Ankara'daki Kadın Doğum Uzmanları

selamlar
ben gruba yeni katıldım.
32 yaşındayım.öğretmenim.
ankara da yaşıyorum.
2004 doğumlu bir kızım var.şu anda 32 haftalık hamileyim.bir kızım daha olacak.
kızımı Ankara Üniversitesi'nde tıp fakültesinde prematüre olarak dünyaya getirdim.Oranın yenidoğan bölümünden çok memnun kaldık.Ancak tüm hamileliğim de sorunlu geçmişti.Neredeyse 3 aya o hastanede yattım.Bu hamileliğimde ok şükür bir sorun yaşamadı.Bu seferki doktotum Cüneyt Genç.
Doğum yaklaştı ve ben özel hastane arıyorum.Ankara da HRS Kadın doğum hasttanesi,Mesa,Bayındır,Medicana hasaneleri hakkında olumlu ya da olumsuz deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.Ben kararsız kaldım.

Fatih üniversitesi hastenesinde prof. nilgün hanıma idiyorum..Henüz 8 haftalık hamileyim..2 kere gittim..şimdilik memnunum..Nilgün hanıma giden varmı??

ben mesada normal dogum yaptım ve cok memnun kaldım. benim doktorum dışarıdandı ama doktorum gelene kadar ilk muayenemi Dr Burcu hanım yaptı. bir arkadaşımı da o takip ediyordu. Önceden de duymuştum ismini. Cok tatlı ve ilgili bir doktor.

teşekkürler ipeka. dr. burcu hanımı daha bugün duymuştum.araştıralım dedik eşimle.şimdi daha bi gönül rahatlığıyla bakacağız.çok merci =)

tesekkur edrım gecmıs olsun dıleklerın ıcın. ben göğşen beye gidiyorum. muayene ıcın 125verdık bu ay.
hıc tahlıl yaptırmadım ama biraz fazla tutuyomus galıba, oyle duydum. ben dusuk yasadıgım zaman baska bı hastaneye gıdıyordum,orada butun tahlıllerımı yaptırmıstım. baskente gecınce göğşen bey o tahlıllere baktı bı aksılık gormedıgı ıcınde tekrar tahlıl ıstemedı.o yuzden kesın bı rakam veremıyecegım sana.
göğşen bey çok ılgılı ve hastasını cok sahıplenıyo. benım arkadasım dogum yaptı demıstım ya o cok memnun kaldı. ayrıca dogum ıcın ekstra bı ucrette almamıstı ondan. arkadasım gecen sene ekımde dogum yaptı, 1500 bıle vermemıstı dogum ıcın. ozaman dıger ozel hastanelerın ucretlerıyle ya aynıydı yada daha bıle azdı bu fıyat.
gazıdekı ıkızlerı duydum ama hıc bır fıkrım yok. dedıgım gıbı gazı de genel bı problem var. cok kalabalık ve cok ılgısızler. ben gıttıgımde kontrol ıcın gıtmıstım, hıcbırseyım yoktu. beklemekten yorulmustum. hamıle olupta bekledıgımı dusunemıyorum bıle!!!
baskentın tek kotulugu kadın dogum maltepede, tahlıller ve dogum bahcelı evlerdekı bınada yapılıyomus. gel gıt bıraz sıkıntı. onun ıcınde sanırım araba ayarlıyorlar ıstersen iki bina arasında servıs gıbı.
benım soyleyeceklerım sımdılık bu kadar, herkez fıkırlerını paylasırsa bızım gıbı arayıs ıcınde olupta kafası karısıklara faydası olur dıye dusunuyorum.

Merhaba, ben de şu an başkent ve ankara üniversitesi arasında kararsızlık yaşıyorum.özel hastanelerden vazgeçtim.Bizi maddi anlamda zorlayacak gibi.. Başkent üniversitesinden göğşen beyi önerdiler. ankara üniversitesinin doğumhanesi, odaları, yenidoğanı iyiymiş, ama muayene için sıra oluyomuş..bu iki hastanede kontrole giden ve doğum yapan arkadaşlar varsa, tecrübelerini paylaşabilirler miii???Özellikle normal doğuma yönlendiren ve doğuma giren bir doktor ismi önerebilir misiniz??mirmirmirmir

canım cem bey hastanede çalışıyor yani döner sermaye muayene ücreti 150 tl doğum sezeryan olursa 755tl özel odada günlük 75 tl hastane çok güzel kan alımı nts falan sıra beklemiyosun fakat doktor çok yoğun orda sıkıntı var işte ama bence değer

cem bey normal doğuma giriyor mu?

