Banyodan gelen çığlık !!!

incir_kusu

Papatya
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2008
281
0
45
a.s.bundan bir kaç saat önce banyodan bir çığlık sesi geldi,birden koştum banyoya içeri bir girdim kızım elinde bir peçete parçası ölüyorum ben anne diye ağlıyor.senağlama önce çok korktum ama bir baktımki kızım genç kızlığa ilk adımını atmış...ilginç bir deneyim oldu benim için benim annem olmadı yanımda onu yaşadığımda ama ben kızımın yanındaydım.onun korku dolu gözlerle bana bakışını ama bunun korkulacak bişi olmadığını, anlatırken ona ne yapacanı söylerken bir yandan sevindim bir yandanda hüzünlendim...onun yanında olduğum için çok mutlu oldum.!ama ben bunu yaşarken annemin olmaması aklıma geldi ve hüzünlendim birden...benim küçük bebeğim artık bir GENÇ kıs olduuu...

Ne mutluki yavrunun genç kızlığa adımında yanındasın ama birşey dikkatimi çekti bizde geçtik bu yollardan daha önce bunun bilgisini vermemişmiydin bu kadar korkmuş çocukcağız.. Ay yavrum ya kimbilir ne düşündü....

Allah sağlıklı uzun ömürler versin.

başlığa girerken tüylerim ürperdi noldu diye ama çok şükür güzel bir habermişşkaydirigubbakcemile3

kutlarım güzel kızınızı.daha nice mutlu günlerini görürsünüz inşallah kaydirigubbakcemile3

canım yaa ilk reglim aklıma geldi bende banyoda görünce korkudan başım dönmüştü ölüyorum sanmıştım anneme seslendim.ağlamıştı annem.bide babama söylemişti pek bir mutlu olmuşlardı.

canım o şimdi bir iki ay kendini kötü hissedecektir.bence ona rozinin falan süslü pedleri var bu durumları kabus gibi görmesine az çok engel olur.ped kullanmanın ayrıcalıkllı hoş bir durum olduğunu hissetsede çok üzülmese keşke..
sizede ne mutlu ki artık bir genç kızınız var)))

Ne mutluki yavrunun genç kızlığa adımında yanındasın ama birşey dikkatimi çekti bizde geçtik bu yollardan daha önce bunun bilgisini vermemişmiydin bu kadar korkmuş çocukcağız.. Ay yavrum ya kimbilir ne düşündü....

Allah sağlıklı uzun ömürler versin.
[/QUO

tşkler.bilgilendirmez olurmuyum.anne kız ilişkisi ve genç kısla ilk adımla ilgili iki seminere bile katıldık beraber.ona neler olabileceğini nasıl ne yapması gerektiğini daha önce konuşmuştuk.okulda aniden olur diye özel ufak bir çanta bile hazırlamıştık beraber.ama allahdan evde oldu.ama yinede okadar konuşmamıza rağmen çok korktu.neyseki şuan sakinleşti...

Gençkızlığa adım atmak üzere olan bir kızım var,o yüzden yazdıklarınız oldukça dikkatimi çekti,öncelikle sizi ve kızınızı kutlarım,bende kızımla menarş,anne-kız diyalogları içerikli seminerlere katıldım ve kızımı hazırlamak adına birçok kereler onunla konuştum ama sizin kızınızın paniklediğini okuyunca ister istemez acaba benim kuzumda bilmesine rağmen şok yaşar mı diye düşünmeye başladım.
İlk deneyimlerini yaşamaları hem mutluluk verici hemde hüzünlü bir an,mutlu oluyoruz çünkü büyüyorlar hüzün doluyoruz çünkü minik meleklerimiz artık çocukluktan çıkıp kendi kanatlarıyla uçmaya hazırlanıyorlar.
Sizin yaşadığınız bu deneyim benim başıma da geldiğinde hangi duygular içinde olacağımı kestiremiyorum.

Size ve kızınıza sağlıklı sevgi dolu uzun bir yaşam dilerim...

