Tatlı Tarifi Baklavalık Yufka ile Tırtıl Tatlısı(resimli+7 numara şiş ile)

Kahve Delisi

pişşşt noliyiii :))
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2008
975
3
hazır baklavalık yufka ile apılan çok kolay ve lezzetli bir bayram tatlısı

1 paket baklavalık yufka
7 numara şiş(hani şu örgü örerken kullandığımız:))
1,5 paket margarin(1 paket yufka içinpaketin hepsini kullanmayacaksanız yağı ona göre ayarlayın)
2 subardağı çekilmiş fındık yada ceviz
şerbeti için;
5 su bardağı şeker
5 subardağı su
1 tatlı kaşığı limon suyu

yufkaları tam ortasında ikiye böl
orta kısmına fındık ceviz içini serp (çok serpilmeyecek)
şişi yufkanın ucundan gevşek olmayacak şekilde sar
sarma işlemi bittikten sonraşişin iki kenarından yufkayı ortaya büzdür
borcama şeklini bozmadan şişten sıyır
tepsi dolunca servis etmek istedin boyutlarda kes ben serçe parmağım boyunda kestim
eritilmiş sanayağını üzerine dök
fırına sür 180-200 derecede pişir biras ılınınca şerbetini dök
1gün dinlendikten sonra tatlı asıl lezzetini alıyor

resim788913hr7.jpg

(6)

resim788912et8.jpg

(5)

resim788911mr0.jpg

(4)

resim788909ym1.jpg

(3)

resim788908hm1.jpg

(2)

resim788907ss9.jpg

(1)
resim788904fe1.jpg

hamarat bacımın ellerine sağlık harika görünüyor cokacimcoook
eminim çok ta güzeldir..ağız tadıyla yiyin inş. :Saruboceq:
tatlı tadında bir bayram dilerim cnm benim.. Şeniz

ellerine saglik canim harika gorunuyor.bayramada iyi gider bu tatli

canım oklava yöntemiyle de geçen gün kayınvalidem burma tatlısı yaptı aynı yufkadan..
çok lezzetli oldu..
ellerine sağlık..

canım oklava yöntemiyle de geçen gün kayınvalidem burma tatlısı yaptı aynı yufkadan..
çok lezzetli oldu..
ellerine sağlık..
evet kayınvalidemde oklava ile yapıyo.. ama o çok kalın oluyo bence. bu tatlıcılarda satılan çam fıstıklı burma inceliğinde oldu
büyüklüğü ve kalılığı resimde olduğundan büyük görünmüş normalde başparmak kalınlığında ve boyunda oldu
beğendiğinize sevindima.s.

çok güzel görünüyo eline sağlık şerbet dökülürken sıcak olucak dimi

canım iyiki sordun sölemeyi unuttum
evde yapılan baklavada normalde biri sıcak biri soğuk olur ya bu tatlı hazır yufkadan yapıldığı için hemen dağılmasın die tatlı soğuk şerbette ılık olacak tarifini aldığım kişi özellikle uyardı sıcak dökünce hamur oluyormuşa.s.

ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor
bende bunu oklava ile olduğunu biliyorum ama seninkide değişik

bende oklavadan çekme tatlısı diye biliyordum ama senin tarif daha ince ve hazır tatlılara benzemiş ellerine sağlık ben de hazır baklavalık yufkadan yapmıştım ama bu tarif dah kolaymış hay aklınla bin yaşayasın a.s.

bu arada gece gece gözler benim gitmiş yukarda April 78 in mesajındaki koccaman gerdanı yazan yeri kocamın gerdanı diye okudum :roflol:da nen herüflerin gerdanını tatlıya isim yapmışlar ana:1shok: diye şok oldum ...
sonra tekrar okuyunca baya bi güldüm benimkide kör görmez uydurur gibin bişey oldu:roflol::roflol:

bende oklavadan çekme tatlısı diye biliyordum ama senin tarif daha ince ve hazır tatlılara benzemiş ellerine sağlık ben de hazır baklavalık yufkadan yapmıştım ama bu tarif dah kolaymış hay aklınla bin yaşayasın a.s.

bu arada gece gece gözler benim gitmiş yukarda April 78 in mesajındaki koccaman gerdanı yazan yeri kocamın gerdanı diye okudum :roflol:da nen herüflerin gerdanını tatlıya isim yapmışlar ana:1shok: diye şok oldum ...
sonra tekrar okuyunca baya bi güldüm benimkide kör görmez uydurur gibin bişey oldu:roflol::roflol:

güldürdün beni canim ya ...:roflol:

Kahve Delisi, tatlin cok süper görünüyor, ellerine saglik canim :nazar:

Bende bir kez hazir yufka ile baklava yapmayi denedim ama istedigim gibi olmadi, tadi iyiydi ama sanki hamur gibi oldu, meger serbetini fazla sicak koymusum ondandir herhalde ...

Ama tekrar deniycem yilmak yok cokacimcoook

X