canım evet doğumumuda ank üniv. yaptım. özel oda tseçtik süper bi odası var büyük geniş ve istediğin kadar refaketçi alıyosun benim yanımda eşim ve annem kaldı. öyle ziyaret saatleri falanda yok.muayene konusuna gelince aslında sıra az ama cem bey aynı anda doğuma girdiği için bekliye biliyosun. ama bence süper bir dr. ben özel hastaneye gidiyordum son anda cem beyle tanıştık. işin uzmanı kafan hiç karışmıyor.ben normal doğumdan çok korkuyordum korkularımı anlatınca sezeryan yapabiliriz dedi zaten bebek makat geliş olduğu için sezeryana girdim ekibide süper çok güzel ilgilendiler. bide sıra konusunda bazen 1 saatte işim bitiyordu bazen 4 saatte dediğim gibi o günkü yoğunluğa bağlı.

epidural anestezi mi genel anestezi mi terih ediyorlar? özel oda , doğum vs. toplam ne kadara maloluyor?

merhabalar ben de prof. dr ruşen aytaç a gidiyorum ve oldukçada memnunum:) sonlandırılan 2 gebeliğimde hakan şatıroğluna gitmiştim ama hiç memnun kalmadım son derece duyarsız geldi hakan bey bana.bu bebek ölü hastanede aldırın demesi gibii.ruşen hoca çok ilgili anlattığınız gerşeyi aklında tutuyor siz unutsanız bile o anımsatıyor.şimdi 24 haftalık hamileyim her ay düzenli gidiyorum tüm tathlillerimde ankara üniversitesinde yapılıyor v özel hastası olduğum içinn hastanede hiç beklemiyorum.sonuçları bile kendisi alıp özel olarak arıyor ve bilgilendiriyor

ruşey bey normal doğuma giriyor mu?

Dikmen'de TDV 29 Mayıs Hastanesine giden var mı? Ben Nesrin Fener'e gidiyorum, Nesrin Hanım'da doğum yapan var mı acaba?

İlk hamileliğimde 6. aya kadar takibimi Nesrin Fener yaptı. Çok ilgili bir doktor çok memnun kalmıştım. Ama gece normal doğum olursa ve icapçı değilse doğuma giremeyebiliyor. Doğumu yaptıktan sonra Nesrin hanımda doğum yapan bir bayanla görüştüm. Normal doğum yapmış ve dikişlerini ebe hemşire atmış pek memnun değildi. İstersen biraz daha araştır.

mujde koyuncu.
web sayfasi da var, orada ziyaretci mesajlarini da okuyabilirsiniz.
hem tecrubeli, hem ilgili, size sInIrsIz zaman ayiran, hicbir ayrintiyi kacirmayan, para konusunda gozu tok, 9 aylik hamileliginiz boyunca sizi sizden cok dusunen biri oldugunu bilerek bu 9 ayi sorunsuz guvenle gecireceginiz, dogumunuzda ve sonrasinda da her an yaninizda olan, siz onu aramadan sizi arayan, 24 saat ulasilabilir.. hem guven, hem sefkat veren, uzmanliginda yuzde yuz bilgili, bebeginizi kucaginiza alana kadar icinizin rahat olacagi, isini mukemmel yapan, her eve lazim bir doktor :)

ayrica..
normal dogum yaptim.. baslangicindan bitisine kadar geceden sabaha yanimdaydi.. surekli kontrol etti, surekli konustu moral verdi.. hastaneyi, ebeleri, hemsireleri, vs. hep kendi organize etti, ben birseyle ilgilenmedim ve de dogumun her anini kendi gerceklestirdi. sonraki gunku ilk kontrolu de kendisi yapti. ilk hafta da surekli tlf ile aradi.

ufuk üniversite hastanesine giden var mı?

11 haftallık hamileyim daha doktor bulamadım 2 kere muayanemi zubeyde hanımda yaptırdım ama oraya devam etmicem, görümcemde 5 aylık hamile eşi başkentde çalıştığı için oraya gidiyor fakat ben ufuğa gitmek isterdim diyor kendisi hemşire ve hemşire arkadaşları ufuğa gidiyormuş çokta memnun kalmışlar, beni de oraya yönlendirdi, arkadaşlarının doğumdan sonra falan bebeği çok ii muayane etmişler ekosunu falan çekiyorlarmış ufukta, başkentde benimkine yapmadılar dedi(görümcemin 2. dogumu olcak başkentde) uzman doktorlar içinde hiç fark almıyorlar, yrd doç için 75tl , doç için 135tl alıyorlar (sosyal güvencesi olanlar için) doğum fiyatlarını soramadım daha

hem çağ hastanesnden sevgi hanımdan randevu aldm hem ufuktan didem haınmdan ama yinede bilemiyorum.

hastaneleri arayıp sordum yenidoğan bölumunuz var mı diye var diyorlar burada da bazı arkadaşlar olmadığını yazmışlar kafam karıştı

