Bebek kakası:(

HAYALKIZ

ece cerenin annesi:)
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
768
127
39
Kızlar merhaba bebeklerınız kaç gunde bır kakasını yapıyor bızımkısı 3 yada 4 gun geçıyor acaba normalmı dr a göturdum verdiği ilaçların hiçbir faydası olmadı sureklı huzursuz oluyor sizler ne durumdasınız? Ben bu arada mama takvıyelı anne sutude verıyorum

Benimki hergün yapıyor...saatleri farklı farklı olsada mutlaka 2,3 sefer yapıyor hatta bazen abartıp 5 i bulabiliyor ..bende mama veriyorum benide emiyor bu arada..bildiğim kadarıyla 3,4 gün yapmaması normal olarak kabul ediliyor..genede yanlış bilgi vermeyeyimde...her çoçuğun metabolizması farklılık gösterebilir tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi....

ben sadece anne sütü weriyorum günde en az 3-4 defa yaıyor gerçi bazen bi kere yaptığıda oluyor ama hergün mutlaka bebeğin rahatsız oluorsa normal değil bence araştır bitikisel bişiler sora doktora danış al her zaman dotkor düşünemiyor sen sor bunu kullanabvilirmiyim diye

ben sadece anne sutu veriyorum kızım gunde 2 3 sefer yapıyo bazen azda olabılıyo sen genede dr dit derim

kızlar merhaba benim bebeğim de arada kakası yeşil oluyor neden olur bir fikri olan var mı..

benim bebiş bi hafta geçince yaptı.sonra 10 gün geçti.bayramda doktorun lavman yapması ile yaptı.ama hiç sıkıntısı yok.doktorda çıkarırkende normal kıvamdaydı.3 gün gene yapmadı biz evde lavman yaptık.gene 4 gün oldu yok.çocuğun kakasına hasret kalıom :çok üzgünüm: yine sıkıntısı yok,çrş bursaya doktora götürcez.inşallah bi sorun çıkmaz.var mı böyle bi sorun yaşayan?:uhm:

evet var hemde 3 haftadir bu sorunu yasiyoruz önce 5 gün sürdüCADIARZU yapmasi lavmanla yaptirdik :teytey:sonra gene 5 gene 5 artik kulak temizleme cöpüne yag batiriyorum poposuna azicik sürüyorum sürdükten sonra yapiyor garibim:ecrin_bebek: ne yapicagimi sastim:1no2: doktora sordum 10 . güne kadar normalmisfisfisfis hatta aliskanlik yapip haftada bir bile yapabilirlermis:bbo: valla kizimin kakasina hasret kaldim bitsin artik bu hasretŞeniz:Saruboceq:a.s.

benim oglum ilk 4 5 ay her bezi kakalıydı ama sonra kaka yapmamaya başladı bir kere 9gün yapmadı direndim sonunda fitil verdim ama şimdi düzeldi günde 2 kere yapıyor

benim kızım da doğduğundan beri 4-5 günde bir yapıyor.başlarda fitil verdim ama şimdi kendi haline bıraktım sorun etmiyorum artık.

sadece anne sütü mü veriyorsunuz merak ettim yani çok uzun süre kaka yapmıyormuş bebişleriniz rahatsız olmuyor mu? bebişlerinize ne veriyorsunuz yazarsanız sevinirim belki rezene çayı vs veriyor bazı anneler onların yan etkisi mi acaba?

ya bizimkide çok fazla kaka yapıyor en az 4 defa bizdemi bir gariplik varCADIARZUhele son 2 gündür 6-7 defa falan yaptı ben emziriyorum daha emerken hepsini alttan çıkarıyor acaba kilo almasını etkilermi bu kadar çok yapması:uhm:

ya bizimkide çok fazla kaka yapıyor en az 4 defa bizdemi bir gariplik varCADIARZUhele son 2 gündür 6-7 defa falan yaptı ben emziriyorum daha emerken hepsini alttan çıkarıyor acaba kilo almasını etkilermi bu kadar çok yapması:uhm:

anne sütü alan bebeklerde normalmiş bizimkide çok yapıodu doktorumuza sormuştum bide büyüdükçe azalıo kaka sayısı 3.5aylık olduk biz 3-4kere yapıo artık gün içinde 2si az oluo 2si fazla oluo

kakasını çok zor yapan bebkler mamamı alıyor.. anne sütünde pek olmazmış diye biliyorum.benim bebeğimde çok yağıyor ama sizi okuyunca yapmaması daha kötü galiba.. umarım bebişlerinizin kakası düzene girer.

ya ben çok tedirginim acaba bir anormallik mi var sabah 8 den bu saate kadar 4 defa kaka yaptı acaba kilo almayı etkilermi bu durum ben emziriyorum o çıkarıyor alttan ya alt değiştirmekten helak oldum

ben kendi adima söyliyim kizimi sadece anne sütü ile besliyorum:lepi:kizimi 3 gün rahat oluyor kakasini yapmassa ama 4. gün basliyoruz kivranmayakafamçokkarıştı bende haliyle kakasini yapmasina yardmci oluyorum:jeyyar: ama ne yapiyor yavrucak sonra bir güzel uyuyor:ecrin_bebek: kizim doktorumuza soruyorum israrla 10 güne kadar normal diyor ben hergün rezene cayi veriyorum:Saruboceq: ama genede nafile yapmiyor kakasini:uhm:a.s.

ben mama verıyorum ve her seferınde kulak çubuğu zeytınyağına başvurmak zorunda kalıyorum dr umuzun verdiği ilaçların hiçbir faydasını görmedım kakasını yapmayınca karnı şişiyor ve sureklı ağlıyor yaptırmak zorunda kalıyorum bende bu sefer yapınca hemen rahatlayayıp uyuyor offf hep boylemı gidecek

kakanın yeşil olması bebeğin üşütmüş olduğu anlamına gelmiyor. Mamayla beslenen bebeklerin kakası yeşil, anne sütüyle beslenenlerinki sarı olurmuş. Benim bebeğimde mamayla besleniyor. 2- 3 günde bir kaka yapıyor. Bir de bi yerde okumuştum. Kakasını yapamıyorsa birkaç damla zeytinyağını mamasına karıştırın diye.

benım oglusumunda her bezı kakalı anne sutu ıle beslenıyo ama 2 gundur kakası yesıl korkuyorum bılgısı olan varmı

X