6. haftada mide bulantilarim oldu, 7. hafta bitti, birsey kalmadi, normal mi?

benkibele

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
4.925
43
43
Arkadaslar, hamilelik boyle bir sey iste. Mide bulansa bir dert, bulanmasa baska dert.
ne kadar hozumuza gitmese de mide bulantisi en azindan bebegin orada oldugunun ve varligini surdugrdugunun bir habercisi. benim bugun itibariyle 7. haftam bitti, 8 e girdim insallah. ama mide bulantim kalmadi. 2 gun oncesine kadar vardi, dun ve bugun yok. Istahim halen kapali, bir sey yiyemiyorum pek ama eskisi gibi yemek gorunce ogurtu de gelmiyor.

Normal mi diye endise ediyorum. var mi benim gibi olan?

canim daha hamileligin cok yeni ilk haftalardasin surekli bulanti da olabilir ara ara da olabilir..vücudn hamilelige alisana kadar boyle duzensiz bulantilarin olabilir yani illaki duzenli olarak bulnti olmasi sart degil...zaten 3.aydan sonra geciyor buyuk bir ihtimalle..icini ferah tut..

canım gayet normal.benimde öleydi heh diyodum geçti bulantılaırım 2 gün olmuyordu sonra yine başlıyordu.ve bu yaklaşık 5 ayıma kadar sürdü.canım bu kadar kafana takma derim ben çünkü hamileilik çok özel bir durum ve heran farklı şeyler yaşayabiliyorsun o yüzden tadını çıkar derim ben.kanaman olmadığı sürece hiçbir şeyi kafana takma herşey normal.

Benim de 8. Haftam.geçen haftaki öğürtülerim benim de biti.iştahım da aynen senin gibi.biri hazırlar önüme koyarsa yiyorum yoksa yok yani.annesi yanında olan hamile arkadaşlara ne kadar şanslı olduklarını da belirtmek isterim.bana sevdiğim şeyleri yapacak kimsem yooooooook.........

tatlım hamilesin demek çook sevindim
inşallah bu sefer Allah tamamına erdirecek

Canım benimde aynen öyle oldu, şimdi 11. haftadayım. Ara ara bulantılarım devam ediyor ama benimde bulantılarım 6. ve 7. haftalarda çok daha yoğundu.

umarım iyisindir endişelendirmek istemem ama gebelik belirtilerin birden kesildiğinde kanaman olmasa dahi dr a görünmende fayda var bence...Mide bulantısı kişiden kişiye değişir ama birden kesilmesi de çok sağlıklı değil.

yok ara ara geliyor. gun boyu bulanmiyor ama iyi de degilim. saglikli hissetmiyorum kendimi. boyle kirgin hastalar vardir ya, canim bir sey yemek istemez, istahi yoktur.

arada midem bulaniyor. mesela gunde bir 5 dakika bulaniyor cikariyorum rahatliyorum baska olmuyor o gun.

dr gittin mi yakında kontrolün var mı gidersen bana özelden mesaj at merak ettim emi kendine dikkat et

gayet normal benim hic olmadi bulantilarim..
bu kadar uzerine dusmemek lazim..benimde ilk bebegim olcak ama herseyi akisina birakiyorum buyuk sorunlar olmadikca onuda kendimide telaslandirmiyorum..
ac birakma kendini ozamanda ara sira bulanabiliyor..mide suyunu alacak seyler ye kraker,tuzlu biskuvi gibi..ins sorun yoktur

canim doktor kontrolum 20 ocakta. yani daha cok var ama bence de telaslanacak bir durum yok. bir problem olsa mutlaka kendisini kramp, lekelenme pihti atma vs seklinde belli ediyor. allah ;a sukur hic boyle bir problemim yok insallah da olmaz. ben de akisina biraktim. ara ara midem bulaniyor. ama mesela gunde 1 defa ve 1 dakika icin. sonra cikariyorum ama. midem bulaninca gecmiyor. cikarip rahatliyorum. yani bana eziyet olmuyor. 2 dakika icinde bitiyor. onun disinda halsizlik vs yok. kimisinin bunyesi cabuk adapte olurmus gebelige. bakalim:) haber veririrm.

Canım bende 11.haftanın içindeyim ve bir kez bile bulantı yaşamadım.Herkesin bünyesi farklıdır bence olmaması daha iyi takma kafana sevgiler.

Arkadaslar, hamilelik boyle bir sey iste. Mide bulansa bir dert, bulanmasa baska dert.
ne kadar hozumuza gitmese de mide bulantisi en azindan bebegin orada oldugunun ve varligini surdugrdugunun bir habercisi. benim bugun itibariyle 7. haftam bitti, 8 e girdim insallah. ama mide bulantim kalmadi. 2 gun oncesine kadar vardi, dun ve bugun yok. Istahim halen kapali, bir sey yiyemiyorum pek ama eskisi gibi yemek gorunce ogurtu de gelmiyor.

Normal mi diye endise ediyorum. var mi benim gibi olan?

canım hamilelik belşirtileri vücudun yüksek hormon düzeylerine verdiği tepkiymiş. yani vücut alışmaya çalışıyor. bir süre sonra yükselen hormon değerlerine vücut uyum sağlıyormuş ve belirtiler hafifliyormuş..bence için rahat olsun.. :emir_bebek:

aklına kötü şeyler getirme canım ya. benim hiç olmadı bulantım 5haftam bitecek daha hiç olmadı çok şükür. Benimde karnmı arada çok ağrıyo. Doktora sordum, her insanın vücut tepkisi başkadır dedi. bulantı gibi seninde karın ağrın olabilir dedi. Keşke hiç olmasa ama bulantının yerine karın ağrısını tercih ederim. Oda geçecek inş..

san güzel moral olsun bu söyleyeceklerim...bence oğlun olacak ondan bulantın az oluyor....tabiki önce hayırlısı ve sağlıklısı....

Canim ben tek tuple hamile kaldim. inan olsun da kiz erkek gercekten onemli degil. O bana en umutsuz animda Rabbim'in bir hediyesi. o sebeple kiz erkek aramiyorum.

ama rahat bir hamilelik oluyor Allahima sukur. biraz aksamlari hazim problemi var.

Bir dahaki doktor randevum ocak 20 de. hayirlisi bakalim.

evet kızlar bende duydum kız bebekte daha çok bulantı olurmuş erkekte bazen az bazen hiç olmazmış benim başladı bulantıları ama 7.haftadan sonra sürekli rahatsız edio ama öle çıkarma yada fenalaşma falan olmadı şimdi oğlum olabilirmi yanii şaka şaka Allah hayırlısını sağlıklısını versin başka bi şey istemem

oğlumu hamıleyken,ilk üc ay cok rahattı.. uc aydan 9 aya kadar hep bulantım oldu..

belli olmuyor yani..hayırlı dogumlar nasıp etsın allahım..

zorluklara katlanmakta guzel ya.. ben her sabah durakta öğurmeye baslıyorum şimdi.. kussam rahatlarım belkı ama 24 saat uykum var..
sımdılık cok agırım.. hayırlısı olur buda 3. aydan sonra rahatlar belki..hayırlısı..

canım ben hamileliğim boyunca hiç bulantım olmadı... doktoruma sorup duruyordum oda bana daha iyiya diyordu kendini zorla hasta edeceksin diyordu... çok rahat bir hamilelik geçiriyorum... bünyeden bünyeye değişiyor merak etme...

X