Bebekte Gelişme Geriliği Var

benim bebeğimde 1 hafta geriden takip ediyor ama benimki hamileliğimin ilk başından beridir 1 hafta geri... ve bebeğimin kafa çapı da 2 hafta geriden geliyor... bu gerilikten dolayı 2 tane doktor bebeğimin geri zekalı olduğunu söylediler ve ben samsunda bir prof. a gittim çok şükür o içimi ferahlattı mr çekildi damarları kontrol edildi hepsi normal çıktı... şuan 15 günde bir kontrole gidiyorum ve her 15 günde de nst ye giriyorum...

ne kadar erken canım şimdi ne olacak bende merak ediyorum bu doktor nasıldı memnun kaldınmı :Saruboceq:dualarım seninle

bebeğin büyümesi devam ediyor
ve sanırım büyüme sürdüğü müddetçe bebeği almayacaklar sanırım

büyüme durduğu zaman bebek sıkıntıya düşünce alacaklar
bunları eski dr um söylemişti

yeni gittiğim dr mümkün olduğunca erken almayız dedi
bebek hareketli olduğu,
herhangi bir kanama veya kasılmalar başlamadığı müddetçe almayacağız dedi

bu da iyi geldi bana
çünkü bebek 10 günde 240 gr almış
iyi değil mi?

Canım ben 32 haftalık hamileyim,
daha 8 haftamız var ama biz o kadar beklemeyebiliriz

senin 3 çocuk var galiba
Maşallah
büyükler küçüğü kıskanıyorlarmı?
böyle bir sorun yaşadınızmı?

benim kız şimdiden
karnıma elimi koyduğumda, babamız bebekle ilgili bir şey sorduğunda
hep onunla ilgileniyorsunuz diyor
şimdiden kıskançlıklar başladı,

siz ne yaptınız acaba?

bu durumu bende yaşıyorum arkadaşlar.. ve zor bir durum,,aslında doktora göre korkulacak cok bişey yok ama ister istemez stres yapıyor insan..7-8 ay karnında taşı sonra allah korusun... söylemesi bile zor!
neyse bnm doktorun demesi 5.aya kadar herhangi bir terslik olmadığı ancak 5.aydan sonra gerilik başladığı... şu anda 33+5 ama ultrasonda 31+1 gösteriyor kilo:1700 civarı... yani yaklaşık 3 hafta gerilik varmış! doktorun söylediğine göre kesinlikle normal doğumu düşünme... kendini sezeryana hazır tut diyor! suyum azalmış ve maksimum 37 olmadan sezeryanla bebeği alabiliriz dedi...

doğduğunda küvöz ihtimalide çok fazla dedi doktor... yaşayan arkadaşlar daha iyi bilir 37 haftalıkken doğum yapan(gelişim geriliği nedeni ile veya başka sebplerle) ve küvözde bebişi olan varmıydı acaba... başlarına neler geldi,, nasıl bir yol izlediler... anlatırlarsa sevinirm?

Bende clexane iğnesinden oluyorym yeni başladım. 3 gebeliğim oldu hiç biri gelişmediği için kürtaj oldum. Bu sefer doktorum bu iğneyi verdi, şu an hamileyim bu sefer gelişiminde bu iğnenin faydası oluyormu acaba?? Bilen varsa cevap bekliyorum..

canım ben göbekten yapamadım.doktorum koldan veya bacaktan yap o zaman dedi.
kolumun derisine yapıyor eşim.
deri altı iğneleri zaten bunlar.
yağlı olan tarafı elinle sıkıştırsın eşin yağ gelir eline zaten:)sonra iğneyi yapsın.
ancak sen yenisin bir kaç kere dışarda vururlarken eşin baksın derim.
ben işte akşamdan corasprininde olduğu ilaçlarımı içiyorum.peşinede iğnemi yaptırıyorum..yatmadan önce en güzeli..

bebeğiniz oldumu acaba?

