Çocuk Hastalıkları bebeğimin poposu çok kötü pişik oldu. LÜTFEN ACİL YARDIM!

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
arkadaşım , benim kızımda 9 aylık bayramda gezmekten ihmal etmiştik aynen pişik çok kötü bir şekilde kızımın popsunu sarmıştı,sadece temiz bir leğene ılık su yaptık ve içine saf sabun koyduk sabun biraz erimeye başlayınca kızımı içine oturttuk yarım saatten uzun b,r süre oturt hatta, oynatarak oyala, ve bunu gün içinde bir kaç kez yaptık çıkarınca iyice kurula bir-kaç dakikada çıplak havalansın bir iki gün içinde büütn pişikler gidiyor, kreme bile gerek kalmıyor, bizde doktor kontrolünde bunu denedik ve şimdi hep yapıyorum, hatta bugünde leğene ılık su ve sabunla kızımı 10 dakika oturttum hem temzliğe alışır hemde çok rahatlıyor ve uzun uyuyor. bunu farkettim.

bende oğluşumda zeytinyağı kullandımm
inanılmaz rahatlamıştım normalde nıvea nın pişik kremini kullanıyorumm

ilerlemiş pişiklerin en iyi kremi travazol.3-4 kere sürünce kesin geçior.ama 10 günden fazla kullanmamak gerek.benim onlarca denediğim yöntemin en iyisi bu kremdi.kızımın pişiği öyle ilerlemiştiki artık bezini bile takamıyordum.onu bile geçirdi yani.

benim kızımında cildi çok hassas az bi dikkatsizlikte çok kötü pişik oluyo ama ben ilk önce zeytin yağı sürüyorum onun üzerine nıveya bebek kremi va onu sürüyorum sabaha bişey kalmıyo ağır bi pişikse iki gün ama çok faydası oluyo (ayrıca bi önerim daha var çocuklar biliyosunuz çok sık düşüp biyerlerini yaralıyorlar morarmaması için hemen düşünce morarmaması için zeytinyağı sürün ozaman morarma olmuyo

pişik bezdende olabilir pişik olunca ben kızımın bezinin içine pamuklu bir kumaş seriyorum geçen sefer birşey bulamadım kendi atletlerimden birini kestim serdim krem olarak hematanı tek geçerim ve tabiki zeytinyağı

benim oğluşumdada olduydu pişik fena bi haldeydi hemde kullandıgım ıslak mendil tahriş ettiydi..ıslak pamukla temizledim hep..bide niveanın pişik kremini kullandım mükemmel bişey resmen deriyi kaplıyo tavsiye ederim..

arkadaşlar bizde bu sorunu yasadık.eczaneden kendileri hazırdıkları bır krem varmıs pişik için ve uygun fiyata. hemen geçiriyor.bildigim butun kremleri denedim fayda bu kremden gordum.herkeze geçmis olsun

Trosid merhem...! Hatta şimdi kullan sabaha hiçbirşeyi kalmaz...

Ama bununla beraber bir süre alt silme mendillerini kullanmamaya çalışmanı ve bol ılık suyla rutin temizliğini yapmanı tavsiye ederim...

Birde en önemli konuyu es geçmemek lazım...Bebeklerin dışkı asid dengesini bol su tüketmesini sağlayarak başarabiliriz...

Sağlıkla büyütmeni dilerim...

Bu arada trosid i sadece geçene kadar kullanmalısın yani muhtemen iki defa kafi gelecektir...

Son düzenleme:
arkadaşlar oğlumun poposu berbat naptıysam geçmiyo , son olarak birazdan şu margarini deniycem, oda olmazsa bilmiyorum napıcam, kullanmadığımız şey kalmadı çocuk ne uyuyo ne ağlaması kesiliyo

pişik oluşmadan önce önlem alırsanız daha iyi olur derim yani iki üç açamay altını pişik kremini kullanın nben nivea kullanıyorum hiç pişik olmadık
pişk oluncada önce ılık suyla pamukla temizleyip kurutup kremi kullanın hemen geçer

ben kızımda hep hametan krem kullandım hiç pişiğimiz olmadı şimdi 2 yaşında çok şükür .ben hafif bir kızarıklık bile olsa az birşey sürerdim mutlaka al canım bana dua edersin bende bunu kuzenimden öğrenmiştim

baktroban ve trosyd kremi öneririm karıştırıp kullanacaksınız..
ayrıca hemetan krem de iyi geliyor..
bir de ben ağır pişiklerde nivea S.O.S baby kremi sürüyorum poposuna..
geçmiş olsun...
unutmadan poposunu sadece ıılık suya pamuk batırıp temizleyin..
daha çok yanmasın yavrunun poposu

dr tavsiyesi 10 günlük pişiğimizi geçirdi
sabah akşam sebamed sabunla yıka
travacort sür(mantar kremi oluo bu)
geçer inş
sebamedsiz geçmio haberin olsun

arkadaşlar bebeğim yeni doğduğunda pişik oldu ama virüs kapmış bir de üstüne.öyle şiddetliydi ki yaralar bir türlü kapanmıyordu sürekli kanıyordu yavrum saatlerce çığlık çığlığa ağlamaktan bayılıyordu sonunda...gezmediğimiz doktor kalmadı.yazılan tüm kremleri kullandım.olmadı..

en son,bir gece dayanamadık yine acile gittik.acildeki pratisyenin yazdığı kremler mucize gibi geldi.birkaç saatte etki etti o gece ilk defa rahat uyudu.kremler bepanthen merhem olanı ama kremi etki etmiyor.bir tryosd.tryosd günde sadece iki kez.çok etkili çünkü.bepanthen de her alt açılşında.
benden söylemesi.mutlaka evinizde bulundurun.
kıyamam ya hiç bir bebeğin canı yanmasın bebek olmak daha zor:KK43:

arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun baktroban anlaşılacağı gibi iltihap bakteri önleyici bi çeşit antibiyotik bildiğim kadarıyla trositte kortizonlu sanırım benim eşim doktor bizim kızımızda pişik oldu cildide çok hassaa ama onları kullanmamızı önermedi hiçbir doktor arkadaşımız hatta eger hiç geçmezse son çare dediler biz madekassol kullanıyoruz hani şu gögsumuzede sürdüğümüz var ya işte o çok ii geldi benim kızıma bi tek o geçirdi pişikleri arada birde çinko içerikli kremler sürüyorum ama mesela 10 alt değiştirmede bir,madekassol 2 günde azaltıyo 1 haftaya kalmıyo geçiyo ama devamlı kullanmak lazım ben artık krem olarak onu kullanıyorum sizede tavsiye ederim şimdiden geçmiş olsun::))

X