İlk kez sizin yanınızda yaşıyor olduğu için şanslısınız canım ama önceden hazırlamamışmıydınız kızınızı? Yoksa erken bir yaşta mı yaşıyor. Kızım 10 yaşına geldiğinde anlatıp onu hazırlamış ve okul çantasına bedini yerleştirmiştik. Sınıfında ki arkadaşları bunu yaşayıp paniklediklerinde kızım onlara durumu açıklayıp çantasındaki pedi verirdi. Kızınıza korkuyla yaşadığı bu ilk tecrübe için geçmiş olsun.
Bir kaç kaşık sirke içirin korkusu için. Kız annelerine burdan kızlarını önceden hazırlamaları konusunda da mesaj verilmiş oldu. Sağlıklı günler dilerim.a.s.

Yanlis anlamayin ama kizinizin bu konuda hic bilgisi yokmuydu:nazar:

Burda okulda bile bilgilendiriliyor cocuklar regl nedir, neden regl oluyor kadinlar vs. vs. o yüzden ben ilk regl oldugumda ne korkmustum nede sasirmistim biliyordum cünkü neden oldugnu...:kahve:

Iyki sizde evdeydiniz, düsünsenize kiziniz tek olsaydi kimbilir nasil korkacakti yavrucak.:teselli:
Benimde kizlarim var cok kücükler daha ama belirli bir yasa geldikleri zaman onlarla bu olayi konusmam gerek bence! Bütün kiz anneleri bunu yapmali...a.s

Sevgilera.s.

Yanlis anlamayin ama kizinizin bu konuda hic bilgisi yokmuydu:nazar:

Burda okulda bile bilgilendiriliyor cocuklar regl nedir, neden regl oluyor kadinlar vs. vs. o yüzden ben ilk regl oldugumda ne korkmustum nede sasirmistim biliyordum cünkü neden oldugnu...:kahve:

Iyki sizde evdeydiniz, düsünsenize kiziniz tek olsaydi kimbilir nasil korkacakti yavrucak.:teselli:
Benimde kizlarim var cok kücükler daha ama belirli bir yasa geldikleri zaman onlarla bu olayi konusmam gerek bence! Bütün kiz anneleri bunu yapmali...a.s

Sevgilera.s.

Wlla benimde o günüm aklıma geldi. Annem ve ablam beni herkonuda bilgilendirmelerine rağmen ve hatta okulda bile bilgilendirilmemize ilk gördüğümde 'anneeee' diye basmıştım çığlığı bi panik olmuştum :1shok: Değişik bir duyguydu yani ne olduğunu neden olduğunu bilmeme rağmen ürpermiştim ilk gördüğümde :eek:

Wlla benimde o günüm aklıma geldi. Annem ve ablam beni herkonuda bilgilendirmelerine rağmen ve hatta okulda bile bilgilendirilmemize ilk gördüğümde 'anneeee' diye basmıştım çığlığı bi panik olmuştum :1shok: Değişik bir duyguydu yani ne olduğunu neden olduğunu bilmeme rağmen ürpermiştim ilk gördüğümde :eek:

Mutlaka biraz heyecan ve korku oluyor ama ne biliyim bende hic öyle ciglik atma derecesinde bir panik olmamisti cünkü cok detayli bilgilendirilmistik okulda...:nazar:

Hatta ögretmenimiz erkek ögrencileri biz utanmayalim diye o esnada disari cikarmisti gidin tenefüs yapin demisti...Ped ve Tampon nasil kullanilir onu bile bir ilustrasyonda gösterdi bize....a.s

haydi hayırlı olsun diyelim arkadaşım...
benimde endişeli, bekleyişlerim başladı artık ama endişem kızımdan gelecek olan çığlık değil,çünkü kızımla konuştum ve anlattım,korkulacak birşey olmadığını,her bayanın yaşaması gereken,sağlıklı bir olay olduğunu biliyor..benim endişem kendini okulda idare edebilecek mi korkusu..ama onu da yeneriz inşallah...
siz kızınıza anlatmadınız herhalde ki,yavrum ne olduğunu bilemeden çığlık atmış...bu durum başlarına gelmeden anlatılması taraftarıyım ki,yanınızda olmadığınızı düşündüğümüz de ,panik yapmaması için...
sevgiler...