Bende clexane iğnesinden oluyorym yeni başladım. 3 gebeliğim oldu hiç biri gelişmediği için kürtaj oldum. Bu sefer doktorum bu iğneyi verdi, şu an hamileyim bu sefer gelişiminde bu iğnenin faydası oluyormu acaba?? Bilen varsa cevap bekliyorum..

canım ben de 2 kez bebeğim gelişmediği için kürtaj oldum... şimdi innohep iğne kullanıyorum... çok şükür sorunsuz gidiyoruz 18 haftanın içindeyim... doğuma 3 hafta kalana kadar da kullanacağım...genelde tekrarlayan düşüklerde iğne veriyorlar kan sulansın bebeğe daha çok kan gitsin diye... inşallah hamileliğin sorunsuz devam eder sağlıkla alırsın bebeğini kucağına...

Geçen ay dr a gittiğimde bbeğin çok küçük olduğunu söylemiştim
dr normal demişti ama içim içimi yiyordu,
sizlerle bu konuyu paylaşmıştım,

dün ve bugün tekrar gittiğimizde bebekte gelişme geriliği var dedi

gelişme geriliği bacak boyunda başlamış
zaten önce bacakta başlar dedi,

dr a ben size geçen ay söylemiştim dedim
birşey diyemedi,

şimdi hergün vurulacağım bir iğne ve bebek aspisini verdi,

bebek şimdi 30 haftalık 1160 gr
boyunu ısrarla sordum söylemedi
sanırım moralimi bozmak istemedi

birde 3 hafta önceden doğum iznimi başlattı
çünkü bu bebek normal gününde doğmaz dedi

çok üzgünüm, ne yapacağımı bilmiyorum,
benim gibi olanlar varmı acaba?:çok üzgünüm:

Merhabalar

2008 de yazmışsın ama bebeğinizi inş kucağınıza sağlık ve sıhhatle almışsınızıdır şimdi aynı problemi bizde yaşıyoruzz bizim bebişimizde gelişim geriliği mevcut nasıl bebeğiniz iyimi bi sorun oldumu birde bizim doktorumuz coraspin dışında hiç birşey vermedi bize bana yazarsanız çok sevinirim

Merhabalar

2008 de yazmışsın ama bebeğinizi inş kucağınıza sağlık ve sıhhatle almışsınızıdır şimdi aynı problemi bizde yaşıyoruzz bizim bebişimizde gelişim geriliği mevcut nasıl bebeğiniz iyimi bi sorun oldumu birde bizim doktorumuz coraspin dışında hiç birşey vermedi bize bana yazarsanız çok sevinirim

merhaba, sizin sordugunuz soruyu bende size sormak istiyorum simdi. bebeğiniz bugün yarın dünyaya geldi yada gelicek sanırım insallah herşey yolundadır. bende 32 haftalık hamileyim ve bebekte gelişim geriliği var ve sizin gibi sadece coraspirin kullanıyorum bi de standart kan hapları vitamin vs. sonucla ilgili bilgi verirseniz sevinirim.

Arkadaşlar merhaba. Ben de 25+5 günlük hamileyim. Bebeğim 23. Haftada 600 gram. 20. Haftadan beri bebeğimiz geriden gelmeye başladı. En iyi perinotologlara gittim. Görüşler hep aynı, erken doğum riskin çok.. Kendi doktorum 28. Haftaya kadar anne karnında durması daha iyi olacaktır ama bu sürede hep hareketlerini dinle dedi. Her şey allahtan biliyorum, hep hayırlısını ve sağlıklısını diliyorum ama çok zor bir durummuş. Her an onu dinlemek.. İyi şeyler duymaya ihtiyacım var. Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bnm bebeğimde 32. Haftadan sonra geriden gelmeye başladı. Doğum yaptım çok şükür sağlıklı bir oğlum oldu. 47 cm 2700 grm doğdu. Çok şükür gelişimi iyi. Kilomuz iyi boyumuz da ortama da. İnşallah sizlerde sağ salim alırsınız

X