Bebekte Gelişme Geriliği Var

canım ilk hamileliğimde gelişim geriliği olmuştu.28. haftada ankara üniversitesi hastanesine yattım.hergün nst ye bağlanmıştım.bol proteinli diyet uyguladılar.hergün 2 porsiyon süt,1 porsiyon ayran,1 porsiyon yoğurt,sabahları mutlaka yumurta,öğle ve akşam mutlaka et yemekleri oluyordu.yemene çok dikkat et.
beni de eyüp ekiciye gönderdiler.sağlıklı demişti.gelişim geriliğine hiçbir sebep bulunamadı.kalp ayrıntılı incelediler.yüksek tansiyondan şüphelendiler.hiç bir şey çıkmadı.
bebeğin normalden küçük olduğu için çok dikkatli olmalısın.kesinlikle stresten uzak olmalısın.hastanede yattığım süre boyunca yaklaşık 20 gün yattım.iki kez eşimle tartışmıştık.bu tartışmalar sonucu ölçülen nst de bebeğin stres altında olduğu sonucunu çıkartıyorlardı ki o normal bebeklerden daha hassas.
şimdi yine hamileyim.aspirin kullanıyorum.32, haftaya kadar kullanacakmışım.bebek aspirinini.şuanda 26 haftalık hamileyim.bebeğimin gelişimi normal devam ediyor.inş sağlıcakla bebeklerimizi kucağımıza alırız.
aspirini düzenli kullanmanı tavsiye ederim.a.s.

benim bu aya kadar herşey normal gidiyor demişti dr,
ama geçen ay bebeğin kilosu bana çok küçük geldi
dr a söylediğimde normal demişti,
bu ay daha net ortaya çıktı,

dr bana bir diyet proğramı söylemiyor,
bu da beni sinir ediyor,
çevremden duyduğum kadarıyla besleniyorum,

yumurta ve sütü artırdım,
demek eti de bol yemem lazım,
çok teşekkür ederim canım

Rabbim razı olsun,
bu ay biraz da eti arttırayım İnşallah herşey yoluna girer

benim bu aya kadar herşey normal gidiyor demişti dr,
ama geçen ay bebeğin kilosu bana çok küçük geldi
dr a söylediğimde normal demişti,
bu ay daha net ortaya çıktı,

dr bana bir diyet proğramı söylemiyor,
bu da beni sinir ediyor,
çevremden duyduğum kadarıyla besleniyorum,

yumurta ve sütü artırdım,
demek eti de bol yemem lazım,
çok teşekkür ederim canım

Rabbim razı olsun,
bu ay biraz da eti arttırayım İnşallah herşey yoluna girer
merhaba canım benim bebişimdede gelişim geriiliği vardı ama dediğin gibi herşey iyi ve güzel gidiyordu 32. haftadan sonra önce 1 hafta geri gelmeye başladı sonra 2-3 e .çıktı ama bende yüksek tansiyon olayıda vardı 32 den sonra tansiyonum 14 - 9 du bbirde bebeğe giden damarlarda direnç oluşmuş ve yeterli beslenememiş dünyanın etini yiyordum süt yumurta ama bebiş kilo alamadı nitekim 37. haftada yüksek tansiyondan dolayı bebiş beni zehirledi acil sezeryana alındım 2 kilo 70 gram doğdu şuan çok şükür iyiyiz kafana takma doğduktan sonra nasıl olsa büyüyorlar acaba tansiyon takibi yapıyormusun ondan olmuş olabilirmi senin doktorun ne güzel gelişmesi için iğne ilaç falan vermiş benim doktorum son ana kadar herşey normal dedi

merhaba canım benim bebişimdede gelişim geriiliği vardı ama dediğin gibi herşey iyi ve güzel gidiyordu 32. haftadan sonra önce 1 hafta geri gelmeye başladı sonra 2-3 e .çıktı ama bende yüksek tansiyon olayıda vardı 32 den sonra tansiyonum 14 - 9 du bbirde bebeğe giden damarlarda direnç oluşmuş ve yeterli beslenememiş dünyanın etini yiyordum süt yumurta ama bebiş kilo alamadı nitekim 37. haftada yüksek tansiyondan dolayı bebiş beni zehirledi acil sezeryana alındım 2 kilo 70 gram doğdu şuan çok şükür iyiyiz kafana takma doğduktan sonra nasıl olsa büyüyorlar acaba tansiyon takibi yapıyormusun ondan olmuş olabilirmi senin doktorun ne güzel gelişmesi için iğne ilaç falan vermiş benim doktorum son ana kadar herşey normal dedi

canım bebeğini güle güle büyüt İnşallah,
benim ilk kızım da 2400 doğmuştu,
miniciktir değil mi?
boyu kaç cm doğdu acaba?