Son düzenleme:
selamlar
ben gruba yeni katıldım.
32 yaşındayım.öğretmenim.
ankara da yaşıyorum.
2004 doğumlu bir kızım var.şu anda 32 haftalık hamileyim.bir kızım daha olacak.
kızımı Ankara Üniversitesi'nde tıp fakültesinde prematüre olarak dünyaya getirdim.Oranın yenidoğan bölümünden çok memnun kaldık.Ancak tüm hamileliğim de sorunlu geçmişti.Neredeyse 3 aya o hastanede yattım.Bu hamileliğimde ok şükür bir sorun yaşamadı.Bu seferki doktotum Cüneyt Genç.
Doğum yaklaştı ve ben özel hastane arıyorum.Ankara da HRS Kadın doğum hasttanesi,Mesa,Bayındır,Medicana hasaneleri hakkında olumlu ya da olumsuz deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.Ben kararsız kaldım.

cevabım geç mi oldu bilemiyorum ama ben geçen yaz mesa'da doğum yaptım. doktorum dışarıdan gelmişti. mesa'dan çok memnun kaldık. hemşirelerin ilgisi ve tavırları (ki doğum sonrası en önemli şey bence), çocuk doktorları, ekipmanlar, hastane ortamı, temizliği, konforu vs. her açıdan çok iyilerdi. medicana ile ilgili çok şikayet duydum çevremde. diğerlerini çok bilmiyorum ama yenidoğan doktorları da olduğu için biz en son güven ve mesa seçeneklerine indirmiştik ve mesa'dan da hiç ummadığımız kadar memnun kaldık.

ben mesa hastanesi burcu karamürsele gidiyorum.doktorumdan şuana kadar çok memnunum kendisi ilgili herşeyi soruyorum cevaplıyor panik yapmayan rahatlatan bir tavrı var ,ilk kez giden arkadaşlara mesafeli gelebilir fakat zamanla sizi ve bebeği muayene ettikçe bir yakınlık oluşuyor;.doğumumu mesa da yapacağım epidural normal düşünüyorum doktorum çatı muayenesinden sonra doğum şekline karar vericez dedi.
hastane çok temiz çalışanlar güleryüzlü ve ilgili.yenidoğan ünitesi de çok iyiymiş,normal doğum yapmak isteyenler için doğum odaları var doğumu odanızda yapabiliyorsunuz.
mesadan şimdilik memnunum inşallah doğumumda da herşey yolunda gider.

ben mesa hastanesi burcu karamürsele gidiyorum.doktorumdan şuana kadar çok memnunum kendisi ilgili herşeyi soruyorum cevaplıyor panik yapmayan rahatlatan bir tavrı var ,ilk kez giden arkadaşlara mesafeli gelebilir fakat zamanla sizi ve bebeği muayene ettikçe bir yakınlık oluşuyor;.doğumumu mesa da yapacağım epidural normal düşünüyorum doktorum çatı muayenesinden sonra doğum şekline karar vericez dedi.
hastane çok temiz çalışanlar güleryüzlü ve ilgili.yenidoğan ünitesi de çok iyiymiş,normal doğum yapmak isteyenler için doğum odaları var doğumu odanızda yapabiliyorsunuz.
mesadan şimdilik memnunum inşallah doğumumda da herşey yolunda gider.

canım ben de 7 haftalık hamıleyım...jıneklınık de sedat comert e gıttım hoslanmadım o da benden hoslanmadı ...bayındır da halıme hanıma gıttım ıyıydı fakat hastaneyı begenmedım ...ozel saglık sıgortam var ancak doktora bı turlu karar veremedım ...benı ıkna eden ,tıtız ,hıcbıseyı atlamayan bırı olmalı doktorum aynı zamanda soguk olmamalı burcu hanım nasıl ?bıraz daha bılgı verırsen cok sevınırım ???

canım ben de 7 haftalık hamıleyım...jıneklınık de sedat comert e gıttım hoslanmadım o da benden hoslanmadı ...bayındır da halıme hanıma gıttım ıyıydı fakat hastaneyı begenmedım ...ozel saglık sıgortam var ancak doktora bı turlu karar veremedım ...benı ıkna eden ,tıtız ,hıcbıseyı atlamayan bırı olmalı doktorum aynı zamanda soguk olmamalı burcu hanım nasıl ?bıraz daha bılgı verırsen cok sevınırım ???

