikiyorlar. ama anestezi uzmanının yapacağı yanlış bir şey çok kötü sonuçlar doğurabilir.bende şimdilik parmak uyuşması dışında bir sorun yok oda hamilelikten zaten.umarım sendede bir sorun olmaz.

merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum 30+4 günlük hamileyim ve 6. aydan beri ellerimde çok uyuşma ve karıncalanma var dr.um b vitamini verdi hala uyuşuyor ama en azından uyuyabiliyorum artık ama sanırım doğmadan yapabilecek birşey yokmuş...

Arkadaşlar b12 eksikliğinde de ellerde özellikle parmaklarda çok fazla karıncalanma ve uyuşma oluyor.
Ben 1 senedir her ay b12 iğnesi oluyorum gerçi ölene kadar her ay olacağım.
Ama tedavi görmeye başladıktan sonra kramplar,karıncalamalar azaldı.

X