Selülit 16 Yaşındayım Ve Selülitlerim Var

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri

shakirahilal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2008
10
0
30
16 yaşındayım,178 boyundayım 68 kiloyum ve acayip göbeğim var.ben de zayıflamaya karar verdim..banyodan çıktıktan sonra şöyle bir baktım ki aman ALLAH'IM selülitlerim var... bacaklarım kılsız,pürüzsüz ve uzun yani çooook güzel...kısacası en ekonomik şekilde bu portakal kabuğundan nasıl kurtulabilirim....ve nasıl beslenmeliyim...yanlız kullanacağım ürünlerin ucuz olması çooooooooook önemli...şimdiden ilginize ve yardımlarınıza teşekkür ederimyerimsenibenyerimsenibenyerimseniben

16 yaşındayım,178 boyundayım 68 kiloyum ve acayip göbeğim var.ben de zayıflamaya karar verdim..banyodan çıktıktan sonra şöyle bir baktım ki aman ALLAH'IM selülitlerim var... bacaklarım kılsız,pürüzsüz ve uzun yani çooook güzel...kısacası en ekonomik şekilde bu portakal kabuğundan nasıl kurtulabilirim....ve nasıl beslenmeliyim...yanlız kullanacağım ürünlerin ucuz olması çooooooooook önemli...şimdiden ilginize ve yardımlarınıza teşekkür ederimyerimsenibenyerimsenibenyerimseniben

Aynı sorun benim kızımdada var malesef..15 yaşına girdi 172 boyunda 60 kiloda göbek vs. yok ama bacaklarda selülit var ...
35 yaşındayım bende daha yok bu yaşta nasıl selülit olur anlayamıyorum bi türlü...
:uhm:

cnm bence kesınlıkle rejım yapma spora basla hemen özelıkle yuruyuss ergenlık dönemındesın bu dönemde olurmus cünku vucudunuzda daha fazla yag war sonra gecer tatlım bıde yagla masj yap bebek yagı ve aspırını karıstr masaj yapp

Tamamen kurtulması zor, ama yazdıklarımı uygularsan gözle görülür şekilde azalacaktır:

1. Hareketsizsen hareketleneceksin. Spor yapacaksın, merdivenleri çıkıp asansör kullanmayacaksın, yüzme imkanın varsa sporlardan en etkilisiymiş. Hem genel sağlığa da çok faydalı.
2. Yediklerin de çok önemli. Asla fast food yok. Kola, gazoz, kahve, cips ıvır zıvır yemek de yok. En çok yeşillik ve lifli gıda tüketeceksin. Et, balık vs de ye mutlaka ama aşırıya kaçmadan. Ve ızgara olarak, tava olursa yine hiç kıymeti yok, yediğinin yağda kızarmaması-pişmemesi esas çünkü.
3. Bol su içmen gerek. Normalde bir günde iki litre içiliyorsa bunun üzerine çıkmaya çalışman lazım.
4. Maydonoz suyu vb idrar söktüren bitki çayları da faydalı. Ama bununla beraber bol su içmen şart.
5. Duşta masaj yapmak da o bölgede kan dolaşımını artırdığı için faydalı. Doğal lifler veya masaj süngerlerinden alabilirsin.

fast food tarzı beslenmiyorum, ve vejeteryanım et yemiyorum o yönden sıkıntım yok:) ama su içmeyi pek sevmiyorum ve kolasız,cipsisiz hayat düşünemiyorum... galiba benşm için çokk zor olucak ..peki ürün olarak ne kullanmalıyım?avon ya da başka bir marka ürün bana yardımcı olur mu???şimdiden teşekkürler

merhaba cnm bendede vardı 1 ay öncesine kadar ama kurtuldumm asla fazla yağ kullanmıyorum katı yağı hayatmdan çıkardım cips zaten yemiyordum kolanında lıght olanlarını az olmak şartıyla tercih ediyorum birde duşta çok sıcak su kullanıyorum ama en son çıkarken soğuk su tutuyorum sorunlu bölgeye bnm gbi azimsiz 1 insan ble kurtulduysa sen kesin kurtulursun :) yaşım:16

mrb cnm konu başlığını gördüm diğer yazıları okumadan cvp veriyorum yazan olduysa kusura bakmasın.diğer formlarda göğüs büyütme başlıklı alanlara girdim küç(karaüzüm çekirdeği ve nar çekirdeği)öneriliyordu,küç kullanmaya başladım denildiği kadar bende etkisi olmadı ama güçlü antioksidan olduu için vücuttaki toksini atmak mantığıyla devam ettim,daha sonra narı ekledim göğüsteki etkisi küç gibi oldu fark var ama denildiği kadar yok nar çekirdeğine başladıktan sonra şunu fark ettim selülitim çok yok başlangıç nara başladıktan sonra yok oldu kesinlikle tavsiye ediyorum kullanıp sonuç almış biri olarak a.s.