ben de tansiyon yok
kendim evde düzenli ölçüyorum,
İnşallah bundan sonra da olmaz,

bizim bebek şuan 3 hafta geri durumda,
daha doğrusu FL boyu bu,
zaten FL den başlarmış geri kalma,

Ankara da gittiğim Eyüp bey
bebeğin beslenme damarlarına baktı, iyi dedi

bugün tekrar buradaki dr uma gidip Eyüp beyin raporunu göstereceğim
bakalım ne diyecek?

canım göster bakalım bende merak ettim ne diyecek...ne yapman gerektiği hakkında ne fikir verecek..birde canım dinlenmeyi ihmal etme bebeği beslemen kadar dinlenmende önemli..yardım eden biri varsa boşver ev kirli kalsınn..sen ıstırahat ett..kafanı dinle sevdiğin şeyleri yapmaya çalış kafanı boşalt relax ol..sakin günler geçirr...huzur verecek ne varsa sana onları yapmaya çalışş...stresten uzak durmayı ihmal etmee.benimde bebekte kalp ritm bozukluğu vardıı...dinlenmek yanında bir çok şeyi kısıtlamıştı drr.devamlı fırsat buldukçaa yatıyordumm..beni sakinleştirecek herşeyi yapıyordumm...dikkat et kendine..tosun bir meleğin olacak eminimm sevgiler..

canım bebeğini güle güle büyüt İnşallah,
benim ilk kızım da 2400 doğmuştu,
miniciktir değil mi?
boyu kaç cm doğdu acaba?

ben de tansiyon yok
kendim evde düzenli ölçüyorum,
İnşallah bundan sonra da olmaz,

bizim bebek şuan 3 hafta geri durumda,
daha doğrusu FL boyu bu,
zaten FL den başlarmış geri kalma,

Ankara da gittiğim Eyüp bey
bebeğin beslenme damarlarına baktı, iyi dedi

bugün tekrar buradaki dr uma gidip Eyüp beyin raporunu göstereceğim
bakalım ne diyecek?

boyumuz 46 cmdi bizim karın çevresine göre 5 hafta gerilik vardı en son muayenede baş çevreside geriden geliyordu ama çok önemli sayılmazdı hiçbir zaman satla uygun gidemedik ultrason hep çok ileriye atıyordu doğumu sata göre 21 ekimde doğum yapmam gerekirken ultrason kasımın ilk haftasında gösteriyordu ama 3 ekimde acil doğum yapmak zorunda kaldım şimdi hepsi rüya gibi geliyor inşallah herşey yoluna gider atlatırsın hayırlısıyla

canım göster bakalım bende merak ettim ne diyecek...ne yapman gerektiği hakkında ne fikir verecek..birde canım dinlenmeyi ihmal etme bebeği beslemen kadar dinlenmende önemli..yardım eden biri varsa boşver ev kirli kalsınn..sen ıstırahat ett..kafanı dinle sevdiğin şeyleri yapmaya çalış kafanı boşalt relax ol..sakin günler geçirr...huzur verecek ne varsa sana onları yapmaya çalışş...stresten uzak durmayı ihmal etmee.benimde bebekte kalp ritm bozukluğu vardıı...dinlenmek yanında bir çok şeyi kısıtlamıştı drr.devamlı fırsat buldukçaa yatıyordumm..beni sakinleştirecek herşeyi yapıyordumm...dikkat et kendine..tosun bir meleğin olacak eminimm sevgiler..

Dr a sonucu gösterdim
şu an yapılacak bir şey olmadığını,
ne kadar yesem içsem de bebeğin almak istediği kadar alacağını
bu nedenle beslenme konusunda exra bir şey söylemeyeceğini,

15 gün sonraki durumun bir fikir vereceğini söyledi,

bir de hastanenin doğum kliniğine çıktım bugün,
yoğun bakım ünitesinin aktif olmadığını söylediler,
solunum cihazı yokmuş,
dr doğumdan sonra gerek görürse başka hastaneye sevk edeceğini söylediler,

ne dersiniz bu hastaneyi tercih etmemelimiyim?
bir de burası özel hastane ve bayağı bir farkta ödeyeceğiz
şimdi dr ve hastane değiştirilir mi?

