Komşum!!!!!

yaa ben ne yapayım benim durumum daha vahim ..her gün 21:30 civarında bana ödevlerini yaptırmaya gelen bir komşu kızı var :bbo: akşama kadar kafamın işte şiştigi yetmiyor birde ders çalışıyorum ..2-3 kez ses çıkarmadan yaptım birde iyilik olsun kıza anlatarak yapayım dedim aaa bir baktım ben ödev yapıyorum bizim hatun bana arkasını dönmüş dizi izliyor .kitabın nerde bu soruların konuları orada anlatılıyordur muhtelemelen diyorum okulda bıraktım diyor.çıldırmamak içten degil .. en sonunda dayanamadım ben yaparsam ne anlamı var bu ödevleri amaç senin öğrenmen degilmi dedim kızdım azıcık . birkaç gündür sesi solugu çıkmıyor.ailesinede hayret ediyorum valla biz daha yeni taşındık o binaya kimiz neyiz ne degiliz bilmeden evimize kızı tek başlarına yolluyorlar .annesi babası okadar ilgisiz .üzülüyorumda ama yapacak bişeyim yok valla sınavlarınada yerine ben girememki :eek:

okadarda ilgisiz bir aile olur mu ya.ohhh sen yapacaksın ödevler dersleri bide o tvye bakacak...ne ddim zor bir durum ama bellı et olmazsa annesıne şaka yollu de ben anlatmaya çalısırken bir bakıyorum senın kız dizi seyredıyor fln de.
komşuluk ilişkileri zor.kımılerıyle sıkı fıkı olamazsınız muhabbet sarmaz.bence ya müsait değilim tam evden çıkıyordum arkadaşıma gidiyorum fln deyın.yada sessiz bekleyıp kapıyı açmayın.
süreklı sizi yakalıyorsa giriş çıkışınızda sende hep gözetlıyon mu napıyosun de şaka yoluu.
bizim daha önce oturduğumuz evde bir karşı komşu vardı.bizim kapı çalsın gelen giden olsunkendi kapısını aralar kımdır napıyolar diye bakardı.yarabbım bakacaksan kapı deliğinden bak bari kapıyı açıyor birde.bende zamanla laf sölemiştim sinir olup.bu kadar da olamz yanı.:jeyyar:

evim benim özel alanımdır bu yüzden zırt pırt yerli yersiz gelen komşu istemem bende asla kimseyi bu şekilde rahatız etmem birde habersiz gelen misafir akraba dahi olsa çok kızıyorum belki müsait değilim öyle ya benim eşim evden çalışan biri ne zaman evde olacağı ne zaman dışarıda olacağı belli olmuyor kapı çalıyo bi bakmışsın abisiyle karısı gelmiş bi telefon etseler sanki zarara girerler ya

ayrıca benimki gözetleme kulesinin bekçisi gibidir.kapımı kapatayım hemen dışaraı çıkar.nereye gidiyorsun diye sorar.giderken yakalayamazsa dönüşte yakalar beni nerden geliyorsun diye sorar.ama her defasındada böyle denk gelmezki.
Aynısından bendede var bi tane..
alt kattaki komşum...
kapımı kapar kapamaz kendi kapısında bitiyor..
nereye kime vs. vs...
en alt katta bi komşum var onunla sürekli gider geliriz teklif yok aramızda...
ben aşagı inince yada o yukrı çıkınca digeri hemen damlar..
sesinizi duydumda kahve içmeye geldim diye...
artık biz birbirimize inip çıkarken kapıları usulca kapatıyoruz merdiven otomatını bile yakmayıp parmak ucumuzda usul usul inip çıkıyoruz...
yinede anlıyo hatun 5 dakka sonra kapıda bitiyo....
napıyonus bakim ben geldim diye...
kesin kapının önünde alarm sistemi kurdurdu...

Yerinizde olsam komşunun sorularına genel cevaplar veriririm..
"İşim var" derim..
"Ne işin var?" derse "özel iş" derim..
Sürekli kestirip atarım..:nazar:
Ne kadar çok taviz verirseniz öyle gider bence..

canım genel cevap versen ne olacakki...
geçen gün mesela aşagıda karşılaştık..
ben hafifden süslenmiştim...
ooo dedi nereye böyle süslenip püslenmişin..
dedim işim var gidiyorum...
ne işin var dedi nereye dedii..
bende sert bi tonda işim var dedim...
hala nereye mudanyayamı iniyorsun dedi...
ben yine işim var özel dedim uzatmadan çektim gittim..
akşam geldi ya merak ettim nereye gittin diye...
ölürmüsün öldürürmüsün yoksa yaralamaklamı yetinirsin siz karar verin artık...:eek:klava:
[/FONT]

