Saç Kesim Şekilleri Fazla fön çekmek ,saça zarar veriyormuş.

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
E

EU1

Ziyaretçi
Arkadaşlar fön haftada 1 kere olmak kaydıyla saçlara çok ama çok az zarar veriyormuş.
Ama haftada 1 sayısı geçilirse zararları artıyormuş.
Hele birde hergün çekiyorsanız saçlarınızın gelecekteki halini hayal etmek bile berbat...

BİLGİ BİR KUAFÖRDEN ALINTIDIR... (sordum oda cevapladı..)

valla saçımıza şekil vermeden de olmuyor ki be kardeşcim.tabiki zararları var ama başka çarede yok.heleki saçın röfleli ise...ben saçıma bazen fön çektiriyorum.fön bana 3 gün rahat dayanıyor.bazen de kendim jöleyle kıvırcık yapıyorum.

fönden önce kullanılan serumlar hasarı azaltabiliyor.ben çok çektirmem ama yine de çok fark ettiren bir serum kullanıyorum zaten kuaförden aldım fuante diye bir markanın.çok doğal bir görüntü oluyor zaten çektirince.

En fazla kırılır. İlerde başka ne olabilir ki? Bilmiyordum ben böyle bir şey...

ben haftada 2-3 kere çekiyorum 160 derecede :icecream:
kırılmıyor mu kırılıyor, ayda 1 defa da uçlarından azcık aldırıyorum :icecream:
kuaförde fön çektirirken, böyle bazen resmen duman çıkıyordu, nasıl 1 yakıyorsa saçımı kafamçokkarıştı düzleştirici kullanıyorum 2 yıldır, çok daha iyi durumda saçlarım. hihoyyyt
ayrıca düzleştirmeden önce ısıya karşı koruyucu serum da kullanıyorum. hihoyyyt
tek sorun uçlarının kırılması, onun dışında liseye başladığımdan beri kesintisiz haftada en az 1 kere fön çektiririm, yani 6 yıldan fazla oldu, saçlarım hala yumuşak ve parlak :icecream:

bende 2 tane düzleştirici var:1shok:
1.rowenta lissima --saçlarımı kuruturken elektiriğini alıyorum
2.philips saç düzleştirici daha sonra bununla son rötuşları yapıorum:jeyyar:
böyle düzleştirince bana 3 gün felan gidio.3 gün sonrada ya topuz yapıorum yada jöleyle dalgakı yapıorum saçlarımısengözlerimebaksanab
evet güzleştirici saçı yıpratıo ama düzenli olarak uçlarından aldırmak yetio:lepi:

Tabiki ister fön olsun ister düzleştirici olsun saçın dengesini bozuyor
eskiden saçlarımın dalgası çok hoştu düzleştire düzleştire dengesini bozdum o ısıya karşı serumlar bilmem nelerde sçaı yıpratır sonuçta saça yapışıyor ve o saç günlerce kullanılıyor
heleki o ütü çöp çöp yapıyo ütü yapanlar yandı valla kaydirigubbakcemile5
heee ben yapmıyomuyum yapıyorum hatta abartıyorum ama saçlarımın yıprandığınında farkındayım fisfisfis en iyisi doğal bakımlar kozmetikler değil yasakkelime
hatta ben fönden sonra sprey bile sıktırmam
tavsiyem eğer kapalıysanız yada çok kalabalık ortamlarda bulunmuyosanız ev hanımıysanız saçlarınızı boş yere yıpratmayın ben şuan çalışmıyo olsam kendi haline bırakırdım ama napim hergün işteyim bakımlı olmak gerek benneyaptımki

bende bazen yapiyorum veya yaptriyorum ama sacima bakim yaptigimdan dolayi simdiye kadar yanetki görmedim

Ya arkadaşlarr... En fazla kırılır demişsiniz.... Ben kuaförümle konuştum... Cevabı bu oldu...

Valla şeytan görmüş papaz gibi dolaşmaktansa varsın kırılsın çokta kırılırsa erkek başı gibi kestiririm kökü bende yeniden uzar.

Valla şeytan görmüş papaz gibi dolaşmaktansa varsın kırılsın çokta kırılırsa erkek başı gibi kestiririm kökü bende yeniden uzar.

tamamen katılıyorum. :lepi: saçım yıpranması diye fönsüz, bakımsız gezmek çok saçma bence. tabi saçının doğal hali yakışan da vardır, o ayrı birşey, şahsen ben doğal halini sevmiyorum ve ne kadar yııprancak olursa olsun fön çektirir, güzel göstercek şeyler sürerim. :lepi: olmadı kısacık kestirir, postiş takar uzamasını beklerim. :lepi:
bide şey var, sprey sıkıyorsanız, serum kullanıyorsanız, jöle sürüyorsanız tabiki saçınızı ardından yıkamak zorundasınız. saç spreyinizle 2 3 gün kafanızda gezerseniz tabi saça zarar verirsiniz. hele jöle... sprey kullandığımda o günün akşamı yıkarım saçımı, serumuysa max. 2 gün tutarım saçımda. :nazar:

bende devamlı saçımı düzleştiriyorum önceden yanıyordu ama artık yanmıyor çünkü babylisin buharlı saç düzleştiricisi aldım harika düzleştiriyor vede saçımı düzleştirirken avonun saç bakım yağını kullanıyorum vallahi saçlarım artık iyi gibi bide banyodan sonra artık saçıma bebek yağı sürüyorum (kuruduktan sonra vede acık )şimdilik iyi saçlarım yani

X