boyumuz 46 cmdi bizim karın çevresine göre 5 hafta gerilik vardı en son muayenede baş çevreside geriden geliyordu ama çok önemli sayılmazdı hiçbir zaman satla uygun gidemedik ultrason hep çok ileriye atıyordu doğumu sata göre 21 ekimde doğum yapmam gerekirken ultrason kasımın ilk haftasında gösteriyordu ama 3 ekimde acil doğum yapmak zorunda kaldım şimdi hepsi rüya gibi geliyor inşallah herşey yoluna gider atlatırsın hayırlısıyla

zaten gerilik önce bacak sonra karın ve en son baş çevresinden kendini gösterir dedi dr um,
evet gelip geçti o günler sizin için,

hayırlısı ile bir de biz atlatabilsek

bebişinizle sağlıklı nice günler dilerim sizlerea.s.:nazar:a.s.

bende özel hastaneye gidiyordumm..bebekte ritim bozukluğu çıkınca tam teşekküllü hastaneyi tercih ettimm..doğumdada ritm bozukluğundan dolayı kötü sonuçlar oluşabileceğini öğrenmiştimm..özel hastaneler zaten zorlanınca doğumda direkt ambulanslaa büyük hastanelere gönderiyorr..özelllikle doğum üzerine olanlara..ben zekai tahir burak a gitmiştimm..ama bendekide şanssızlıkmı desemm şanslılıkmı bizim bakımımızdan bilemiyorum..olayları duymuşsunuzdur tam bizim yattığımız zamnda olumsuzluklar oldu allahtan küvezlerde yer yoktu ve benim tosun yoğun bakımda benim yanımda kaldı..yoksa çok kötü sonuçlar doğabilirdi..şükürr...hastane ve doktorumuda değiştirdim hemde doğuam bir ay kala...değiştirmende ben fayda görüyorumm çünkü bebeinden daha değerli bişey yok..yanlız ben hem yeni doktoruma hemde eskisine gidiyor her ikisininde fikirlerini alıyordumm..

doktorunun keyfine kalmış gibi bişeyyy ...benimkinin özel muayahaneside vardı.çok bekledik çok yoğundu hastane....ben yettığımda nerdeyse iki kişi bir yatakta kalıyordu sancı odasında...benim doktorum giremedi ama ben bayılırken ve ayılırkenn...artı odama ve bana bakmaya gelmişti ve ismiyle gittiğim için herkes çok ilgilendi...kiminn hastasısın diye başta soruyorlar..dr un yazısını ismini görünce herkes pervane olduu...

Son düzenleme:
bence hiç kafana takma bende suan 38 haftamı dolduruyorum son gunlerım yanı...
banada 33 haftamda doktorum gelısme gerlıgı oldugunu soyledı..cunku bebegımız 33 haftada sadece 100 gr almıstı neden her hafta 200 gr alan bebekb100 gr al dıye telaşa kapıldık renkli doppler cektırdık.hersey gayet normal cıktı..arkadasların dedıgı gıbı doktorunu begenmıyorsan ve sana guven vermıyorsa parasıyla degılmı degıtr bence.kendınıde sıkıntıya sokma derım..bana doktorum boyle soledıgınde 1 hafta yemek yıyemedım...ve cok uzuldum bosuna uzulmusummmmsenağlama

ya bende gttım bugun bende de gelısme gerılıgı gordu doktor...her hafta baska bişi cıkıyor.neyse bosverdım ben dedım ya bosuna kafaya takıyoruz ....hem 3 kıloyu gectı benımkı yeter napalımm....bıraz da dogduktan sonra buyur dımı ama:)

ya bende gttım bugun bende de gelısme gerılıgı gordu doktor...her hafta baska bişi cıkıyor.neyse bosverdım ben dedım ya bosuna kafaya takıyoruz ....hem 3 kıloyu gectı benımkı yeter napalımm....bıraz da dogduktan sonra buyur dımı ama:)

Maşallah sizin gününüz yaklaşmış,
artık zaten son haftalarda bebek gelişimini tamamlamaya başlıyor,

biz daha 32. haftadayız bu hafta

Maşallah sizin gününüz yaklaşmış,
artık zaten son haftalarda bebek gelişimini tamamlamaya başlıyor,

biz daha 32. haftadayız bu hafta

senınde bişi kalmamıs tatlım hayırlısı olsun.plesanta yaslanmasıda bıraz bebegın gelısmını engellıyor...bende hafif baslamıstı..bakalım yarın tekrar kontrolum var ne dıcek doktor.ama cok sıkıldım artık dogsun ya...sıkıntı yapıyorum kendımeee..
:1no2:

X