kızım uykusundan korkarak uyanıyor

WaterLilly

Rüya'm benim
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2007
490
3
arkadaşlar sizin bebişlere de oluyor mu, benim Rüya'm bazen uykusundan sıçrayarak uyanıyor, gözlerini de korkmuş bir şekilde kocaman açıyor, bir iki saniye öyle bakıyor iç çekerek, sonra dudaklarını büzüp yüksek sesle bir ağlıyor ki içim dayanmıyor. kucaklıyorum, pışpışlıyorum sonradan sakinleşiyor. çok üzülüyorum o haline anlamıyorum da. bu gün bir kaç kere oldu. birisi baya şiddetliydi diğerlerinde ellerini tuttum pışpışladım uykusu da bölünmemeişti daha, daldı tekrar. elleri battaniyenin dışında oluyor, kundaklasam olmaz mı acaba.

ani seslerde böyle tepkı verdiği oluyor eğer tam dalmaMIŞSA ama cok yoğun yaşamıyoruz..sızınkıde sesten mı oluyor yoksa durduk yere mi???
oku biraz bebişini küçük bır kuran bulunduruyorum ayrıca ben üstünde..allah korusun bebişlerımızi..

annesi nazar degmiştir bebişkona o uyurken üzerine bol bol nas felak oku yakasında igde bulundur her eline alırken salavat tekbir getir o daha sabi şeytan denen meret bu günahsızları pek sever (benimki debaşka bir yorum inanana ikrar verene)

canım benim bebişimde uykusunda korkuyo.bazen ufak bi sese karşı tepki veriyo.bazen de durup dururken sıçrıyo.kollarını salladığı için de olabilir tabi.birde ister uykusunu almış olsun isterse uykusuz,sürekli esniyo.ama doğduğundan beri var bu.kayınvalidem dayanamadı sonunda kullanılmış bi eşyasını istedi benden.hocaya mı ne okutcakmış.ben pek anlamam bu işlerden.omzunda sürekli minik bi kuran,bi ayetel kürsi,nazar boncuğu ve üzerine 41 ayetel kürsi okunmuş 41 çörek otu asılı duruyo.Allah'ım korusun meleklerimizi

Bazen sesten korkup sıçradığı oluyor ama anlattığım şekilde şiddetli korku ve ağlamalar aniden hiç bir şey yokken oluyor. üzerinde nazar ayeti ve maşallah var ama bir de cevşen iliştirsem iyi olacak gibi. sağolun kızlar. inanın o ağlayınca benim içimden birşey kopuyor. dün yine oldu yanında babası olduğunu biliyorum ama nasıl koşup geldim hemen kucağıma aldım. Allahım korusun nazardan, kötü gözden, şeytandan bütün bebişleri.

benim kızım da bazen tarif ettiğin şekilde ağlıyor ama ben bunun gaz sancısından kaynaklandığını düşünüyorum, karnına ağrı giriyor kızım uyanıyor bir-iki saniye kalıyo öyle sonra birden ağlamaya başlıyorr. ben bunun gaz nedeniyle olduğunu düşünüyorum karnını ovalıyorum bacaklarını karnına ittiriyorum kucağıma alıyorum vs.. sonra gazı çıkınca rahatlıyor.. belki senin kızında da öyledir.. allah yavrularımızı korusun, hiç hasta olmasınlar.. :Saruboceq:

benim kızım da bazen tarif ettiğin şekilde ağlıyor ama ben bunun gaz sancısından kaynaklandığını düşünüyorum, karnına ağrı giriyor kızım uyanıyor bir-iki saniye kalıyo öyle sonra birden ağlamaya başlıyorr. ben bunun gaz nedeniyle olduğunu düşünüyorum karnını ovalıyorum bacaklarını karnına ittiriyorum kucağıma alıyorum vs.. sonra gazı çıkınca rahatlıyor.. belki senin kızında da öyledir.. allah yavrularımızı korusun, hiç hasta olmasınlar.. :Saruboceq:

gaz da olabilir tabi ki. belki giriveriyor sancı çocuk da uykusunda ağrıyla uyanıyordur. yazık ama onlara pırtlarına bile uyanıyorlar zaten.

bebeği uyutup yatağına yatırıken bir ayetel kürsi bir felak bir nas oku.ve basından ayrılırken "allahım kızımı/oğlumu gördüğüm görmediğim bütün kötülüklerden koru.benm deil senn allahım.ben koruyamam sen koru.sana emanet ediyorum" de basından ööle ayrıl..