Son düzenleme:
valla bir kibarca söylerim iki sabırla katlanırım üçüncüsünde komşu falan dinlemem açık açık rahatsız olduğumu söylerim.hayatta tahammülüm yoktur anlayışsız insana.

bizimde bi komşumuzun çocuğu var oda bana gelirdi
aslında ben ilk başlarda mutlu olurdum ilerdeki hayalim ingilizce öğretmenliğide inşş:nazar:
ama baktımki onun matematik sosyal türkçe ve ingilizce ödevlerini ben yapar olmuşum :1shok:
en sonunda geldiğinde biraz kızar gibi nasihat eder oldum artık eskisi kadar sık gelmiyor :nazar:

Valla hiç bilmem böyle komşuları bizim mahallede komşumuz çokta öyle misafirliğe gelip gitme yok..Annemde 7 kız kardeş olduğu için hepimizde aynı çevredeyiz..
Onlar gelip gider arasıra..:1closedeyes:

canım yazın benimde aynı senin gibi bir problemim vardı?yine bir derdim var köşesine konu açmiştim...benim malesef eşimin okul arkadaşı ve meslektaşı nın eşi idi bana eziyet çektiren....eşim evden gidiyordu anında kendi eşi evde olsa bile örneğin eşim gece çalışacak değilmi ben gündüz ev temizleyememişim vs akşam etrafı toplarım diye düşünüyorum....tak telefon geliyor açmıyorum ısrarla 5 kez 10 kez arıyordu ...kapıya gelip zırıl zırıl zile basıyordu olmadı camdan bağırıyordu hiç olmadı eşine eşimi aratıyordu.....ve artık mecburen duymadım diyordum...gene geliyordu akşam gece 2 lere kadar oturuyordu.....eşim gündüz çalıştığında yemek yapıcam akşam eve eşim gelicek yok bir geliyordu akşam 5 e kadar oturuyorduuu.......ve evde misafire sunulacak şey olur olmaz düşünmüyorda e benim karnım acıktı hadi bana çay koy e çocugumun karnı acıktı yaptığın yemekten az koy çocuk yesin ..ve eşime yaptığım yemek ortada kalmıyor pasta börekten eser olmuyordu her gün misafir ağırladığım yetmiyor gibi binadaki arkadaşlarını da bana çağırıyordu ......ailesi kızkardeşi gelince yine bizdeler....ikram sunmuyor insanlara benim sunmamı bekliyor...artık eşim kızmaya başladı ki iyi sabretti.....eve geldiğinde yiyecek bir şey bulamıyordu adamcağız....çocugu acayip yaramaz hiperaktifti ki benim çocugum yok ben sevmem yaramaz çocukları kırıp dokmedık evde esya bırakmadı....sonunda geldıgınde öle böle kapıyı actırıyordu.....içeri buyur ettim...ya sen otur cocukla benım yemek yapmam lazım dedim gittim mutfaga yanına gıtmedım o gelince dagınık mutfak canım ya sen otur ıcerde dedım....onune ıkram cıkarmadım ..sankı o evde yokmus gıbı davrandım....bole bır ıkı geldı yıne.....ben yuz vermeyınce komsuları cagırıp bızde oturuyordu kadın kı bu bayan 27 yaslarında oğretmen adayı öle cahıl bırıde degıl.....bu sefer ay sen cekıl ben cay yapıyım komsular geldı dıyıp mecbur ıkram cıkartmaya basladı.....aynı tavrı dıgerlerınede uyguladım cevab vermedım konustuklarına dıger komsular anladı gelmedı::):):)bu baktım hala devam edıyor agda yapıyorum sana haber verıyım ole gel dedım aramadım acmadım kapıyı .......baska gun uyuyorum basım agrıyo yatıyorum regl sancım var vs erteledım ayagını kestı benden......ne zamanki ben tayin olduk eşyaları toplamaya başladım nedense eşim gittiğinde beni aramaz oldu....telefonlarım sustu dıger komsular yardım edelım dedı anında vınnn annesıne gezmeye.....yanı anlatmak ıstedıgım o yuzsuz se sen bın yuzsuz olllll senın ıyı nıyetınde ıstıfa edıyor ...ıyı gun dostu bu tur ınsanlar.....çirkef olucaksa adın bu ınsanlara karsı olsun bosver senın ekmegını suyunu ıcıp huzurunu kacıran ,aman evımden uc kurus esya eksılmesın aman mılletın evı dagılsın dusuncesı ıle evıne gelen ınsan ne dusunurse dusunsun bosverrr yaranılmaz bolelerıne baya uzun oldu ama ınan hala ustumden atamadım su an yenı komsularım sana gelelım dıyor ben kabul etmıyorum dusun okulum var vs dıye cunku bır suru cocukları varr veee bır komsuyu benımsemısler garıbım ondan cıkmıyorlar

