bebişi benimki gibi banyodan korkan varmı

cananmfb

canan
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2008
157
0
42
fisfisfiskızlar çok dertliyim bugünlerde oğlum doğduğundan beri sudan hoşlanmadı ve zaten çok ödlek bir çocuk herşeyden korkuyor ama bu guünlerde tuaflaştı en son yıkama deneyimimde artık tuaf sesler çıkarmaya başladı aklını yitirircesine tuaf sesler aklım çıkıyor, ve yıkandıktan sonra korkusu geçmiyor sabaha kadar irkilerek ses çıkararak uyanıyor en ufak seste zıplıyor, küçüçük bebek doktorların bu konuya çözüm bulabileceğini de sanmıyorum anlıycanız moralim baya bozuk benim gibi sorunları olan varmı aranızda yada tavsiyesi olan?

mutlaka yapmışsındır bunları ama ben yine de yazayım
banyo yaparken mutlaka konuş bebeğinle.
korktuğunu endişelendiğini hissettirme.
küvetine su doldur kucağında suya batırıp çıkar
hafif bir müzik aç veya uygunsa tepesine dönence koy.(benimki de bi ara ağlıyordu beşiğin yanına koydum küveti dönenceyi de astım baya etkili oldu)
pipisini süngeriyle hafif köpükle süngerle oyna yani (benimki bayılıyor)
valla aklıma bunlar geldi canım.

canım benim merhaba öncelkle bu çocuklarda genellikle olur benim
endişelenme acaba bebişini suyla ani temas ettirmiş olabilirmisin genelde ondan sonra böle oluyo alıştırarak dene önce ellerine ayaklarına azar azar dökerek başla bunu oyun muş gibi algılasın korkma alışır bizde büyükler bebeği her yıkmada başkası yıkarsa böle olur yaani bi seferinde annen birinde başka birisi değişik yani
öp. kendinize ii bakın

cnm bi televizyon programında duymuştum. bebekleri denize sokarken ve banyo yaptırırken ensesine deniz suyu ve banyo suyunu sürecekmişsin. böylece vücudu suyun sıcaklığını veya soğukluğunu hissediyormuş ozaman ani tepkiler vermiyormuş :sm_cool::sm_cool: bi dene istersen. ben unuttuğum için deneyemedim. Eylül'de banyo yaparken çok ağlıyor senağlamasenağlama bende unutmazsam bu banyosunda denicem.

eweeeeeeeeeet biraz önce Eylül'e banyo yaptırdım dediğim taktikle hiç ağlamadı demekki doğruymuş :lepi::lepi: çünkü her banyoda ağlardı bu sefer tık yoktu :ecrin_bebek:

merhabalar.ben viyanada doğum yaptım,burda hastanede bize verdikleri banyo kursunda bebeğin poposunu birkaç kere yavaşça suya değdirip ondan sonra tüm vücudunu yine yavaş yavaş suya sokuyorlardı.böylece bebek suya alışıyor ve korkmuyor sanırım,benim oğlum banyo sırasında pek ağlamadıgı için denemedim,ama belki size faydası olur.sevgiler:ecrin_bebek:

çok teşekürler kızlar tavsiyeleriniz için ama hepsini aptım nafile olmazsa doktora taşıncam valla acayip ürküyor ağlasa razıyım tuaf çığlıklar atıyor

X