Arkadaşlar bu dediklerinize bende inanıyorum fakat; bu yaptığı ani irkilme hareketine bilmem ne refleksi deniyor adını unuttum zamanım olunca araştırır yazarım size..bebeklerde 1. evre 2. evre 3 .evre diye giden bir döngü var... ay ay değişgenlik gösteren bişi bu... benim oğlumda sıçrayarak uyanıyor halen ...yarım kundak yapın sadece kollarını sarın sıçrasada kendini uyandırması azalacaktır...

arkadaşlar sizin bebişlere de oluyor mu, benim Rüya'm bazen uykusundan sıçrayarak uyanıyor, gözlerini de korkmuş bir şekilde kocaman açıyor, bir iki saniye öyle bakıyor iç çekerek, sonra dudaklarını büzüp yüksek sesle bir ağlıyor ki içim dayanmıyor. kucaklıyorum, pışpışlıyorum sonradan sakinleşiyor. çok üzülüyorum o haline anlamıyorum da. bu gün bir kaç kere oldu. birisi baya şiddetliydi diğerlerinde ellerini tuttum pışpışladım uykusu da bölünmemeişti daha, daldı tekrar. elleri battaniyenin dışında oluyor, kundaklasam olmaz mı acaba.

Çok olmuş yazilali ama görürseniz nokur cevap verin yalvaririm. Anlattilarinizi oluyunca ben mi yazdım acaba dedim. Bebegim 2bucuk aylık..aynisini bikaç kez yaşadım. Internette epilepsi filan yazıyor. Kac gecedir uyuyamiyorum. Nokur cevap verin bebeginizin sağlığı nasıl? Büyümüştür o simdi maşallah.

Çok olmuş yazilali ama görürseniz nokur cevap verin yalvaririm. Anlattilarinizi oluyunca ben mi yazdım acaba dedim. Bebegim 2bucuk aylık..aynisini bikaç kez yaşadım. Internette epilepsi filan yazıyor. Kac gecedir uyuyamiyorum. Nokur cevap verin bebeginizin sağlığı nasıl? Büyümüştür o simdi maşallah.
Her bebek uykusundan sıçrayarak uyanabilir , epilepsi tanısını kotmak için bebeğin evet sıçrayarak uyanması bi belirtidir ama tek başına değil.bunun yanında göz dalması , tepkisiz kalmak biyere odaklanma falanda var. Benim oğlumda şuan 4 aylık bende tedirgin olmuştum şuanda öyle bi.sıkıntı yok çok şükr ama senin bebeğin gibi küçükken sıklıkla sıçrayarak uyanıyodu ellerini sarmayı deneyin yarım kundak şeklnde

Her bebek uykusundan sıçrayarak uyanabilir , epilepsi tanısını kotmak için bebeğin evet sıçrayarak uyanması bi belirtidir ama tek başına değil.bunun yanında göz dalması , tepkisiz kalmak biyere odaklanma falanda var. Benim oğlumda şuan 4 aylık bende tedirgin olmuştum şuanda öyle bi.sıkıntı yok çok şükr ama senin bebeğin gibi küçükken sıklıkla sıçrayarak uyanıyodu ellerini sarmayı deneyin yarım kundak şeklnde

2 günlükten beri kundaklamaya çalışıyoruz ama yeri göğü inletiyor, ağlıyor. Sıçrama evet normalmiş. Video çekip dr a gosterdik ve cok şükür normal buldu. Epilepside serilik ve dahaa anilik varmış.

2 günlükten beri kundaklamaya çalışıyoruz ama yeri göğü inletiyor, ağlıyor. Sıçrama evet normalmiş. Video çekip dr a gosterdik ve cok şükür normal buldu. Epilepside serilik ve dahaa anilik varmış.
Sevindim sizin adınıza . Allah sağlıkla,güle güle büyütmeyi nasip etsin inş

Merhaba benim kizimda anlatıldığı gibi korkuyo sizin çocuğunuzun korkması gecti mi aceba

Merhaba benim kizimda anlatıldığı gibi korkuyo sizin çocuğunuzun korkması gecti mi aceba
Canım muhtemelen simdiye kadar gecmistir senin bebeginin sıçramaları ama yeni anne olup burdan araştıranlara yardımcı olmuş olurum insallah.. Benim bebegim de sıçrayarak uyanıyordu ben kafamda neler neler kurmustum korkutuyorlar mı rüyamı görüyor epilepsi hastası mı(allah korusun) ... gibi bi ton sey.. Ama sonunda çözdüm neden oldugunu.. yenidogan bebekleriniz henüz ellerini tanımıyor siz sıkıca kundak yapmazsanız elleri uyurken sağa sola düşecektir ve bebeginiz boşluğa düşüyorum korkusuyla sıçrayacaktır.. Ben malesef başlarda kundağa alıştırmadığım için sonrasında da kabul ettiremedim ve sıkıntısını çok çektim. Nezaman kurtuldunuz bu sıçramalardan derseniz eğer; bebeğim tamamen ellerini tanıyıp kullandığı ve oyuncaklarını artık ellerinde tutmaya başladığı zaman
(4 - 4buçuk aylık kadarken) o korkulardan hiiiiiç eser kalmadı. Çok şükür
...

Son düzenleme:
Bir de kundağa alıştıramadığım için 4 aya kadar hep yüzüstü yatırdım irkilmelerini önleyebilmek adına.. Ama çooook dikkatli olmanız gerekiyor yüzüstü yatırdığınızda allah korusun boğulmalar olabiliyor.. Kafasını kurtarabildiğine emin olana kadar gözleriniz üzerinde olsun.

X