ben anneme söylemedim bikaç gün ilk reglimi annemle böyle şeyleri paylaşamazdım ablam vardı çünkü önümdekaydirigubbakcemile5

benim kızım çok fena bilmediği yok :roflol:
ben birgün regl olmuşum gece akmış haberim yok sabah kalktım evde dolanıyorum kızım aaaaaa anne kaaaannnn dedi çok şaşırmış ben hemen tuvalete koştum oda gidip çekmeceden ped getirmiş tuvaletin kapısına vurup bana veriyosırnaşık şey
sen ne biliyon bunun ne işe yaradığını dedim
oda bu anne bezi demiştinya dedi daha 3 yaşındaydıkaydirigubbakcemile3

benim ilk reglm çok sıradandı yaa biliyodum zaten herşeyi.12 yaşındaydım. bahçedeydim iç çamaşırımda bi ıslaklık hissettim tuvalete gittim baktım hasta olmuşum banyoya gittim ped taktım sonra anneme anne ben hasta oldum dedim. annem baya bi şaşırmıştı ama bende tepki yoktu...

Mutlaka biraz heyecan ve korku oluyor ama ne biliyim bende hic öyle ciglik atma derecesinde bir panik olmamisti cünkü cok detayli bilgilendirilmistik okulda...:nazar:

Hatta ögretmenimiz erkek ögrencileri biz utanmayalim diye o esnada disari cikarmisti gidin tenefüs yapin demisti...Ped ve Tampon nasil kullanilir onu bile bir ilustrasyonda gösterdi bize....a.s

Ben biraz ödleğim sanırım sırnaşık şey. Hemde ne çığlıktı annemin suratını hiç unutamıyorum :1rolleyes:

haydi hayırlı olsun diyelim arkadaşım...
benimde endişeli, bekleyişlerim başladı artık ama endişem kızımdan gelecek olan çığlık değil,çünkü kızımla konuştum ve anlattım,korkulacak birşey olmadığını,her bayanın yaşaması gereken,sağlıklı bir olay olduğunu biliyor..benim endişem kendini okulda idare edebilecek mi korkusu..ama onu da yeneriz inşallah...
siz kızınıza anlatmadınız herhalde ki,yavrum ne olduğunu bilemeden çığlık atmış...bu durum başlarına gelmeden anlatılması taraftarıyım ki,yanınızda olmadığınızı düşündüğümüz de ,panik yapmaması için...
sevgiler...

bilgilendirmeye ilgili konuda ben elimden geldiği kadar herşey anlattım.neyi nasıl yapacanı konuştum.anne kız ilişkisi ve ergenlik dönemiyle ilgili bir çok semire bile katıldık.okulda olursa aniden panik yapmaması için öğretmeniyle konuştum ve çantasına özel acil durum çantası hazırladık beraber ihtiyaç duya bileciği şeyleri koymuştuk.biliyordu herşeyi buna rağmen çok korktu...

ay cok duygulandim.. benden size bir fikir kutlasiniza bunu.. bndan utanilmayacak bisi oldugunu ve hatta gurur duymasi gerektigini ogrensin kuzucuk..
disari cikarin ve ona bir genc kiz gibi davrnaip alisveris yapin.. ya da pasta yapip kutlayin.. ama mutlaka kutlayin..

keşke önceden biraz bilgisi olsaydı, ama olsun, güzel bir haber bu, mutluluklar dilerim, artık bir genç kız annesisiniz :)

hem sevindim hem de ürperdim. ne bilim biraz buruldu içim.
aklıma o yıllar geldi. kocamn bi kız olduğıumu hissetmiştim. ilk aylar çok heyecanlanmıştım garip bişiy ne biilim

sizi ve kızınızı tebrik ederim..kendi ilk olduğum gün aklıma geldi de..okuldaydım ve bu konu hakkında daha önce annemle hiç konuşmamıştım..12 yaşımdaydım pek ne olduğunu anlayamadım ancak daha sonradan anladımki regl olmuşum.2-3 ay anneme söylemedim kendi başıma hallettim çünkü annemle bu tür konuları konuşmayı sevmiyordum bir de üstüne babama söyleyecekti o yüzden söylememiştim anneme...

ben de bır an hırsız felan gırdıde veya fare bonmyoda varda gorunce bırden cıglık attınız sandım ne haylperstcı ve ne kotu duscvelıymısım ben yaa

X