gebelik kesesi

emlytknr

Hayattaki tek doğrum sizsiniz...
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
3.406
194
38
merhaba
kafama takılan bişeyi tecrübelerinizden faydalanmak için sormak istiyorum malum 4 düşük yaşadım onun için tedirginim.
şimdi 8+6 günlük hamileyim 6+4 de keseyii bebişi gördüm 7+4 de kalp atışını dinledim meleğimin. ama gebelik kesem öyle yusyuvarlak değildi. sizinkiler nasıl merak ediyorum.
dr um bi sorun olmadığını söyledi ama okuduklarım gebelik kesesinin yuvarlak olması gerektiğini söylüyorlar. yolk sac vardı bu da erken gebelik teşhisi ve gebelik gidişhatının iyi olduğu anlamına geliyormuş.
herkese şimdiden teşekküler....

merhaba
kafama takılan bişeyi tecrübelerinizden faydalanmak için sormak istiyorum malum 4 düşük yaşadım onun için tedirginim.
şimdi 8+6 günlük hamileyim 6+4 de keseyii bebişi gördüm 7+4 de kalp atışını dinledim meleğimin. ama gebelik kesem öyle yusyuvarlak değildi. sizinkiler nasıl merak ediyorum.
dr um bi sorun olmadığını söyledi ama okuduklarım gebelik kesesinin yuvarlak olması gerektiğini söylüyorlar. yolk sac vardı bu da erken gebelik teşhisi ve gebelik gidişhatının iyi olduğu anlamına geliyormuş.

benim yuvarlaktı.bebişimi göremedim.5+3 düm gittiğimde sadece keseyi görmüştüm.

bayramdan sonra gideceğim canım:Saruboceq:.inşallah ben daha önce boş gebelik geçirdiğim için korkuyorum açıkçası:Saruboceq:.ama ALLAH ın dediği olur:Saruboceq::Saruboceq:.bayramında kutlu olsun .a.s.kaydirigubbakcemile3

merhaba

benimde gebelik kesem yusyuvarlak değildi,hatta yuvarlak bile değildi,garip bi şekli vardı..çok takmıştım kafaya,ama şimdi minik kızm benimle..haa hatta bi tekme attı şimdi...:))) sakın takma kafaya,kalp atışlarını duyduysan artık kesenin şekli çokda önemli değil...Allah kavuştursun...kaydirigubbakcemile3

bayramdan sonra gideceğim canım:Saruboceq:.inşallah ben daha önce boş gebelik geçirdiğim için korkuyorum açıkçası:Saruboceq:.ama ALLAH ın dediği olur:Saruboceq::Saruboceq:.bayramında kutlu olsun .a.s.kaydirigubbakcemile3

canım sağol korkma inşallah bu sefer herşey yoluna girer meleğinin kalp atlını da duyarsın iyi bayramlar

benimde gebelik kesem yusyuvarlak değildi,hatta yuvarlak bile değildi,garip bi şekli vardı..çok takmıştım kafaya,ama şimdi minik kızm benimle..haa hatta bi tekme attı şimdi...:))) sakın takma kafaya,kalp atışlarını duyduysan artık kesenin şekli çokda önemli değil...Allah kavuştursun...kaydirigubbakcemile3

canım benimmm sağolll Şeniz
ne desem az acayip rahatladım meleğimin kalp atışını duydum. umarım ben de tekmelerini hissederim. allah bebeğini sana bağışlasın canım. a.s.

ben hiç hatırlamıyorum canım,dosyam yanımda olsa bakardım.
kalp atışlarını gördüyseniz bencede kafan rahat olsun.doktor söylerdi zaten sorun var diye.
Allahım tamamına erdirsin..

canım kesinlikle normal bir durum.ben,mde öleydi hatta yuvarlakla uzaktan yakından alakası yoktu.canım bunu kafana takıp stres yapma hayatım.kaybettiğin bebeklerin için üzüldüm allah inşallah bi daha evlat acısı yaşatmasın canım ama böle stres yaparsan bebeğinede zarar verebilirsin.o yüzden iyi düşün iyi olsun hayatım herşey...hamileliğin tadını çıkar....

canim benim de yuvarlak degil. su damlasi gibi. ya da sonmus balon gibi diyelim. bir tarafi bayagi yapisik diger tarafi siskince:) neyse ben de senin gibi bir yerde okudum taktim kafaya. ama canim Rabbim nelerden ne vermiyor. kanama kanama ustune gecirenleri bebekleri oluyor ya da dis gebelik bile olda tupte gelisiyor bebek ve doguyor. neler okumadik ki. yani rabbim o bebege yiyecek yemek icecek su verecek olduktan sonra inan senin kafani takman gereksiz. sen tevekkul et. guzelce ayatel Kursi oku aklina geldikce. Rabbim emanetimiz sana de. Insallah bebegini saglicakla kucagina alirsin.

Bu arada eger cok merak ediyorsan internette ingilizce olarak google arama motoruna sunu yaz. 6 weeks pregnancy ultrasound sag yaz. bu 6 haftalik hamilelik ultrason ve kese demek. ne sekiller var goreceksin. o sebeple uzulme. ayrica da kesenin sekli yerlesme yeri ile de alakali bir sey. o sebeple insallah birseycik olmaz. opuyorum.

hepinize ayrı ayrı teşekkürler çok sağolun kızlar iyi ki varsınız. sanırım bi sorun olsa diğerlerinde olduğu gibi şimdiye dek belli olurdu. şimdi 9 haftalığım ve çook mutluyum. iyi ki varsınız :)

herkesin bayramı kutlu olsun tabii bu arada.
inşallah bi daha ki bayram da meleklerimiz yanımızda olur :)

merhaba canım,
kalp atışını duyduktan sonra kesenin şeklinin pek önemi yokmuş benimkini görsen benimkide çok komik bi şekil:)))
imkanım olsada yollayabilsem sana.ilki çok yuvarlaktı düşük yaptım bu yuvarlak değil şimdilik Alalha şükür kanamam falan olmadı kalbide duyduk.

ilsu canım sana da tşk
ben de kalp atıişını duydum onun için rahatım aslında bakalım haftaya bayramdan sonra dr randevum var o kadar heyecanlıyım ki anlatamam. bi de acayip yarım saat ara ile wc ye gidiyorum. inşallah herşey yolundadır :)

Merhaba arkadaşlar. Bende 5 haftalık hamileyim.Ultrasonla kese gözüküyor ama henüz bebek gözükmüyor.İnşallah bayram sonu....şutarafagitti hepinie iyi bayramlar a.s.

arkadaşlar bende bu siteye yeni üyeyim mthf 677 ct heterozigot olduğu için 2 tane düşük yaşadım 2.düşük nisan 2010 olmuştu şimde gene gebeyim daha çok yeni günüm 1 gün geçti doktor ultrasonda baktı kesenin çok küşük olduğunu daha çok yeni dedi ama kese şekli tam yuvarlak deil dedi moralim bozuldu 2 günde bir betehcg bakıcak yardımcı olun neden böyle omuştur teşekküe ederim allah hepinizin gönlüne göre versin

X