nbu arada cola kahve cips çikolata bunlardan hiç bir zaman vaz geçmek deil ara dahi vermedim ona rağmen selülitim başlangıcındaydı bunlarla deil yapıyla alakası olduğuna inanıyorum nar bende kesin çözüm oldu:nazar:

canım kafeini bırak..
bol su iç..
detox atacak diyet listesi ve yürüyüş ile selülitlerinden kurtulabilirsin..
bir ürün kullanma bence

mrb cnm konu başlığını gördüm diğer yazıları okumadan cvp veriyorum yazan olduysa kusura bakmasın.diğer formlarda göğüs büyütme başlıklı alanlara girdim küç(karaüzüm çekirdeği ve nar çekirdeği)öneriliyordu,küç kullanmaya başladım denildiği kadar bende etkisi olmadı ama güçlü antioksidan olduu için vücuttaki toksini atmak mantığıyla devam ettim,daha sonra narı ekledim göğüsteki etkisi küç gibi oldu fark var ama denildiği kadar yok nar çekirdeğine başladıktan sonra şunu fark ettim selülitim çok yok başlangıç nara başladıktan sonra yok oldu kesinlikle tavsiye ediyorum kullanıp sonuç almış biri olarak a.s.

canım bu küç ü biraz daha açarak anlatırsan çok sevinirim . nasıl kullanılcak?? ben de 18 yaşındayım çok zayıfım 170 boy ve 45 kilo ama buna ramen hareketsizlikten kaynaklanan selülitler var söylediğini denemek istiyorum :)

ben 14 yaşındayken selülitlerim vardı. ben bir dergide görmüştüm o sıralar. suyu ılık ve limon sıkıp da içiyordum, sabah kalkınca aç karnına içmem gerekiyordu ve haddinden fazla su içiyordum 5-6 ayda geçti. ergenlik döneminde oluyor sanırım böyle. şimdi 22 yaşındayım ne selülit ne göbek var...ama yediğime içtiğime dikkat ediyorum asla fast food yemiyorum genellikle sebze meyve ağırlıklı beslenirim mesela..ekmeği azalt derim.. benim yöntemim bu ama herkesin bünyesi farklıdır. önce doktora git o sana en iyi diyeti verir..

spor spor sporrrr... hele de 16 yaşında olup üzülenler dayak istiyo ne güzel genceciksiniz işte spor yapın :) günde 1 saat evde koridorda volta atarak benim bi arkadaşım 1 yılda 10 kiloya yakın vermişti. halıların aşınmasına anneniz kızmazsa bi deneyin :) benim annem kızıyo da toz kalkıyomuş :d

kilon boyuna göre iyi aslinda zaten kiloyla boy arasinda 10 kilo olmasi lazim seninde öyle zaten boyun daha uzayacaktir yasla alakali bir durum ama su ic spor yap selilütlerin gidecektir...

Tam da böyle bir konu açmak istiyordum.İyi güzel diyorsunuz da herkes spor diyor doğrudur evet ama okullar kapandığından beri koşu bandında koşuyorum okul zamanı da haftasonu koşuyordum bacaklar inceldikçe selülitler çıktı ortaya çok fazla su da içiyorum fast foodtan da nefret ederim ama gittikçe artıyor bunlar ne yapıcam??mafoldumbensenağlama

Son düzenleme:
bende 17ye girecem..daha önce böyle bir sorunum yoktu.hatta okulda soyunma odasındayken falan diğer kızlar imreniyorlardı ne güzel bacakların var sütun gibi falan diye.fakat okul esnasında 2. dönemde sürekl seminerler oluyordu mecbur okulda kalıyordum ve o bir kaç ay sürekli fast food beslendim. okul bitti şimdi hafif çok az bir basen var bacakların arka kısmındada sıkınca selülit görünüyor. yüzüyorumda her gün 2 saat düzenli fast food yok asitli içecekler kahve yok 1 aydır uğraşıyorum ama hala yol alamadım bu mevzuda..yardımcı olabilecek olan var mısenağlama

ya ben 15 yasındayım 165 boyum kilom 41 coooook zayıfım ama çok fazla selülitim var... çok ktü druoo.. napablirim sizcee?:çok üzgünüm:

X