öncelikle gözünaydın canım tebrik ederim.
burcu hanım dediğim gibi ilk muayenede biraz mesafeli gelebilir (ki ilk muayene için bu bence iyi birşey,çok samimi davransa samimiyetsiz bulurum ben ) ama zaman geçtikçe alışıyorsunuz ve bir yakınlık oluyor.ben odasından soru işaretiyle hiç çıkmadım herşeye cevap aldım içimi rahatlattı beni ikna etti yani istediğim zaman aradım bana geri dönüş yaptı,hiç öyle saatlerce bekleme falan da olmuyor ve odasına girdiğimde güleryüz görmek güzel moral veriyor.tatlı dilli,zaman geçtikçe sizi ve bebeği tanıdıkça samimi olan,sakin ,stres yapmayan bir hali var öyle ciddi ciddi muayenesini bitirip ok hadi gidebilirsin gibi davranmıyor.hacettepe mezunu yüksek riskli gebelik uzmanlık alanı,aynı şekilde hastanedeki hemşire arkadaşlarda çok ilgili güleryüzlü ve hastane tertemiz tavsiye ederim.ya da hastaneyi,yenidoğan katını görüp özel sağlık sigortan varsa hastanede doğum yaparak dışarıdan istediğin doktoruda getirebilirsin.yine sormak istediğin birşey olursa özelden de cevaplarım.

cok tsskur ederım canım verdıgın bılgıler ıcın ...gayet acıklayıcı oldu ama benım kafam cok karısık cevremdek herkes bı dr tavsıye edıyor hangısıne gıdecegımı sasırdım.
haftaya bırıne karar verıp gıtmem lazım acılll :))

etlık llokman hekımı kesınlıkle tavsıye etmıyorum 3 hafta once bana ıs geebe olabılırsın 24 saat yatacaksın sonra gerekırse yumurtalıgını laıp bıtecek dedı ve benı onemsemedı 4 gun teshısım gecıktı
sonra dırekt onumuze parayı koydu 1700 ytl odeyemezsenız baskabıyere dedı en kotusu amelıyat ondada kesın degıl dusukte yapıo olabılırsın dedı
sonra dr tanıdıklarımız vardı 5 haftalık amelıyat deıl ılaçlada tedavı olur sız gazı unıvertesıne gıdın dedıler orada 1 kere muayene oldum doç dr aydan bırı ye gıttık bayram tatılıydı asısıtanları 1 kere baktılar ve dırekt dıs gebelık dedıler amelıyata gerek yok hastanın ılk gebelıgı dıger yumurtalıgı calısmıyorsa omur boyu bebegı olmaz ılaçla dusurecegız dedıler sımdı ben aydan hocaya gıdıyorum bılıyorumkı para için yapmıyo gece22 .00 a kadar ozel hasta bakıyor hastanede bu kadın paraya doymus benden gelecek bı onemı yok hastaları kapılardan tasıyor ve çok ıyı davranıyor paranız olmasa bıle onemlı deıl sızın saglınız onemlı dıyen kısı bence gercek doktor o
ama elıf hanıma hakkımı helal etmıyorum 4 gun boyunca benı oyaladı ve ben tupte patlama olabılırdı olebılırdımde.......ABLACIM demekle doktorluk olmuyor ıyı dusunun derım devlette karıyerı olan paraya doymus bırısı olmalı senı 3 kurus ıçın masaya yatırıp kesmemelı
butun tedavı yontemını anlatmalı hasta karar vermelı kalkıpta amelıyatla ış bıter dememelı kendı kardesı veya kızı olsa yumurtalıgımı alır mı?
sımdı ılaçla erıtıyorlar ben çok memnunun
hem aydan hanıma soylersenız ben erkek dr ıstemıyorum dıe muayenede baska erkek sokmuyor doktor hanım ve 1 bayan oluyor

evet canım haklısın gazi hastanesi doktorları süperrrrrrrr
bende ONUR KARABACAGA GİDİYORUM
BOSVERİN UYDURUK HASTANELERİ
BU KONUDA ÜVİVERSİTE HASTANESİ VE DOGUM HASTANESİNE GİDECEKSİN

merhaba kızlar
30 haftalık hamileyim forma baştan bakamadım c.ataberkoğlunun hastasıyım doğumada o girecek kendisinden çok memnunun cem beyin hastası olupta normal doğum yapanlar varsa anlatabilir mi memnunlar mı

merhaba kızlar
30 haftalık hamileyim forma baştan bakamadım c.ataberkoğlunun hastasıyım doğumada o girecek kendisinden çok memnunun cem beyin hastası olupta normal doğum yapanlar varsa anlatabilir mi memnunlar mı

Canım ben de 30 haftalık hamileyim, benim doktorum da cem bey:) sanırım doğumumuz aynı tarihlere denk gelebilir, doğumhanede karşılaşırız belki :KK70::KK70: normal doğumu hakkında pek bir bilgim yok fakat 2-3 hafta önce arkadaşım mecburen sezeryan oldu, cem bey yaptı ve çok memnun kaldılar. Endişelenmeye pek gerek yok bence alanında uzman bir doktor. Rabbim bebeklerimizi sağlıkla dünyaya getirmeyi nasip etsin inşallah...

X