benim annem müsait değilim gelemiycem vs. der
çünkü çok cahil ve dedikoducu tipler dolu....
ya misafirliğe gidiyorsun sinir olup dönüyorsun
annemde diyor artık
güngörmüş insanlara giderim diyor
mağlesef o tür insanlar çok az...
eğitim şartttttttttttttttttttttttt:1no2:

Hhahahahaha koptum....güzel fikir....a.s.

işe yaracağına yüzde binbeşyüz eminimşutarafagitti

tabiki 5-10 ytl değil:mymeka: tatlım 300-400 ytl iste a.s

"çok sıkıştım zaman veremiyorum ama en kısa zamanda geri ödeyeceğim" de

bak bir daha seninle karşılaşmamak için delikten bakmadan kapısını açıp sokağa bile çıkamazsırnaşık şey:roflol:

birde kadin cikartir verirse parayi iyice kötü olur bu sefer tasini taragini toplar arkadasin evine yerlesir:roflol: ama cok kötü bir durum bende hic sevmem cat kapi gelen insanlari hergün hergün de cekilmez bence kapiyi hic acmayin

işe yaracağına yüzde binbeşyüz eminimşutarafagitti

tabiki 5-10 ytl değil:mymeka: tatlım 300-400 ytl iste a.s

"çok sıkıştım zaman veremiyorum ama en kısa zamanda geri ödeyeceğim" de

bak bir daha seninle karşılaşmamak için delikten bakmadan kapısını açıp sokağa bile çıkamazsırnaşık şey:roflol:

zannetmem canım bu yüzsüzlerden parada istesen yapışmaktan vazgeçemezler.404 gibiler valla:))kötükedihüso

:kızgın:bence o gelmeden sen ona git ona fırsat verme derim konuşmakdan anlamazlar benim komşumda öyleydi yüzsüzdü onu giderek biktır derim ozaman anlar.

ya gitmeme fırsat bırakmıyorki canım.2 tane çocuğunu getiriyor uyuyacaklardı burda uyuturum artık diyor düşün artık.malesef eşlerimizde beraber çalışıyorlar ondan olsa gerek samimiyet kurmaya çalışıyor benimle ama hiç benim tarzım değil.abartmıyorum kaç ay kapıyı açmadım inanki ama ben uyuyordum duymadım demekten bıktım o her seferinde kapıya gelmekten bıkmadı.ben birinin evine 2 kere gitsem kapıyı açmasa bidaha gitmem.ne diyim artık yüzsüzlüğün böylesine...

komşunuz çok safmış,bence ondan size zarar gelmez,dua edinki içten pazarlıklı fesat değil,öylesine denk getirmesin rabbim,ben öyle bi pislikten yakamı tesadüf kurtardım da.allah kocasına sabır versin.

güzelim senin yerinde olsaydım karşıma alır ve hiç çekinmeden bu kadar sık gelmenden ben hoşlanmıyorum,sürekli beraberlikler beni sıkar derdim...
beni düşünmeyen kafasının estiğine göre davranan birisine,arkasından her defasında sinir olmaktansa ve kabusum olması bana bunu çok rahat söylettirir...
benim gösterdiğim özeni bana gösterenleri misafir olarak ağırlamaktan zevk alırım ama bu tarz kahvehaneye gider gibi zırt pırt geleni ve hele hele emrivakiyi hiç sevmiyorum...

ayy benimde öyle komşum var hemde bir değil iki tane.yaa müsait değilim çıkıyorum diyorum patt içerde yaa doktorda randevum var gecikiyorum diyorum yok anlamaz
hele bide ben banyodayım kapı çaldı eşim açtı kapıyı demezmi eşime aa sen işe gitmedinmi daha patt diye içeri girmiş yuhh artık eşim baka kalmış müsait değiliz demiş ama anlarmı ya çıldırıyorum böyle insanlara hiç gitmem ona ama o sürekli bende
dışarı çıksam kapıdan gözetler kocamı görünce muhabbetler bi tek benim kocamda değil apartmandaki diğer kocalara da böyle

X